Swarzędz Home: BAMP – pochwała równowagi

23 czerwca podczas Nocy z Dizajnem we wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR swoją premierę rynkową miała najnowsza propozycja marki Swarzędz Home – siedzisko BAMP.

Czy z twardego drewna można stworzyć miękkie siedzisko? Kamila Wolska , tegoroczna dyplomantka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pamiętała także o elastyczności tego materiału i potrafiła wykorzystać ją, by stworzyć oryginalny, pozytywnie wpływający
na nasze zdrowie i samopoczucie mebel. BAMP to okrągłe siedzisko o zaskakująco prostej konstrukcji: składa się z kilku sklejkowych okręgów podzielonych drewnianymi klockami dystansującymi. Przemyślane ułożenie poszczególnych elementów sprawia, że na BAMP siedzimy dynamicznie, bo siedzisko sprężynuje i zmusza nas do zachowania równowagi oraz przyjmowania wyprostowanej, korzystnej dla naszego kręgosłupa, postawy.

Komu szczególnie warto polecić BAMP? Na pewno tym, którzy z powodu siedzącego trybu życia muszą zadbać o swoje przeciążone plecy. Na BAMP można wzmocnić mięśnie posturalne, a także wykonywać ćwiczenia rotacyjne i zgięciowe kręgosłupa. Podobnie jak na piłce można na nim ćwiczyć zachowanie równowagi w balansie i odbarczać kręgosłup bolący w odcinku lędźwiowym. Przyszłe mamy mogą korzystać z BUMP w ćwiczeniach poprzedzających poród, a wszyscy inni – po prostu dobrze się bawić bujając się na tym siedzisku. Okazją do takiej zabawy była na pewno prezentacja BAMP w Galerii Wnętrz DOMAR – goście Nocy z Dizajnem mogli wypróbować BAMP’y siadając na nich, zakładając słuchawki i kołysząc się na nich w rytm ulubionej muzyki. Partnerem prezentacji była Unitra, ceniona polska marka sprzętu audio, reaktywowana w 2014 roku, która użyczyła na tę okazję słuchawki SN 50. To replika kultowego modelu z lat 80. dostosowana do potrzeb współczesnych użytkowników.

BAMP to nie tylko mebel przydatny do rehabilitacji – to także atrakcyjny element wnętrza. Wykonany w całości z drewna dębowego, wykończony fornirem i pokryty na górze kolorową lub grafitową nakładką z filcu świetnie odnajdzie się w najbardziej eleganckim salonie
czy sypialni. W razie potrzeby może pełnić rolę podręcznego stolika – przy łóżku lub sofie – albo podnóżka. BAMP dostępny jest w dwóch rozmiarach: o średnicy 50 cm i wysokości 42 cm oraz o średnicy 40 cm i wysokości 48 cm.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter