Sprawdzone sposoby na domowy gabinet

Miejsce do pracy w domu stało się dziś potrzebne jak nigdy dotąd. O ile pozwala na to metraż, najlepszym rozwiązaniem jest domowy gabinet. Możemy go wydzielić za pomocą szklanych ścianek i drzwi.

Sposoby na domowy gabinet

Czy istnieją idealne sposoby na domowy gabinet? Wszystko zależy od tego na jakiej powierzchni mieszkamy, jak intensywnie pracujemy i jak bardzo potrzebujemy skupienia. Niektórym do pracy wystarczy nawet zwykły stół. Inni potrzebują warunków zapewniających komfort i skupienie jak w biurze.

Raumplus i sprawdzone sposoby na domowy gabinet

Na domowy gabinet można przeznaczyć pokój lub wydzielić na niego miejsce w salonie lub sypialni. W drugim przypadku nasze miejsce do pracy najlepiej odseparować od reszty pomieszczania za pomocą szklanych ścianek z drzwiami. Dzięki temu pomieszczenie optycznie się nie zmniejszy, a szkło wytłumi hałas, co będzie sprzyjać koncentracji.

Raumplus i sprawdzone sposoby na domowy gabinet

Szklane ścianki od Raumplus

Szklaną ściankę bez problemu dopasujemy do każdego wnętrza. Rozwiązania oferowane przez Raumplus zamawiane są na wymiar i można je nawet instalować pod skosami. Również pod względem estetycznym mamy tu spore pole manewru. Do współczesnych domów świetnie pasują wielkoformatowe systemy ścianek i drzwi. Raumplus oferuje je w maksymalnym wymiarze 180 x 320 cm.

Raumplus i sprawdzone sposoby na domowy gabinet

Natomiast zwolenników wnętrz bardziej tradycyjnych, zdobnych lub utrzymanych modnych stylach boho czy loftowym zachwycą drzwi z szeroko rozstawionymi szprosami, kojarzące się ze starą fabryką. Co ciekawe, układ szprosów można samemu zaprojektować. Podobnie dobrać można kolor wykończenia aluminiowych profili. Od malowanych proszkowo w szerokiej palecie kolorów, po wykończone elegancką satynową anodą w kolorze srebrnym, czarnym i ciemnym brązie. Jeżeli chcemy w naszym szklanym gabinecie odciąć się od bodźców, dobrym pomysłem jest zamontowanie wzdłuż ścianki karnisza z tkaniną, którą zasłonimy w razie potrzeby.

Raumplus i sprawdzone sposoby na domowy gabinet

Stół, biurko i ergonomiczny fotel

Aranżując samo stanowisko pracy przede wszystkim warto zaopatrzyć się w ergonomiczny fotel, co jest szczególnie istotne, gdy pracujemy dłużej niż trzy godziny. Stół lub biurko powinno mieć schowki na przybory i akcesoria oraz przepusty na kable. Na dokumenty i sprzęt biurowy idealny będzie regał.

A jeżeli nie mamy na niego miejsca to godna polecenia jest zamykana szafka – najlepiej z blatem, na którym można trzymać laptop. Nie należy zapominać o tym, że stanowisko pracy musi być dobrze doświetlone. W tej roli sprawdzą się różnego rodzaju lampki biurkowe. A idealne będą modele dające się dowolnie wyginać, które oświetlą dokładnie to co chcemy.

Raumplus i sprawdzone sposoby na domowy gabinet

Domowy gabinet, nawet urządzony na niewielkiej przestrzeni, ma jedną nieocenioną przewagę nad miejscem pracy w biurze. Tutaj mamy pełną swobodę w tym jak go zaaranżujemy. Warto więc zastanowić się czego potrzebujemy w codziennie w pracy i dobrać rozwiązania najlepsze dla nas.

Zobacz również: Magiczna ściana – inspiruj i wspieraj rozwój zainteresowań dziecka | Urządzamy łazienkę w stylu soft loft

Raumplus i sprawdzone sposoby na domowy gabinet
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter