Tapicerowany system sof Dock od B&B Italia

B&B Italia to marka, która w swoich kolekcjach konsekwentnie adresuje potrzeby najbardziej wymagających użytkowników poprzez produkcję najwyższej jakości mebli, zaprojektowanych we współpracy z gwiazdami światowego wzornictwa. Jednym z nich jest Piero Lissoni – multidyscyplinarny włoski architekt i projektant. Jego najnowszy system siedzisk Dock dla marki to projekt dający się maksymalnie spersonalizować i modyfikować wraz z upływającym czasem – luksusowy w nowoczesnym tego słowa znaczeniu. System można zamówić w Mesmetric Atelier.

B&B Italia i system sof Dock

„Pracując nad Dock, myślałem o prostocie siedzisk diwan, charakterystycznych dla kultury Bliskiego Wschodu i przetransponowałem je do współczesnego, zachodnioeuropejskiego świata. W moim diwan, systemie nowej generacji, drewniana baza wspiera poduszki i akcesoria, jak choćby małe stoliki, na których można postawić kieliszek wina lub książkę. Dock to – jak sama nazwa wskazuje  – miejsce, oaza życia, bezpieczna przystań dla domu” – mówi projektant.

Atelier Mesmetric prezentuje system Dock od B&B Italia

Konstrukcja sof Dock opiera się na solidnej platformie, która stanowi podstawę do tworzenia zindywidualizowanych kompozycji rozwijających się pionowo i poziomo. Poduszki zaprojektowane dla Docka zaskakują rozmiarami i proporcjami i umożliwiają budowanie dwustronnych, narożnych i szezlongowych wariantów systemu, odpowiednich dla środka pokoju lub klasycznych, frontalnych ustawień, a także inspirowanych Wschodem siedzisk blisko ziemi.

Atelier Mesmetric prezentuje system Dock od B&B Italia

Możliwe jest także wstawienie między nie dodatkowych modułów, takich jak wygodne wyściełane podłokietniki z przeszyciami, czy smukłe elementy do odkładania przedmiotów, które nie tylko kreują wizualny rytm, ale podnoszą funkcjonalność sofy. Oprócz standardowej oferty tkanin i skórzanych tapicerek B&B Italia, dla systemu przygotowano dwa nowe ekskluzywne materiały – kamelową skórę i fakturowaną bawełnę cannetè.

Atelier Mesmetric prezentuje system Dock od B&B Italia

Marka Mesmetric

Markę Mesmetric tworzą Helena Raczyńska-Pachut oraz Wioletta Lenczowska. Marka powstała, aby dawać Klientom radość korzystania z wyjątkowych przedmiotów z całego świata. Takich, które powstają w wyniku nietuzinkowego pomysłu człowieka i zastosowania szlachetnych materiałów. Takich, które są dalekie od konsumpcjonizmu. Takich, które chce się mieć na lata.

Atelier Mesmetric prezentuje system Dock od B&B Italia

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter