Say Mommy – ubranka jak osobisty fizjoterapeuta dla niemowlaka

Łączą niecodzienny minimalistyczny projekt z funkcjami zachęcającymi do zabawy, wspierającej prawidłowy rozwój dzieci w pierwszych miesiącach życia. Kształciałki – innowacyjne pajacyki czy body – to ubranka dla niemowląt stworzone przez łódzki startup Say Mommy. Wymyśliły je siostry: Justyna – fizjoterapeutka i Magda – projektantka tkanin i ubioru. Ubranka pomagają w łatwy sposób wykorzystać najnowszą wiedzę fizjoterapeutyczną przy okazji codziennej pielęgnacji i zabawy z maluchem. 

Ubranka od marki Say Mommy

– Pierwsze miesiące po przyjściu na świat dziecka to czas wielkiej radości, ale i wielkich wyzwań i ciągłych pytań: czy wszystko robimy dobrze? Czy właściwie dbamy o rozwój malucha? Korzystając z własnych maminych doświadczeń oraz zaplecza wiedzy fizjoterapeutycznej i projektowej, stworzyłyśmy Kształciałki, czyli ubranka, które jak troskliwi opiekunowie zdrowego rozwoju, pomagają rozstrzygnąć wiele z codziennych dylematów młodych rodziców, a także dają wiedzę jak budować relację z dzieckiem opartą na świadomej miłości – mówi Justyna Miller z Say Mommy.

Say Mommy - ubranka jak osobisty fizjoterapeuta dla niemowlaka
Say Mommy – empatyczny design z łodzi ułatwia życie młodym rodzicom

To jej wiedza i wieloletnie doświadczenie w pracy z maluchami oraz talent jej siostry Magdaleny Oszczyk pozwoliły zaprojektować krój i funkcje unikatowych ubranek. Całość dopełniła wzorami Karolina Najder-Lubarska. 

Innowacyjne Kształciałki

Dlaczego Kształciałki są innowacyjne? W ich przygotowaniu nic nie jest przypadkowe. Każdy element ma swoje znaczenie dla rozwoju dziecka, a funkcjom odpowiadają nazwy ubranek. Szymetrion wzmacnia mięśnie barków, uczy kontroli przy unoszeniu głowy i daje doświadczenia symetrii. Halinia nie tylko stymuluje malucha do przekraczania linii środkowej ciała, ale też przygotowuje do obrotu. Ciężczarek wspiera pracę obręczy barkowej i zachęca dziecko do podporu. Modeli w rodzinie Kształciałków jest więcej. I wszystkie powstały po coś.

Justyna Miller – fizjoterapeuta

Nawet minimalistyczne połączenie bieli i czerni ma swoją funkcję. – Nie chodzi tylko o to, że dzięki tym kolorom Kształciałki nie mają płci i łatwiej przekazać je do wykorzystania innym mamom, gdy maluch z nich wyrośnie. Kluczowe jest to, że zestawienie dwóch kontrastujących kolorów pozwala na trening akomodacji oczu. Kontrast jest lepiej zauważalny i skupia na sobie wzrok, dzięki czemu oko dostraja się, a maluch może lepiej poznawać otoczenie – wyjaśnia Justyna Miller.

Say Mommy - ubranka jak osobisty fizjoterapeuta dla niemowlaka
Ubranka dla niemowlaków od marki Say Mommy

Say Mommy stawia na rozwój lokalnego rynku. Krótkie łańcuchy dostaw i wsparcie sprawdzonych lokalnych dostawców i szwalni, gwarantują wysoką jakość produktów.

– Od początku wiedziałyśmy, że nie będziemy zajmować się produkcją masową. Nasze Kształciałki są unikatowe, dlatego realizujemy niewielkie serie, stawiając na wysoką jakość materiałów i wykonania. Osoby je szyjące znamy osobiście. Wiemy, z jakim zaangażowaniem podchodzą do każdej uszytej sztuki – podkreśla Magdalena Oszczyk z Say Mommy.

Magda Oszczyk – Say Mommy

Marka Say Mommy

Say Mommy narodziło się z połączenia designu i empatii. Wyobraźnia, wielkie serca i wiedza fizjoterapeutyczna kilku osób pozwoliły wymyślić rewolucyjne ubranka, które ułatwiają rodzicom dbanie o rozwój niemowląt. Stworzone przez Say Mommy Kształciałki są piękne, wygodne i bezpieczne. Przede wszystkim jednak każde z nich ma dodatkowe funkcje. Ubranka bawią, uczą, pomagają pokonać niemowlęce dolegliwości i wspierają rozwój.

Mira Kubik – Say Mommy

Marka: Say Mommy | saymommy.pl

Zobacz również: PLANA – moda inspirowana architekturą | Bamayo – walka o lepszą przyszłość w nieoczywistej formie

Say Mommy - ubranka jak osobisty fizjoterapeuta dla niemowlaka
Say Mommy - ubranka jak osobisty fizjoterapeuta dla niemowlaka
Say Mommy - ubranka jak osobisty fizjoterapeuta dla niemowlaka
Say Mommy - ubranka jak osobisty fizjoterapeuta dla niemowlaka
Say Mommy - ubranka jak osobisty fizjoterapeuta dla niemowlaka
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter