Spółka biurowa Skanska zaprezentowała wizję najnowszego warszawskiego biurowca w intrygujący sposób. Do współpracy ze szwedzkim deweloperem zaproszona została Aleksandra Morawiak, ilustratorka i prekursorka polskiego kolażu ozdobnego. Specjalizująca się w technice kolażu cyfrowego artystka przygotowała prace, które kreatywnie i twórczo interpretują projekt nowej inwestycji, a także zwracają uwagę na to, co w nim najważniejsze.
Studio od Skanska – miejsce, w którym liczy się zespół
– Twórczość Aleksandry Morawiak idzie w parze z tym, jak myślimy o Studiu – nowoczesnym, wypełnionym dobrą energią miejscu pracy, gdzie spotykają się różne kompetencje i osobowości – mówi Paulina Strutyńska, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.
– Zależało mi na tym, aby kolaże, które przygotowałam dla Studia, odnosiły się do najważniejszych wyróżników tej inwestycji. Chciałam, żeby z moich ilustracji płynął duch kreatywności i zespołowości. Kolaże pokazują miejsce, w którym ludzie są dla siebie bliscy. W codziennej pracy jest to bardzo ważne – mówi Aleksandra Morawiak.
Nowa perspektywa rzucona na projekt biurowca – znaczenie detalu
W swoich pracach ilustratorka nie tylko nawiązała do głównych założeń projektowych Studia, ale także zwróciła uwagę na detale, które stanowią o unikalnym charakterze nowo powstałego miejsca na mapie Warszawy. Artystka w swoich pracach wykorzystała między innymi motywy litery “X”, który pojawia się w budynku w formie stalowego przyziemia, a także konkretne gatunki roślin, które będzie można znaleźć na placu przed kompleksem. Istotną składową projektu, była także paleta barw. Jak przyznaje Aleksandra Morawiak: Studio ma bardzo konkretną paletę barw i było to bardzo pomocne przy pracy nad kolażami. To właśnie kolory, które przewijały się przez cały projekt, nadały mu spójności.
Kolaże Aleksandry znakomicie oddają ducha projektu Studia, naszego nowego budynku w Warszawie. W przemyślany sposób łączą ze sobą pojedyncze elementy, tworząc harmonijną całość – dodaje Paulina Strutyńska.
Najwyższa jakość i estetyka – nowy biurowiec Skanska
Dla szwedzkiego dewelopera oprócz najwyższej jakości powierzchni biurowych, innowacyjnych rozwiązań i komfortu, ważna jest również estetyka zastosowanych rozwiązań. Z tego powodu firma kolejny raz stawia na ponadczasowy design i decyduje się na to, aby w przestrzenie biurowe wpleść także elementy artystyczne.
Po stworzeniu trzech wyjątkowych kolaży oddających ideę Studia planowany jest także ciąg dalszy współpracy Aleksandry Morawiak ze Skanska. Drugim etapem będzie przygotowanie muralu, który ozdobi lobby ukończonego biurowca.
Powiązanie architektury i sztuki to stały i ważny element projektów budynków realizowanych przez Skanska. Dotychczas deweloper zaprosił do współpracy takich twórców jak m.in.: Olka Osadzińska, Tytus Brzozowski, Daniel Chazme czy Oskar Zięta.
Studio – nowy kompleks biurowy na mapie Warszawy
Zlokalizowany pomiędzy stacjami metra Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ nowy biurowiec zaoferuje łącznie ok. 43 000 mkw. powierzchni. Najemcy korzystający z kompleksu Studio będą mogli korzystać zarówno z przestrzeni biznesowych, jak i tarasów i zielonego placu. Przyjazne miejsce wypełnione roślinnością nie tylko zapewni moment oddechu, ale także umożliwi bezpośrednie przejście do sąsiedniej Fabryki Norblina. Ukończenie pierwszej fazy powstawania kompleksu planowane jest na trzeci kwartał 2023 roku.
Aleksandra Morawiak – polska ilustratorka
Aleksandra Morawiak jest absolwentką fotografii łódzkiej Szkoły Filmowej. Swoje prace wystawiała m.in w Berlinie, Kopenhadze, Mediolanie i San Francisco. Ilustracje artystki zostały wyróżnione prestiżowym znakiem jakości Must Have, przyznawanym przez Łódź Design Festival oraz Złotą Nagrodą KTR Klubu Twórców Reklamy. Aleksandra Morawiak zdobyła również nagrodę European Product Design Award 2019.
W filmie przygotowanym wspólnie ze Skanska z okazji Międzynarodowego Dnia Kolażu, artystka opowiedziała o kulisach powstawania ilustracji Studio by Skanska x Aleksandra Morawiak.
Zobacz również: Wystawa „Dla Rzeczpospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935” | Wystawa „Z Wrocławia do Nowego Jorku i z powrotem. Hans Poelzig i styl tworzywa”