Sky Oasis – penthouse projektu O&O European Design

Na najwyższym, 52. piętrze luksusowego apartamentowca zaprojektowanego przez światowej sławy projektanta Daniela Libeskinda znajdziemy jeden z trzech penthousów. Apartament zajmuje 235 m2, a za jego oknami rozpościera się zachwycający widok na zachodnią i północną stronę Warszawy. To wnętrze jest jak oaza, w której można doświadczyć ciszy i spokoju. Renomowane studio projektowe O&O European Design zaproponowało wizualizację tego miejsca tworząc przestrzeń wypełnioną światowej klasy designem.

Penthouse Sky Oasis projektu O&O European Design

Penthouse Sky Oasis jest dziełem Wiesława Olko z pracowni O&O European Design, jednej z najbardziej renomowanych polskich pracowni projektowania wnętrz oraz designu, której realizacje kojarzą się z najwyższą jakością i dbałością o detal na poziomie nieustępującym uznanym projektantom światowym. W bogatym portfolio pracowni znajdziemy projekty realizowane z największymi nazwiskami światowego designu, między innymi Jacques Garcia, Anoushka Hempel, Karl Lagerfeld czy Zaha Hadid.

Sky Oasis - penthouse projektu pracowni O&O European Design

Jeden z trzech penthousów ma powierzchnię 235 m2. Wizualizacja wnętrza zlokalizowanego na ostatnim piętrze apartamentowca zachwyca designem połączonym z funkcjonalnością. To właśnie stąd rozpościera się zachwycający widok na zachodnią i północną część Warszawy.

„Prawdziwie luksusowe wnętrze, na którego ponadczasową elegancję składa się mariaż sztuki z meblami najbardziej cenionych obecnie światowych designerów. Kontemplacji obrazów i rzeźb towarzyszy niepowtarzalna perspektywa Warszawy, zmieniająca się wraz z pogodą w kolejne żywe dzieło sztuki” – podkreśla architekt.

Sky Oasis - penthouse projektu pracowni O&O European Design

Wolność i spokój na 52 piętrze budynku Złota 44

Wnętrza apartamentu przypominają scenografię nowoczesnej sztuki, a tuż za jego drzwiami znajdujemy się w wyciszonej strefie relaksu. Pomimo, że znajdujemy się w samym sercu stolicy, w Penthouse Sky Oasis można poczuć wolność i spokój. Penthouse jest podzielony na dwie główne strefy – przestrzenną część wypoczynkową połączoną z jadalnią, biblioteką i kuchnią oraz oddzieloną część prywatną. Salon pełni w tym apartamencie rolę reprezentacyjną, został skomponowany wzdłuż osi, która z jednej strony zamyka portal kominkowy, a drugiej znajduje się tuż obok jadalni usytuowanej w przeszklonym narożniku.

Sky Oasis - penthouse projektu pracowni O&O European Design

Czy możliwe jest być w samym centrum metropolii, a za chwilę móc przenieść się w ciche, luksusowe miejsce dające szeroką perspektywę oraz możliwość spojrzenia z dystansem na otaczający świat? Penthouse Sky Oasis znajdujący się na najwyższym piętrze budynku Złota 44 niewątpliwie daje taką możliwość” – dodaje Wiesław Olko.

W tym wnętrzu każdy detal ma znaczenie. Punkty świetlne zostały zaprojektowane tak, aby tworzyły spójną, artystyczną całość. Wyraźnie zaznaczona ekspozycji sztuki, ambientowe podświetlenia miękkich tkanin zasłon – wszystko to pełni ważną rolę i nadaje wnętrzu niesamowity klimat. Nie zapomniano również o eleganckich detalach technicznych, ukrywających instalacje w nowoczesnych sztukateriach.

Sky Oasis - penthouse projektu pracowni O&O European Design

Sypialnia jak strefa zen

We wnętrzu Penthouse Sky Oasis sypialnie przypominają strefę zen. Ściany zostały wykończone miękkimi materiałami, zastosowano ciepłą kolorystykę, którą uzupełniono o przyjemne w dotyku tkaniny. W łazienkach sztuka łączy się z nieprzemijającą klasyką. Wnętrza są jasne i przestrzenne, zastosowano duże powierzchnie luster oraz szklane sufity.  Wnętrze charakteryzuje się ponadczasowym designem, w którym widoczna jest dbałość o każdy detal i najwyższą jakość wykończenia. Zastosowanie wielu unikatowych rozwiązań sprawia, że miejsce staje się wyjątkową propozycją dla nawet najbardziej wymagających osób, ceniących sobie luksusowe przestrzenie.

Sky Oasis - penthouse projektu pracowni O&O European Design

Budynek Złota 44

Złota 44 to apartamentowiec zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda. Wieża oferuje swoim mieszkańcom 287 niepowtarzalnych apartamentów na 52 piętrach oraz piętro rekreacyjno-sportowo-biznesowe z basenem o długości 25 metrów.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter