System Miu Magic zaprojektowany przez Agnieszkę Możdżer

Miu Magic to modułowy zestaw siedzisk o geometrycznych formach z innowacyjnym systemem oparć, które można samodzielnie zestawiać w dowolnych konfiguracjach (bez użycia jakichkolwiek narzędzi). Mobilne elementy siedzisk i oparć miksujemy jak w zabawie tworząc z nich sofę, narożniki, fotel czy miejsce do spania.

System Miu Magic od Miuform

Moduły Miu Magic pozwolą zaaranżować strefę do wypoczynku, spotkań z przyjaciółmi, zabawy z dziećmi lub domowego kina dopasowując się do aktualnej potrzeby użytkowników. Niezależnie czy organizujemy sobie czas samodzielnie, czy w parze, każdy może wybrać ulubiony moduł dostosowany do planowanej aktywności (np. jedna osoba śpi, druga czyta mając za sobą wygodne oparcie). Kolejną funkcjonalną cechą kolekcji jest system wymiennych pokrowców na wszystkich bryłach mebli – zarówno siedzisk, jak i oparć (pokrowce zapinane są na rzepy, po zdjęciu można je prać w pralce).

System Miu Magic zaprojektowany przez Agnieszkę Możdżer

Ważną rolę w Miu Magic gra kolor. Wybierając monochromatyczny zestaw tkanin o wyraźnych splotach lub połączenie kontrastowych barw, uzyskamy efekt najbardziej pasujący do danego wnętrza. Zmiana kolorów oparć i siedzisk oraz ich różnorodne kombinacje dają możliwość błyskawicznych metamorfoz przestrzeni. Praktycznym rozwiązaniem w kolekcji jest też duża skrzynia ukryta w siedzisku fotela i sofy 3-osobowej, która stanowi cenne miejsce do przechowywania. Już na etapie projektowania pomyślano o ekologicznym i łatwym transporcie mebli. Dzięki optymalizacji wielkości oraz konstrukcji brył systemu można je przewozić mniejszym samochodem.

System Miu Magic zaprojektowany przez Agnieszkę Możdżer

Tkaniny przyjazne w użytkowaniu

W konstrukcji użyto sklejki, która dzięki swojej naturalnej elastyczności i sprężystości wspiera komfort siedzenia – oparcie podąża za ruchem pleców siedzącego i pod naciskiem lepiej dostosowuje się do jego kształtów. W kolekcji wykorzystano tkaniny przyjazne w codziennym użytkowaniu, z których, dzięki zastosowaniu specjalnej technologii, łatwo usunąć zabrudzenia nawet od kawy czy wina.

Co ważne nawet gdy wymienne pokrowce systemu zostaną wyprane w pralce, tkanina nie traci swoich parametrów technologicznych ani nie kurczy się. Jej impregnacja na poziomie już pojedynczych włókien, sprawia że tkanina jest wyjątkowo łatwa do utrzymania w czystości, a jednocześnie bardzo wytrzymała.

System Miu Magic zaprojektowany przez Agnieszkę Możdżer

Kolekcja Miu Magic swą ideą nawiązuje do założeń Bauhausu. Z jednej strony geometryczne, proste w formie i mobilne moduły tworzące atrakcyjny wizualnie system siedzisk. Z drugiej strony to realizacja projektu zrównoważonego, „mebli na lata”, które dzięki zmiennym pokrowcom i pasującym do siebie modułom można samodzielnie modyfikować i tworzyć różne kombinacje dostosowując do aktualnych potrzeb.

Kolejną cechą charakterystyczną dla Bauhausu widoczną w tej kolekcji jest wielofunkcyjność (siedzisko może być leżanką, 1- lub 2- osobowym łóżkiem, 3-osobową sofą, miejscem do przechowywania). Miu Magic sprawdzi się w małym mieszkaniu, salonie, pokoju młodzieżowym czy gabinecie. Kolekcja została zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce z wykorzystaniem lokalnych surowców.

Projektantka Agnieszka Możdżer

Agnieszka Możdżer z wykształcenia jest lingwistką, z powołania projektantką. Pasjonuje ją wzornictwo przemysłowe. Ukończyła studia podyplomowe z zarządzania designem. Doświadczenie zawodowe i specjalistyczną wiedzę o branży wyposażenia wnętrz zdobywała podczas pracy dla firm meblarskich.

Prowadziła również liczne projekty wdrożeń produktów zarówno w Polsce, jak i na świecie. Współpracuje z firmami w zakresie projektowania produktu, zajmuje się także kreowaniem koncepcji stylistycznych i konsultacjami wnętrzarskimi. W swoich realizacjach zawsze kieruję się zasadą „Form follows function”.

Zobacz również: Adriana Furniture – nowoczesne sofy od lat produkowane w Polsce | Regał Nomad System i One Sofa System

System Miu Magic zaprojektowany przez Agnieszkę Możdżer
System Miu Magic zaprojektowany przez Agnieszkę Możdżer
System Miu Magic zaprojektowany przez Agnieszkę Możdżer
System Miu Magic zaprojektowany przez Agnieszkę Możdżer
System Miu Magic zaprojektowany przez Agnieszkę Możdżer
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter