Sky Loft, czyli współczesny design od KOOKU

Wysmakowane i eleganckie wnętrza, a także unikalne prace światowej sławy artystów czyli Sky Loft od KOOKU. To najnowszy apartament na Złotej 44, stanowi redefinicję pojęcia wielkomiejskiego luksusu. Balansując przy tym na granicy architektury użytkowej oraz dzieła sztuki.

Designerski projekt biura KOOKU

Jego wnętrze powstało we współpracy ze studiem KOOKU, specjalizującym się we współczesnym designie. Stworzona kompozycja jest połączeniem zaskakujących kształtów, faktur i kolorów ze spektakularnym widokiem na Pałac Kultury i Nauki, który nie sposób znaleźć nigdzie indziej.

KOOKU to twórcy, którzy zamieniają projekt w kuszącą sztukę. Obiekty, w których forma, materiał, kolor i ekspresja są ważniejsze niż funkcjonalność. W tegorocznej edycji KOOKU Living Spaces wybrali wyjątkowe miejsce – apartament na najbardziej luksusowej ulicy Złotej 44. Podobnie jak w poprzedniej edycji, ta nowa instalacja koncepcyjna poszerza tradycyjny format wystawy galerii, tworząc intymne, prywatne doświadczenia, coś znacznie bardziej osobistego i angażującego.

Jadalnia w apartamentcie Sky Loft projektu Kooku Konrad Kudraszow

„Współpraca z projektantami KOOKU to dla Złotej 44 okazja do poszerzenia oferty apartamentów o prawdziwe dzieła sztuki. Naszą ambicją jest to, by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Dlatego cieszymy się, że udało nam się pozyskać tak znakomitego partnera”. – mówi Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development i dodaje – „Dzięki niemu możemy zaoferować potencjalnym Klientom wnętrza unikatowe, o studyjnym i artystycznym charakterze, które definiują na nowo współcześnie rozumiany luksus”.

Salon w apartamentcie Sky Loft projektu Kooku Konrad Kudraszow

Wnętrze bogate w dzieła sztuki

Sky Loft to blisko 178 m2 powierzchni, na której zostały wykorzystane kreacje i dzieła sztuki autorstwa m.in. Maartena Baasa – jednego z najbardziej wpływowych współczesnych holenderskich projektantów, którego prace znajdują się w najważniejszych kolekcjach muzealnych, takich jak MoMA, Victoria & Albert Museum, Rijksmuseum, a także w prywatnych zbiorach gwiazd Hollywood, m.in. Brada Pitta.

Przestrzeń wypełniają także dzieła hiszpańskiego projektanta Jaime Hayon’a. Jest on uznany przez magazyn Time za jednego ze stu najistotniejszych twórców dzisiejszych czasów. Jego prace można na co dzień podziwiać m.in. w Centre Pompidou czy Art Fair w Bazylei.

Salon z niebieską kanapą w apartamentcie Sky Loft projektu Kooku Konrad Kudraszow

Szlachetne materiały na każdym kroku

Wnętrze apartamentu Sky Loft zaaranżowano z wykorzystaniem najszlachetniejszych, naturalnych materiałów. Znajdziemy w nim salon z jadalnią wyposażony w sprzęt Gaggenau. A także dwie sypialnie, dwie garderoby, dwie łazienki oraz pralnię również zawierającą produkty Gaggenau. Podłoga apartamentu została w całości wykonana z najwyższej jakości surowców wykończeniowych. Nie zabrakło tu drewna orzecha amerykańskiego ułożonego w stylu jodełki francuskiej, a także marmuru Carrara Gioia i Black Aziza.

Duży drewniany stół w apartamentcie Sky Loft projektu Kooku Konrad Kudraszow

Apartamentowiec przy Złotej 44

Nowoczesny apartament powstał w dobrze rozpoznawalnym i wyjątkowo luksusowym apartamentowcu przy Złotej 44 w Warszawie. Zaprojektował go światowej sławy architekta Daniela Libeskinda. Wieżowiec oferuje swoim mieszkańcom 287 niepowtarzalnych apartamentów na 52 piętrach oraz piętro rekreacyjno-sportowe z 25-metrowym basenem. Złota 44 to perfekcyjna przestrzeń do mieszkania.

Najwyższą klasę budynku potwierdzają nagrody w prestiżowych konkursach. International Property Awards 2015, w którym wieża została uznana za Najlepszą rezydencję w Unii Europejskiej. Zdobyła trzy główne nagrody w kategoriach: Najlepsza inwestycja mieszkaniowa, Najlepszy apartament i Najlepszy projekt wnętrz apartamentów pokazowych. Poza tym w 2017 roku – jak wynika z badania rynku firmy doradczej Reas – Złota 44 drugi rok z rzędu została liderem sprzedaży luksusowych apartamentów w Warszawie.

Zobacz również: Polska sztuka we wnętrzach apartamentowca Złota 44 | Luksusowy apartament Nature

Sypialnia z widokiem na Warszawę w apartamentcie Sky Loft projektu Kooku Konrad Kudraszow
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter