Sofa Slide od VOX – nowy salon każdego dnia

Salon to miejsce, w którym spędzamy dużą część dnia. Jego wyposażenie zmienia się wraz z naszymi zwyczajami, potrzebami oraz liczbą domowników. Nie oznacza to jednak, za każdym razem musimy kupować nowe meble. Sofa Slide od VOX może w mgnieniu oka zmienić swoją formę i przeznaczenie. Dokładnie na takie, jakiego akurat potrzebujemy.

Sofa Slide od marki VOX

Trudno sobie wyobrazić rolę, w której sofa Slide nie sprawdzi się w domowym salonie. Marta Krupińska, autorka projektu, w jednej bryle zawarła tak naprawdę kilka mebli. Slide może być klasyczną kanapą – prostą, o wyrazistej bryle. Siedziska sofy są jednak ruchome i można je przesuwać pod oparciem.

Wystarczy więc prześlizgnąć (ang. „to slide” oznacza „ślizgać”) połowę siedziska na drugą stronę, by otrzymać dwustronną kanapę. A jeśli jeden z elementów tylko lekko przesuniemy, to sofa stanie się kanapą z jednym lub dwoma szezlongami. Aby cała operacja była prosta i nie rysowała podłogi, nogi siedziska z jednej strony zakończone są gumowymi kółkami ułatwiającymi suwanie siedzisk.

Sofa Slide od VOX - nowy salon każdego dnia

– Dzięki sprytnym rozwiązaniom projektowym Slide przewiduje przyszłość lepiej, niż sami domownicy! Wszystko zależy od tego, czego akurat potrzebujemy, jak chcemy urządzić mieszkanie. Jeśli gościmy w naszym salonie kilkoro przyjaciół, to bez problemu Slide stanie się centrum takiego spotkania. A jeśli ktoś zechce u nas przenocować, to po pełnym rozłożeniu, sofa może również służyć jako miejsce do spania – przekonuje Marta Krupińska.

Po pełnym rozłożeniu sofa Slide ma 120 cm szerokości, dzięki czemu możemy zaoferować gościom wygodny sen. Ten mebel to po prostu „sofa-kameleon”, w każdej formie świetnie dopasowuje się do otoczenia i użytkowników.

Sofa Slide od VOX - nowy salon każdego dnia

Sofa Slide – mebel, który żyje z Tobą

– Slide to mebel, który podąża za nami, za rytmem zmian w domu. Naturalnie dostosowuje się do nas. Skoro nasze potrzeby i upodobania nieustannie ewoluują, to wraz z nimi zmieniają się także mieszkania, czyli też i meble – opowiada Marta Krupińska.

Sofa Slide od VOX - nowy salon każdego dnia

W kolekcji dostępne są dwa modele sofy – z jednym lub dwoma pojemnikami. Każdy z nich doskonale sprawdzi się w przy wydzielaniu stref w pokoju – jako naturalna granica między jadalnią a strefą wypoczynku będzie pełnił użyteczną rolę dla każdej z tych części domu.

– Slide w ten sposób pomaga zachować ład przestrzenny. Dodatkowo po obu stronach sofy umieściliśmy kieszenie do przechowywania drobnych przedmiotów. Dzięki nim w końcu będziemy wiedzieć, gdzie podział się nasz pilot! – opowiada Marta Krupińska.

Sofa dostępna jest w kilkudziesięciu rodzajach i kolorach tkanin obiciowych – od bardzo stonowanych, po żywe i energetyczne. Dzięki temu można ją wpasować w każdy rodzaj wnętrza. Pełny wzornik znajduje się w każdym salonie VOX z ofertą mebli – warto zapoznać się z nim na żywo.

Sofa Slide od VOX - nowy salon każdego dnia

Uzupełnij zestaw mebli

Sofa Slide sprosta większości salonowym wyzwaniom. Jeśli jednak kanapa to dla nas z mało, możemy ją wzbogacić o dopasowane pufy – mały lub duży. To uzupełnienie głównego mebla, które poszerza jego możliwości. Wewnątrz każdego z samodzielnych siedzisk znajduje się praktyczny pojemnik. Zyskujemy w ten sposób idealny schowek na koce, poduszki, zabawki lub inne drobne przedmioty, które nie zawsze chcemy trzymać na widoku.

Sofa Slide od VOX - nowy salon każdego dnia

Marka VOX

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów. W VOX wierzą, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego ich produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking.

Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie. Ich celem jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych.

Zobacz również: Lille od BoConcept | Sofa – królowa salonu

Sofa Slide od VOX - nowy salon każdego dnia
Sofa Slide od VOX - nowy salon każdego dnia
Sofa Slide od VOX - nowy salon każdego dnia
Sofa Slide od VOX - nowy salon każdego dnia
Sofa Slide od VOX - nowy salon każdego dnia
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter