Sky Kitchen – kulinarne niebo we Wrocławiu od MIXD

We wrocławskim Sky Tower powstaje nowa strefa gastronomiczna, będąca połączeniem niecodziennych doświadczeń kulinarnych z intrygującą przestrzenią. Studio MIXD zaproponowało rozwiązanie, które pozwala, aby Sky Kitchen tętniło życiem i zmieniało swoje wnętrze niczym niebo nad Wrocławiem, by przyciągało miłośników dobrej kuchni i było wyjątkowym miejscem kulturalnych i rozrywkowych wydarzeń.

Koncept gastronomiczny Sky Kitchen

Sky Kitchen ma łączyć 9 starannie wyselekcjonowanych konceptów gastronomicznych. Dwa z nich – Alyki i Road – już funkcjonują w obiekcie, w planach jest dołączenie do nich 7 nowych propozycji. Już dziś wiadomo, że znajdzie się tu m. in. ceniona przez wrocławian Mango Mama, serwująca swoim gościom egzotyczne dania kuchni indyjskiej i azjatyckiej, przygotowywane w duchu filozofii #madewithlove.

Sky Kitchen – kulinarne niebo we Wrocławiu od MIXD

Wg założeń projektowych MIXD, kuchnie restauracji, które pojawią się w Sky Kitchen, mają być otwarte, połączone wspólną przestrzenią spożywania posiłków. Umożliwi to nie tylko komfortowe warunki do towarzyskich spotkań z jedzeniem w tle, ale także obserwowanie pracy profesjonalnych kucharzy oraz barmanów. Kuchnie mają mieć ujednolicony wizualnie charakter, a strefa restauracyjna zostanie urządzona w elastyczny sposób, pozwalający na łatwą zmianę aranżacji na potrzeby różnorodnych wydarzeń.

Niebo w restauracji Sky Kitchen

Sky Kitchen swoją nazwę wywodzi nie tylko od miejsca, w którym będzie zlokalizowane. Głównym elementem przestrzeni będzie sufit, owo „niebo” każdego pomieszczenia.

Sky Kitchen – kulinarne niebo we Wrocławiu od MIXD

„Architekci i artyści od wieków próbowali przedstawiać nieboskłon na sklepieniach pałaców i świątyń. Gwiazdozbiory, ciała niebieskie, anioły i ptaki, chmury. Złote sklepienia bizantyjskich soborów i iluzoryczne barokowe polichromie. Ciągle żywe, zmieniające się z minuty na minutę niebo, to coś, co niezmiennie nas fascynuje. Ruch, światło, zmieniające się kolory, pogoda – wszystko to znajdziemy w pracach takich współczesnych artystów, jak James Turrell, Olafur Eliasson czy duet projektantów Kram/Weisshaar” – mówi Piotr Kalinowski z MIXD. „Nasze niebo w Sky Kitchen będzie jednak mocno naznaczone sposobem widzenia świata przez innego artystę – Salvadora Dalego” – dodaje.

Senne marzenia Dalego

Słynny surrealista, którego rzeźba „Profil czasu” zdobi plac przez budynkiem Sky Tower, często stosował w swoich malarskich i rzeźbiarskich pracach płynne, jakby znajdujące się w ciągłym procesie transformacji, formy. Takie kształty będą miały podświetlane, umieszczone na suficie ekrany z barrisolu, na których przepływać będą odrealnione, wielobarwne obrazy – jakby wzięte wprost z sennych marzeń.

Sky Kitchen – kulinarne niebo we Wrocławiu od MIXD

„Chcemy wykorzystać odpowiednio zaprogramowane sekwencje LED, by zwrócić uwagę przechodniów i kierowców mijających Sky Tower od strony ulicy Powstańców Śląskich. Pojawią się w podcieniach budynku, by przemieszczać się do wnętrza i płynąć w głąb Sky Kitchen, pociągając za sobą zaciekawionych wrocławian i turystów. Zastosowanie ekranów na suficie pozwoli nie tylko stworzyć intrygującą, surrealistyczną przestrzeń, ale także zmieniać jej charakter w zależności od pory dnia, okazji czy typu wydarzeń, które będą się tam odbywać” – wyjaśnia Piotr Kalinowski. „Łatwo można wyobrazić sobie sytuację, gdy pojawi się tam artystyczny projekt zrealizowany specjalnie dla tego miejsca czy animacje stworzone przez VJ-a, towarzyszące klubowej imprezie lub koncertowi.”

Efekt „touch of reality”

We wspólnej restauracyjnej części Sky Kitchen – w opozycji do spektakularnego sufitu – będzie dość surowo i industrialnie.

Sky Kitchen – kulinarne niebo we Wrocławiu od MIXD

„Chcemy stworzyć zaskakujący kontrast, wywołać efekt „touch of reality”. Posadzka ze szlifowanego betonu, metalowe siatki i kątowniki, profilowana blacha, przemysłowe grzejniki oraz lampy i armatura. Jedyne „zmiękczające” ten surowy pejzaż elementy to doniczkowe rośliny oraz kolorowe, geometryczne mozaiki, które pojawią się na wybranych fragmentach podłogi oraz na zewnętrznych filarach budynku – w strefie, gdzie w przyszłości rozgoszczą się ogródki kulinarnych gospodarzy Sky Kitchen” – opisuje koncepcję MIXD, Piotr Kalinowski.

Sky Kitchen – butikowe miejsce we Wrocławiu

Sky Kitchen będzie pierwszym tego rodzaju kulinarnym, butikowym miejscem we Wrocławiu i przyciągnie zapewne nie tylko smakoszy. Mamy nadzieję, że zaskoczymy odwiedzających i zaproponujemy im miejsce, które dostarcza wspaniałych wrażeń wszystkim zmysłom, miejsce, które żyje i nieustannie się zmienia – dokładnie tak, jak niebo. W branży hospitality sporo mówi się teraz o potrzebie ciągłej transformacji, nieustannej ewolucji, zaskakiwania gości. My tę nową jeszcze na polskim gruncie ideę zmaterializujemy w Sky Tower we Wrocławiu”- dobitnie podkreśla Piotr Kalinowski.

Sky Kitchen – kulinarne niebo we Wrocławiu od MIXD

„Projekt, przygotowany przez MIXD, doskonale wpisał się w naszą wizję i oczekiwania, związane ze Sky Kitchen. Inspiracją, czy raczej punktem wyjścia do myślenia o nowej strefie były, funkcjonujące już w obiekcie, dwie nietypowe restauracje – Alyki oraz Road. Zależało nam, by nasz oryginalny, flagowy koncept zyskał odpowiednią, spójną oprawę, podkreślającą dodatkowo charakter wyjątkowego miejsca, jakim jest Sky Tower” – dodaje Piotr Pirogowicz, Dyrektor Zarządzający w Develia S.A.

Zobacz również: Foodport w CH Galaxy Szczecin | Codelab x umlaut x MIXD – biurowa podróż marzeń

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter