Scoria – kolekcja Macieja Zienia dla marki Tubądzin

Po kolekcji LUCID, balansującej między czernią a bielą, przyszedł czas na kreację SCORIA, która łączy ze sobą mat i błysk oraz sięga do inspiracji lastryko, które przełamuje elegancją w stylu glamour.

Scoria – kolekcja płytek ceramicznych Tubądzin

Maciej Zień przyzwyczaił już odbiorców swoich kolekcji do tego, że nieustannie inspiruje się nie tylko różnymi stylami, ale też miejscami, materiałami, czy przyrodą. Płytki ceramiczne, które przenosiły nas designem do Barcelony, Londynu czy Tokio; wielkoformatowe kolekcje inspirowane najbardziej eleganckimi marmurami świata czy kolekcje pełne przepychu i elegancji – to tylko niektóre z propozycji projektanta, doskonale znane klientkom i klientom Ceramiki Tubądzin. Kolekcja Scoria, której premiera odbyła się na bolońskich targach Cersaie 2019, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem także podczas targów Warsaw Home 2019.

Scoria - kolekcja Macieja Zienia dla marki Tubądzin

Kolekcja Macieja Zienia dla Tubądzina

Scoria sięga w niebanalny sposób po naturalny kamień oraz lastryko, które światowi projektanci i architekci kreatywnie wykorzystują już od kilku sezonów. Polski projektant postanowił połączyć je jednak z elementami glamour, stawiając na niebanalne mozaiki, królewskie złoto, elegancką czerń i dostojną biel.

Scoria - kolekcja Macieja Zienia dla marki Tubądzin

Maciej Zień wydaje się w sposób przewrotny grać z inspiracjami zaczerpniętymi z natury i uwypuklać jej nieoczywistości. I tak jak w naturze przekrój poprzeczny kamienia odsłania często detale o różnym kolorze czy powierzchni, tak w kolekcji Scoria projektant połączył mat i błysk, chropowatość i glamour, szarości, brązy i chropowatości kamienia z elegancką bielą i czernią.

Skład kolekcji Scoria od marki Tubądzin

W skład kolekcji Scoria wchodzą płytki ścienne, mozaiki i elegancka listwa ścienna. Scoria White to płytka o błyszczącym wykończeniu i nieco niejednorodnej kolorystycznie białej powierzchni. Towarzyszy jej biała, strukturalna płytka Scoria White STR, w tym samym rozmiarze, której lico pokryte pokrywają poziome wyżłobienia, układające się w wąskie paski. Nadają one przestrzeni klasycznej elegancji, ale przez to, że są nie są idealnie białe czy perfekcyjnie gładkie, mogą stanowić samodzielny zestaw, który – uzupełniony dodatkami w ulubionym przez nas stylu stworzy słoneczną, śródziemnomorską łazienkę.

Scoria - kolekcja Macieja Zienia dla marki Tubądzin

W kolekcji znaleźć można także dwie przeciwstawne kolorystycznie propozycje płytek ściennych: czarna Scoria Black, której powierzchnia nawiązuje z jednej strony do lastryko, z drugiej, do zwykłego kamienia, z którego można wydobyć niezwykłe wzory oraz Scoria Black STR, strukturalnie identyczna ze swoją białą odpowiedniczką.

Scoria - kolekcja Macieja Zienia dla marki Tubądzin

Z pewnością jednak płytki, które nadają kolekcji niezwykłości i które do tej pory trudno było znaleźć na polskim rynku, to mozaiki w trzech dostępnych wariantach kolorystycznych, których bazę stanowią bardzo modne obecnie heksagony. Łącząc je ze sobą, projektant uzyskał nowy, trójwymiarowy kształt żłobień w płytce, który nadaje ścianie niespotykany dotąd wygląd. Wszystkie mozaiki łączą w sobie elementy matowe i błyszczące, co jedynie wzmacnia wizualny efekt tej kreacji.

Marka Tubądzin

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych. Marka ma w swojej ofercie wiele ciekawych kolekcji płytek ceramicznych, takich jak Inpoint, Reflection czy Terraform.

Scoria - kolekcja Macieja Zienia dla marki Tubądzin Scoria - kolekcja Macieja Zienia dla marki Tubądzin

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter