Systemowy regał Bamba od Nobonobo

Systemowy regał Bamba dołączył do nowości Nobonobo. Zaprojektowany przez studio Mleko Living model wpisuje się w portfolio marki swoim nowoczesnym wzornictwem, modularną konstrukcją i realizowaniem zasad gospodarki cyrkularnej.

Regał Bamba System

Regał Bamba zaprojektował Michał Załuski ze studia Mleko Living, który w następujący sposób opisuje ideę przyświecającą projektowi:

Chodziło o stworzenie uniwersalnego wizualnie regału, który każdy użytkownik będzie mógł samodzielnie złożyć, rozbudowywać i przetwarzać w miarę zmieniających się potrzeb. Jest on jednocześnie odpowiedzią na coraz większą potrzebę klientów do posiadania mebli, których produkcja i dalsze użytkowanie nie będzie negatywnie odbijać się na środowisku naturalnymmówi projektant.

Innowacyjny model szybko doceniony został przez polską branże wnętrzarską i zdobył nagrodę w prestiżowym plebiscycie Must Have 2020, organizowanym przez Łódź Design Festival.

Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living

Uniwersalne przeznaczenie

Nowoczesna konstrukcja, oszczędne wzornictwo oraz ekologiczny podejście do jego projektowania, spowodowały, że regał jesienią dołączył do portfolio marki Nobonobo pod nazwą Bamba System. Nowość przeznaczona jest do wnętrz mieszkalnych, jak również biurowych. Składa się z ośmiu elementów, które po skręceniu tworzą jednorodną i zwartą konstrukcję. Stalowa rama powoduje, że regał jest stabilny i zdolny do utrzymania dużych obciążeń.

Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living

Personalizacja

Regał Bamba daje duże możliwości skonfigurowania go wedle indywidualnego życzenia. Półki dostępne są w dwóch wariantach. Drewniane z naturalnym fornirem oraz stalowe z podniesionym rantem. Można również wybrać spośród trzech długości nóg, tak by móc stworzyć dowolne konfiguracje. Jeden zestaw Bamba może więc na przykład stać się regałem na książki i mniejszym meblem pomocniczym. Do wyboru są również trzy kolory stalowych elementów malowanych proszkowo – biały, czarny lub ciemny brąz oraz jeden z dwóch naturalnych fornirów półek, dębowy lub w kolorze orzecha amerykańskiego.

Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living

Intuicyjny montaż

Dzięki swojej modułowości system regałów Bamba można w dowolnym momencie dostosować do swoich potrzeb. A to dzięki intuicyjnemu montażowi, który nie wymaga żadnych narzędzi, i z którym każdy użytkownik poradzi sobie samodzielnie. Dlatego w każdym momencie możemy zmienić układ półek lub dodać kolejne, gdy zabraknie nam miejsca, czy też zrezygnować z niektórych, gdy nie będziemy ich potrzebować.

Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living

Regał przyjazny dla natury

Ale ta elastyczność ma też inny, niemniej istotny aspekt. Każdy ze składowych elementów regału wykonany został z materiałów poddających się recyklingowi. To zgodne z obraną przez Nobonobo strategią proponowania mebli, które powstają z myślą o ochronie środowiska.

Nowość Nobonobo wizualnie jest bardzo prosta. W założeniach autorów projektu Bamba ma być spokojnym meblem tła, nienarzucającym się wizualnie swoją skomplikowaną formą. O klasie i charakterze nowości Nobonobo decydują jedynie dopracowane detale, połączenie stali z drewnem i wysoka jakość wykonania.

Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living

Marka Nobonobo

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Żywcu. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Ich modele dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Istotny wpływ na kształt kolekcji i kierunek rozwoju Nobonobo ma współpraca z Tomkiem Rygalikiem. Uznany polski designer jest dyrektorem artystycznym marki od 2019 roku. Spod jego ręki wychodzą nie tylko zaawansowane wzorniczo i jakościowo sofy, ale również fotele, krzesła i stoły.

Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living Systemowy regał Bamba od Nobonobo - projekt Michał Załuski ze studia Mleko Living

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter