SONA – nowe oblicze mebli NOTI projektu Mai Ganszyniec

To już druga w tym roku premiera meblarskiej firmy NOTI. Nowa kolekcja SONA została zaprojektowana przez autorskie Studio Mai Ganszyniec i jest już dostępna w sprzedaży. To wizualnie lekki system mebli modułowych. SONA pasuje do miejsc publicznych, otwartych przestrzeni biurowych, centrów handlowych, poczekalni – wszędzie tam, gdzie chętnie byśmy usiedli w trakcie oczekiwania, odpoczynku lub rozmowy podczas spotkania.

Wielofunkcyjność i innowacyjność mebli z kolekcji SONA

Poszczególne elementy kolekcji mogą być zestawiane przez architekta w celu idealnego dopasowania do danego obiektu, jego rozmiarów i funkcji powierzchniowych. Istnieje możliwość stworzenia dowolnego układu przez projektanta. W zależności od potrzeby powstać może np. siedzisko do pracy mobilnej, strefa spotkań i rozmów, wyspa do odpoczynku na dużych i tłocznych obszarach, oraz rzędy siedzisk w wąskich korytarzach.

SONA – nowe oblicze mebli NOTI projektu Mai Ganszyniec

Tym, co wyróżnia kolekcję SONY, są blendy przymocowane do oparć. Niska służy zachowaniu otwartej formuły sofy lub fotela, zaś wysoka zapewnia wygodny odpoczynek i poczucie prywatności. Kolejna osłona narożna została stworzona z myślą o skomponowaniu zacisznych wysp w dużych biurach o charakterze open-space, czyli otwartych przestrzeni.

Oryginalna konstrukcja i funkcjonalność

Główną podstawą konstrukcji mebli w kolekcji jest osiem podstawowych stelaży. Pufy lub stoliki mogą stać pomiędzy rzędem siedzisk, lub kończyć ich układ. Poszczególne moduły można odwracać w celu dogodnego ustawienia się względem rozmówcy albo tak, aby siedzieć do kogoś tyłem.

W przypadku dużych wysp oparcia łączone są ze sobą tylną stroną i dzięki temu tworzą podwójny układ siedzisk zwróconych w dwie przeciwne strony. Funkcjonalność mebli SONA jest dodatkowo zwiększona poprzez umieszczenie w blatach stolików media-portów w celu podłączenia i ładowania urządzeń mobilnych. Istnieje również możliwość doświetlenia swojego miejsca dzięki lampkom zamocowanym również w stolikach.

SONA – nowe oblicze mebli NOTI projektu Mai Ganszyniec

Nieprzypadkowość nazwy kolekcji SONA od NOTI

Nic w tym projekcie nie jest przypadkowe – nawet nazwa. SONA pochodzi bowiem od włoskiego słowa suono, oznaczającego dźwięk. Wszystko dlatego, że mamy wpływ na akustykę pomieszczeniu dzięki wysokim blendom mocowanym do oparć oraz większej powierzchni tapicerowanej tkaniną. Nie jest to jedyny powód nadania takiej, a nie innej nazwy. SONA ma również drugie znaczenie – zona z włoskiego to strefa, co jest bezpośrednim nawiązaniem do przeznaczenia mebli. Projektant może również dzielić i oznaczać strefy, wyróżniać je lub wyciszać barwą dzięki dostępności szerokiej gamy faktur i kolorów tkanin NOTI.

SONA – nowe oblicze mebli NOTI projektu Mai Ganszyniec

Wizjonerski pomysł polskiej projektantki

Designerska kolekcja SONA powstała dzięki kreacji Mai Ganszyniec, absolwentki wydziału Design Product londyńskiego Royal College of Art oraz krakowskiej ASP. Prowadzi ona obecnie własne studio specjalizujące się w projektowaniu mebli i produktów przemysłowych. Jej celem jest tworzenie innowacyjnych, pięknych i przyjaznych przedmiotów. Pomimo ograniczeń strategicznego myślenia poszukuje nowych, wizjonerskich rozwiązań.

Zobacz również: Westwing Collection Earthy Boho | Flexform i nowoczesne meble ogrodowe

SONA – nowe oblicze mebli NOTI projektu Mai Ganszyniec
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter