Stylowe wnętrza apartamentu projektu Kando Architects

Reprezentatywny apartament na jednej z krakowskich dzielnic. Co go charakteryzuje? Jakość i wyrafinowanie, prostota, ale nie banalność! Czy pracownia Kando Architects osiągnęła wyczekiwany przez inwestorów efekt? Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł!

Projekt pracowni Kando Architects

Pracownia Kando Architects zaprojektowała 148 m² inwestycji zlokalizowanej w pobliżu Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Projekt był wymagający, zastosowane zostały wysokiej klasy materiały i szlachetne surowce zgodnie z zamiłowaniami inwestora. Dbałość o każdy detal oraz najwyższa jakość miała symbolicznie odnosić się do prowadzonych przez niego interesów.

Stylowe wnętrza apartamentu projektu Kando Architects - Apartament z wdziękiem - marmurowy stolik w salonie

Projekt w bieli i czerni

W projekcie zastosowano biel i czerń jako dominującą kolorystykę, którą uzupełnia dodatkowo drewniana podłoga. Inwestorom zależało na przestronności, jasnych tonacjach kolorystycznych z wykorzystaniem materiałów takich jak: naturalny marmur, mosiądz, szkło czy fornir oraz na elementach nadających apartamentowi nastrojowości – kąciki zieleni, eleganckie, mięsiste zasłony, efektowne oświetlenie punktowe.

Stylowe wnętrza apartamentu projektu Kando Architects - Apartament z wdziękiem - ciemna podłoga w salonie

Głównym wyzwaniem było uchwycenie carskiego rozmachu i ascetycznego minimalizmu, jako płynnej i harmonijnej mieszanki. W zależności od miejsca architekci zastosowali różną obróbkę materiału. Raz mosiądz satynowy, innym razem tłuczony lub patynowany.

W części kuchennej elegancji dodały złote fronty wyspy. Szuflady zamontowano w systemie push pull, ze wspomaganiem od Bluma. Kuchnia wymagała sporo kosmetyki konstrukcyjnej, by pomiędzy frontami umieścić mosiężne płaskowniki. Architekci uwzględnili potrzeby klientów i dodali szczyptę nietuzinkowych rozwiązań od siebie, które idealnie trafiły w ich gusta.

Stylowe wnętrza apartamentu projektu Kando Architects - Apartament z wdziękiem - kuchnia połączona z salonem

W sypialni zaprojektowano dużą garderobę. Inwestorzy na okres krótkoterminowego zamieszkiwania w Krakowie chcą mieć szafę ubrań dostępnych na miejscu. Ponadto garderoba ta pełnić ma także funkcję przechowywania innych rzeczy, w związku z tym, że poza regałem dekoracyjnym w salonie w mieszkaniu zasadniczo nie ma szaf, które nie są klientom potrzebne w apartamencie o tak określonej funkcji.

Stylowe wnętrza apartamentu projektu Kando Architects - Apartament z wdziękiem - garderoba w ciemnych kolorach

Przestrzeń reprezentatywna

Inspiracją w projekcie było poszukiwanie zestawień kontrastujących, zderzenie starego z nowym oraz zwyczajny spacer krakowskimi uliczkami, których architekci nie odwiedzali od lat.

Stylowe wnętrza apartamentu projektu Kando Architects - Apartament z wdziękiem - duże łóżko w sypialni

Założeniem dla projektu była realizacja funkcji biznesowo-towarzyskich. Przestrzeń miała być reprezentatywna, przypominać luksusowy gabinet biurowy w formie udomowionej, sprzyjającej wydawaniu organizacji spotkań i przyjęć. Właściciele postanowili, że w apartamencie nie będą zamieszkiwać na stałe, lecz sporadycznie w ramach przypilnowania i rozwoju interesów prowadzonych w Krakowie. Nie wykluczają jednak, że w przyszłości mieszkanie będzie przeznaczone do najmu.

Stylowe wnętrza apartamentu projektu Kando Architects - Apartament z wdziękiem - sypialnia w jasnych kolorach

Pracownia Kando Architects

Pracownia Kando Architects zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych i komercyjnych. W codziennej pracy architekci stawiają na podejście holistyczne: koordynują etapy projektowe oraz prace wykonawcze. Na całość projektu składa się aż 7 etapów, w tym również wykończenie mieszkania pod klucz. Pracownia ma na swoim koncie wiele ciekawych projektów. Jednym z nich są wnętrza domu o powierzchni 440 m2!

Zobacz również: Wnętrza 250-metrowego domu | Wnętrza apartamentu na dachu Warszawy

Stylowe wnętrza apartamentu projektu Kando Architects - Apartament z wdziękiem - kabina prysznicowa w łazience
Stylowe wnętrza apartamentu projektu Kando Architects - Apartament z wdziękiem - łazienka z widokiem
Stylowe wnętrza apartamentu projektu Kando Architects - Apartament z wdziękiem - szary narożnik w sypialni
Stylowe wnętrza apartamentu projektu Kando Architects - Apartament z wdziękiem - salon z ciemną podłogą
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter