SYMFONISK – meble z głośnikiem od IKEA i Sonos

Co powstanie, gdy dźwięk i światło połączy się w jedno ze wzornictwem IKEA? Te dwa niezwykle ważne do zbudowania odpowiedniego nastroju w domu elementy stanowiły punkt wyjścia podczas tworzenia kolekcji SYMFONISK. Pierwsze owoce współpracy IKEA z producentem głośników Sonos, ujrzą światło dziennie na wystawie FEEL HOME w Mediolanie. Oferta SYMFONISK obejmuje wyposażoną w głośnik WiFi lampę stołową i półkę.

Oryginalne połączenia w kolekcji SYMFONISK

W IKEA projektowanie polega na tworzeniu funkcjonalnych rozwiązań. Dzięki swoim badaniom marka wie, jak istotny w życiu jest dźwięk. To niesamowicie silny wzmacniacz nastroju. Chcąc zaoferować wszystkim dźwięk wysokiej jakości razem z piękną formą i funkcją, IKEA połączyła swoją wiedzę z profesjonalizmem firmy Sonos – znanej z tworzenia nośników idealnego dźwięku. Oferta SYMFONISK obejmuje wyposażone w głośnik WiFi lampę stołową oraz półkę – oba produkty są kompatybilne z gamą produktów Sonos.

Czarna lampa ze złotym kloszem, która jest jednocześnie głośnikiem - Symfonisk - Ikea & Sonos

Owocna współpraca dwóch firm – Ikea i Sonos

„Ta współpraca na każdym etapie opierała się na wspólnej pasji, wartościach i wiedzy naszych firm. Mamy świadomość, jak wielkie znaczenie odgrywają dźwięk oraz oświetlenie w domu. Wierzymy także w siłę designu, mogącą realnie podnieść jakość codziennego życia” – mówi Tad Toulis, wiceprezes ds. projektowania w Sonos.

Nowa kolekcja Symfonisk - połączenie Ikea & Sonos

„Nasz projekt musiał być w 100% zgodny z jakością, którą reprezentuje Sonos, bez żadnych kompromisów. Jednocześnie zależało nam na stworzeniu czegoś zupełnie nowego. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy rzucić wyzwanie tradycyjnej estetyce high-tech” – dodaje Iina Vuorivirta, jedna z projektantek głośników SYMFONISK w IKEA.

SYMFONISK czyli dwa w jednym – głośnik WiFi w formie lampy i półki

Pierwszym efektem współpracy jest lampa stołowa SYMFONISK z głośnikiem WiFi. IKEA i Sonos udało się stworzyć świetnie brzmiący i doskonale wyglądający produkt. Dzięki prostemu wzornictwu i neutralnym kolorom lampa stołowa idealnie dopasuje się do różnych stylów wyposażenia wnętrz. Drugim produktem jest głośnik WiFi SYMFONISK, który można postawić lub położyć, bez uszczerbku dla jakości dźwięku.

Może być on także wykorzystywany jako półka zamontowana na ścianie. Za ten projekt IKEA otrzymała nagrodę Red Dot Design Award. Produkty z gamy SYMFONISK, czyli wspomniany głośnik WiFi w formie lampy stołowej oraz półki, zostały opracowane w taki sposób, aby zapewnić ludziom wysokiej jakości dźwięk i oszczędność miejsca.

Czarny głośnik, który jest również półką - Ikea i Sonos w kolekcji SYMFONISK

Półka i lampa z głośnikiem WiFi – istotny element inteligentnego domu

Współpraca z Sonos to kolejny etap wieloletniego programu IKEA Smart Home. Pierwszym rozwiązaniem dla inteligentnego domu była lampa z ładowarką do smartfona oraz gama bezprzewodowych paneli indukcyjnych. W 2016 roku dołączył do niej inteligentny system TRÅDFRI – niedrogi zestaw do sterowania oświetleniem za pomocą smartfona.

Półka i lampka, które są róznież głośnikiem - Ikea & Sonos

„Dla IKEA inteligentny dom nie jest związany z gadżetami, chodzi o zaproponowanie realnych rozwiązań, które poprawią codzienność, pomogą stworzyć lepszą atmosferę i sprawią, że życie stanie się wygodniejsze. Współpraca z Sonos jest tego doskonałym przykładem – nasi klienci otrzymają wysokiej jakości dźwięk w przystępnej cenie w połączeniu ze świetnym projektem” – mówi Björn Block, odpowiedzialny za IKEA Home Smart.

Pierwsze produkty z gamy SYMFONISK będą dostępne w Polsce od sierpnia 2019. Kolekcję SYMFONISK, czyli lampę i półkę z głośnikami Sonos można było zobaczyć podczas Design Milan Week 2019.

O innych projektach IKEA możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

Zobacz również: Kreatywne meble od studentów Rycotewood Furniture Centre | Wielofunkcyjne sofy z funkcją spania od BoConcept

Półka, która jest również głośnikiem - kolekcja SYMFONISK Ikea & Sonos
Mała półka, która jest również głośnikiem - kolekcja SYMFONISK Ikea & Sonos
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter