Salon dla potrzebujących wypoczynku

Przebywanie w zatłoczonych, głośnych pomieszczeniach lub praca w ciągłym stresie sprawiają, że po całym dniu czujesz się przebodźcowany? Stwórz miejsce, w którym będziesz mógł wypocząć. Wystarczy odpowiedni wybór kolorów i dodatków, by stworzyć prawdziwą oazę w sercu zatłoczonego miasta. Przeczytaj nasz artykuł, w którym eksperci Adriana Furniture radzą, jak urządzić prawdziwie wypoczynkową strefę.

Sztuczne lub źle dobrane światło, zbyt głośne dźwięki, brak świeżego powietrza to spore wyzwanie dla naszych zmysłów. Już nawet kilka godzin przebywania w hałasie lub przy źle dobranym świetle może znacząco pogorszyć nasz nastrój, powodować bóle głowy i oczu. W myśl zasady “lepiej zapobiegać niż leczyć”, najlepiej unikać niesprzyjającej nastrojowi atmosferze. Nie zawsze to jest możliwe. Dlatego tak istotne, by w domu móc odpocząć. Jak stworzyć miejsce sprzyjające wypoczynkowi?

Zadbaj o wyciszenie

Mieszkasz w centrum miasta lub przy ruchliwej ulicy? A może doskwierają Ci dźwięki dochodzące z sąsiednich mieszkań? Zadbaj o wyciszenie mieszkania. Czy można to zrobić bez skomplikowanego remontu i wymiany stolarki? Oczywiście.

Adriana Furniture - Komplet Le Noir
Adriana Furniture – Komplet Le Noir

Tkaniny wyciszające wnętrze

Doskonale sprawdzą się do tego tkaniny. Gęste zasłony ochronią nas przed dźwiękami z zewnątrz, a tkaniny i obrazy powieszone na ścianę wytłumią dźwięki dobiegające od sąsiadów. Jeżeli mieszkasz np. nad zatłoczoną restauracją lub sklepem, zainwestuj w dywany. Wyciszą wnętrze, ozdobią i zapewnią ciepło pod stopami.

Salon dla potrzebujących wypoczynku - porady Adriana Furniture

Zadbaj o kolorystykę

Chcesz w domu wypocząć? Postaw na neutralne kolory, które pozwolą odpocząć zmęczonym kilkugodzinną pracą przy komputerze oczom. Jasne, pastelowe barwy w odcieniach delikatnej szarości lub beżu dadzą Ci ukojenie. Jasna sofa, zasłony z lnu i meble w odcieniach ciepłego drewna stworzą doskonałą atmosferę do wypoczynku. Unikaj jaskrawych, przytłaczających obrazów lub dekoracji, w zamian wybierając np. ozdoby z wiklinowej plecionki, kwiaty i świece.

Adriana Furniture - Sofa Norman
Adriana Furniture – Sofa Norman

Miejsce wypoczynku

Zapewnij sobie komfort i przestrzeń do ulubionych form wypoczynku. Co sprawia Ci najwięcej przyjemności wieczorami? Jeżeli jest to relaks z książką, znajdź miejsce na wygodny fotel. Kochasz seriale? Rozłożysty narożnik na wprost ściany medialnej zapewni relaks Tobie i Twoim bliskim. A może Twoją ulubioną formą rozrywki są spotkania z przyjaciółmi? Pomyśl o zestawie mebli modułowych, które na co dzień zsunięte będą wygodnym narożnikiem, a podczas wizyt przyjaciół, rozsunięte zapewnią wygodę wszystkim gościom. 

Adriana Furniture - sofa Vik
Adriana Furniture – sofa Vik

Oświetlenie, które uspokaja

Kluczowe dla Twojego wypoczynku, szczególnie wieczorem, jest odpowiednie oświetlenie. Przemyśl dobrze jego rozstawienie i kolor. Wybieraj żarówki dające tzw. ciepłe światło. W przeciwieństwie do ostrego, białego światła, zapewnia relaks, wycisza, uspokaja i sprawia, co ciekawe, że chętniej się przytulamy i czujemy się bardziej atrakcyjni.

Unikaj centralnego, górnego oświetlenia. Postaw na kilka delikatnych punktów świetlnych, które nie tylko nie zmęczą Twoich oczu, ale też stworzą przyjemny, sprzyjający wypoczynkowi nastrój. Unikaj bezpośredniego światła, wybieraj lampy z kloszami, które je rozproszą lub będą świecić w górę.

Relaks w Urban Jungle

A teraz kilka słów o tym, co w mieszkaniu nie tylko piękne, ale też pożyteczne, czyli o żywych roślinach. Po latach roślinnego minimalizmu do naszych mieszkań i domów wdarły się prawdziwe okazy. Kolor zielony uspokaja, pozwala oczom odpocząć. Dodatkowo większość roślin oczyszcza powietrze i pozwala utrzymać we wnętrzu odpowiednią wilgotność.

Salon dla potrzebujących wypoczynku - porady Adriana Furniture

Na koniec kilka nieoczywistych wskazówek. Aby szybko i skutecznie zregenerować się po trudnym dniu, pamiętaj o wietrzeniu wnętrza oraz odpowiedniej wilgotności. W przesuszonych pomieszczeniach szybciej się irytujemy, nasze oczy i skóra zaczynają swędzieć. A przecież dom ma być miejscem niekończącego się wypoczynku. Najszybszą regenerację i wypoczynek zyskacie w temperaturze ok. 19 stopni i przy wilgotności ok 60%. W tak zaaranżowanej przestrzeni nie pozostaje nic więcej niż tylko wypoczynek.

Zobacz również: Jak zaaranżować salon w stylu nowoczesnym? | Adriana Furniture – nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce

Adriana Furniture - Sofa Margo
Adriana Furniture – Sofa Margo
Adriana Furniture - Sofa Margo
Adriana Furniture – Sofa Margo
Adriana Furniture - Fotel Hugo
Adriana Furniture – Fotel Hugo
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter