Stolik kawowy MILO od Take Me Home

Stolik kawowy MILO to innowacyjne rozwiązanie, którego nikt dotąd nie wymyślił. Stolik wygląda, jak zwykły stolik z półką, a tak naprawdę, są to dwa przenikające się niezależnie stoliki – dębowy oraz aluminiowy.

Stolik kawowy MILO od marki Take Me Home

Stolik kawowy MILO to mebel, który dostosowuje się do potrzeb użytkownika. W przypadku odwiedzin gości możemy trochę, bardzo lub zupełnie rozdzielić stoliki, uzyskując dwa razy większą powierzchnię od wyjściowej. Ustawienie dwóch połączonych jedną nogą stolików daje wiele możliwości aranżacji. To idealne rozwiązanie dla posiadaczy niezbyt dużych salonów.

Stolik kawowy MILO od Take Me Home

Stolik MILO można rozbudować, dokupując np. drugi element drewniany z serii MILO w każdym innym kształcie. Wszystkie stoliki z serii MILO można bowiem ze sobą połączyć. Funkcja to pozwala na bardzo ciekawą aranżację stolików MILO np. w hotelowym lobby, a także na ich połączenie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Stolik kawowy MILO od Take Me Home

Do stolika zaprojektowana została także dębowa zatyczka nogi, która pozwala na wypełnienie nogi po rozstawieniu stolika. Na co dzień może być wykorzystywana jako świecznik do tzw. świeczek typu tealight.

Stolik kawowy MILO od Take Me Home

Dbałość o każdy detal

MILO to dbałość o każdy detal – drewniane, toczone nogi wyglądają tak, jakby były wciągane przez aluminiową podstawą, której piękną formę uzyskaliśmy poprzez jej tłoczenie i spawanie. W stoliku nie występuje ani jedna ostra krawędź, dlatego jest to mebel bezpieczny dla dzieci.

Stolik kawowy MILO od Take Me Home

Seria MILO składa się z 4 stolików kawowych – okrągłego, prostokątnego, kwadratowego, trójkątnego, oraz z konsoli. Wszystkie stoliki z serii MILO, bez względu na kształt, mają ten sam rozstaw nóg. Dzięki temu, posiadając np.. stolik okrągły oraz trójkątny pomocnik, możemy wsunąć drewnianą część pierwszego stolika w podstawę drugiego.

Stolik kawowy MILO od Take Me Home

Stolik kawowy MILO z nagrodą German Design Awards 2020

Czy spodziewaliście się nagrody?

W każdym roku do konkursu German Design Award zgłaszanych jest kilka tysięcy produktów z całego świata. Konkurencja jest zatem tak gigantyczna, że trudno jest liczyć na zwycięstwo.

Stolik kawowy MILO od Take Me Home

Otrzymanie tak ważnej, międzynarodowej nagrody było dla nas mega zaskoczeniem. Traktujemy nagrodę jako uznanie dla trudu związanego z wdrożeniem tego mebla, które trwało prawie 10 miesięcy. Osiągnięcie finalnego efektu wszystkich detali mebla w jakości, jaką chcieliśmy osiągnąć, wydawało się być nierealne. Przyszedł taki moment, w którym niemalże chcieliśmy się podać. Cieszę się, że tego nie zrobiliśmy i wytrwaliśmy do końca.

Stolik kawowy MILO od Take Me Home

Skąd pomysł na taki ciekawy i niesztampowy projekt?

W 2018 zaprosiliśmy do współpracy Lubo Majera, projektanta podchodzącego ze Słowacji, ale mieszkającego i tworzącego w Niemczech. Poprosiliśmy go o zaprojektowanie dla nas zestawu stolików kawowych, ponieważ wiemy, że klienci wybierają tego typu meble bardzo chętnie. Zabawne jest to, że gdy otrzymaliśmy od Lubo propozycje projektów, żaden z nich nas nie zainteresował od razu i odłożyliśmy je na kilka tygodni do przysłowiowej szuflady.

Stolik kawowy MILO od Take Me Home

Wróciliśmy jednak do nich po pewnym czasie i podczas drugiego przeglądu projektów stwierdziliśmy, że jedna z propozycji jest genialna. Od 3 lat nasza marka wystawia się na najważniejszych imprezach dla branży meblowej w Europie, w związku z czym ofertę największych światowych producentów mebli znamy bardzo dobrze i wiedzieliśmy, że takiego rozwiązania nigdy wcześniej nie widzieliśmy.

Stolik kawowy MILO od Take Me Home

Stolik MILO miał swoją premierę w styczniu 2019 r w Kolonii oraz w lutym w Sztokholmie, gdzie wzbudzał największe zainteresowanie projektantów wnętrz i designerów, którzy patrząc na niego od razu rozumieli jak „działa”. Klienci indywidualni potrzebowali znacznie więcej czasu, aby zrozumieć, w jaki sposób stolik można rozłożyć, złożyć czy połączyć z innym. Co ciekawe, często ich małe dzieci pierwsze „rozpracowywały” MILO i tłumaczyły go swoim rodzicom.

Stolik kawowy MILO od Take Me Home Stolik kawowy MILO od Take Me Home Stolik kawowy MILO od Take Me Home Stolik kawowy MILO od Take Me Home Stolik kawowy MILO od Take Me Home Stolik kawowy MILO od Take Me Home Stolik kawowy MILO od Take Me Home Stolik kawowy MILO od Take Me Home Stolik kawowy MILO od Take Me Home Stolik kawowy MILO od Take Me Home Stolik kawowy MILO od Take Me Home Stolik kawowy MILO od Take Me Home Stolik kawowy MILO od Take Me Home

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter