Slabb: Moda na beton architektoniczny

Slabb: Moda na beton architektoniczny

Zauważyliśmy, że beton architektoniczny obok drewna to ostatnio dosyć widoczny trend. Na Łódź Design Festival 2016 mieliśmy okazję poznać markę SLABB, której projekty zwróciły naszą uwagę. A co mówią o sobie, sami zainteresowani?

W Manufakturze SLABB bardzo chętnie się brudzimy. Najczęściej wszyscy mamy zakurzone ubrania, a w butach pełno piasku, ale szczerze mówiąc to sama przyjemność. Tworzymy elementy wykonane z betonu architektonicznego, ale w całym procesie produkcji nie towarzyszą nam zbędne maszyny. Wszystkie elementy tworzymy ręcznie bezpośrednio na naszej hali produkcyjnej.

Beton jest materiałem trudnym do ujarzmienia. Aby odnieść sukces w produkcji trwałych elementów betonowych niezbędne jest osiągnięcie pewnej powtarzalności, którą gwarantuje jedynie duże doświadczenie. W tej branży idealnie sprawdza się twierdzenie, że to właśnie trening czyni mistrza. Nie ma żadnej drogi na skróty, ani podręczników, które dostarczą niezbędnej wiedzy. Tylko tysiące metrów kwadratowych wylanego betonu pozwoli na tworzenie produktów, które będą osiągać zadowalające parametry. Szerokie spektrum zastosowań oraz niezwykła trwałość, to bez wątpienia podstawowe cechy betonu architektonicznego. Jednakże jego wyprodukowanie to bardzo skomplikowany proces. Zwłaszcza w sytuacji, w której firma decyduje się nie tylko na tworzenie standardowych płyt betonowych, ale również bardziej skomplikowanych elementów takich jak schody, donice czy nawet umywalki i meble.

Co więcej, Manufaktura SLABB należy do nielicznego grona przedsiębiorstw, które decydują się na organizację całego procesu produkcji samodzielnie, w obrębie własnych zasobów. Dzięki temu czuwamy nad odpowiednią jakością wytwarzanych artykułów, już od chwili złożenia zamówienia, aż do momentu, kiedy gotowe produkty – spakowane na paletach – wyjadą do Klienta.

Największą zaletą wszystkich elementów wytwarzanych w Manufakturze SLABB jest ręczny proces produkcji. Trwała i solidna praca ludzkich dłoni pozwala nam tworzyć artykuły, które są ściśle dopasowane do gustów i oczekiwań Klientów. Indywidualne podejście do każdego złożonego zamówienia pozwala nam na uzyskiwanie odpowiedniej ilości wżerów oraz odcieni elementów.

W naszej Manufakturze bardzo często wytwarzamy elementy przygotowywane na zamówienie, jednakże posiadamy również zbiór artykułów, które znaleźć można w stałej sprzedaży. Do najbardziej rozpoznawalnych należą z pewnością płyty betonowe. Dostępne w czterech podstawowych odcieniach, o różnej grubości oraz dobranym przez Klienta stopniu porowatości. Lata doświadczeń pozwoliły nam poznać proces tworzenia płyt betonowych od podszewki. Dzięki temu możemy pochwalić się najcieńszą na rynku – wykonywaną w tej technologii – płytą betonową, której grubość wynosi jedynie 8 milimetrów. Dodatkowo opracowaliśmy również technologie, która pozwala na obniżenie wagi płyt stosowanych wewnątrz, nawet o 40 % w stosunku do tradycyjnych płyt betonowych dostępnych u innych producentów.

Jednakże w SLABB nie skupiamy się jedynie na produkcji płyt. W skład naszej oferty wchodzą również inne elementy ścienne – takie jak płytki 3D oraz pozostałe artykuły wyposażenia wnętrz i ogrodów – donice, stopnice, umywalki, blaty, a nawet lampy czy meble.

Skład naszej oferty stale się powiększa. Obecnie największą uwagę przykładamy do form małej architektury, jednakże w fazie projektowej znajduje się również nowy model stolika oraz lampy. Większość elementów łączymy z drewnem, które podkreśla charakter betonu, równocześnie eliminując jego surowość.

Wbrew pozorom beton wcale nie musi być zimny i szary. Przy głębszym poznaniu okazuje się, że jest to materiał, który może wprowadzić do wnętrza ciepło i harmonię. Wystarczy wiedzieć jak z nim pracować, a wtedy łatwo się polubić. My z betonem znamy się już bardzo dobrze i chętnie was sobie przedstawimy.

Nas totalnie zachwyciły luksfery z betonu, które zaprojektowała marka Tekt a Slabb je wyprodukował. Dla nas wow, a Wam jak się podobają?

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter