Targi Architektury Wnętrz KIAF – premierowa edycja już we wrześniu w Krakowie

Już wkrótce na eventowej mapie Polski pojawi się nowe wydarzenie dedykowane projektantom i projektantkom wnętrz. Targi Architektury Wnętrz KIAF, bo o nich mowa, będą świetną okazją do wymiany wiedzy i inspiracji oraz nawiązania kontaktów z innymi specjalistami z branży. Premierowa edycja odbędzie się 20-21 września 2023 roku. W ciągu dwóch dni uczestnicy będą mieli szansę poznać ponad 70 różnorodnych wystawców, a także skorzystać z bogatego programu szkoleń, prelekcji i warsztatów.

Premierowy event branży wnętrzarskiej – Targi Architektury Wnętrz KIAF

Już we wrześniu w Krakowie odbędzie się nowy event, który na stałe zapisze się w kalendarzu imprez z branży wnętrzarskiej. Tego wydarzenia nie można przegapić. Targi Architektury Wnętrz KIAF są organizowane przez Targi w Krakowie, znane z wielu udanych edycji Targów Książki czy Targów KRAKDENT. Wieloletnie doświadczenie i liczne sukcesy organizatorów zapowiadają, że i tym razem uczestnicy będą naprawdę zadowoleni.

Targi Architektury Wnętrz KIAF - premierowa edycja już we wrześniu w Krakowie

Już teraz wiemy, że wydarzenie przyciągnie do Krakowa wielu specjalistów i specjalistek z branży. Dzięki temu można mieć pewność, że 20 i 21 września Kraków stanie się przestrzenią owocnej wymiany wiedzy, doświadczenia i inspiracji. Premierowa edycja została objęta patronatem Miasta Krakowa oraz patronatem Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.

Ponad 70 wystawców – szansa na inspirujące spotkania i nawiązanie kontaktów

Uczestnicy pierwszej edycji Targów Architektury Wnętrz KIAF będą mieli szansę spotkać ponad 70 wystawców związanych z różnymi sektorami branży wnętrzarskiej. Wśród nich znajdą się zarówno producenci wyposażenia, jak i wykończenia wnętrz — mebli, oświetlenia, płytek — a także specjaliści od ustrojów akustycznych, inteligentnych domów oraz usług dedykowanych architektom i architektkom. Do grona wystawców dołączyły także osoby specjalizujące się w tworzeniu ogrodów wertykalnych oraz artyści i artystki zajmujący się unikalną ceramiką.

Bogaty program szkoleniowy – rozwój, wiedza, doświadczenie

Wszyscy, którzy zajmują się projektowaniem wnętrz, mają świadomość, że w tym zawodzie nie wystarczy być na bieżąco z nowymi produktami i trendami, trzeba także uzupełniać wiedzę i doświadczenie. Organizatorzy Targów, wrażliwi na potrzeby i oczekiwania architektek i architektów wnętrz, przygotowali niezwykle bogaty dwudniowy program edukacyjny. Obejmie on kilkanaście wykładów, szkoleń, prelekcji i warsztatów z wielu dziedzin — od digitalizacji procesów architektonicznych, przez materiałoznawstwo, po kwestię praw autorskich.

Targi Architektury Wnętrz KIAF - premierowa edycja już we wrześniu w Krakowie

Program edukacyjny został stworzony z myślą o zawodowych architektach i architektach. Oprócz kwestii związanych ze współczesną specyfiką tego zawodu zostaną podjęte także zagadnienia związane z akustyką wnętrz, doborem opraw oświetleniowych, czy też projektowaniem specyficznych przestrzeni takich jak biura. Na uczestników będą czekać doświadczeni w swoich dziedzinach prelegenci, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pełny program dostępny jest na stronie KIAF.

Przestrzeń spotkania – wymiana myśli, poglądów i inspiracji

Zwieńczeniem niezwykle bogatego programu edukacyjnego towarzyszącego Targom będzie panel dyskusyjny, w którego trakcie eksperci z branży podejmą ważne dla rozwoju architektury wnętrz tematy. W tak dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości refleksja nad nowymi potrzebami i możliwościami jest niezbędna. Uczestnicy również będą mogli dołączyć do dyskusji i zadać pytania. Dzięki temu wydarzenie stanie się realną przestrzenią wymiany wiedzy, poglądów i doświadczeń, a tym samym źródłem inspiracji.

Współpraca z Wydziałem Architektury Wnętrz ASP w Krakowie – nowe talenty

Targom Architektury Wnętrz KIAF będzie towarzyszyć także wystawa młodych projektantów i projektantek, zrealizowana we współpracy z Wydziałem Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przez dwa dni Targów osoby w nich uczestniczące będą mogły odwiedzić salę Wiedeń, aby zapoznać się z innowacyjnymi projektami studentów i studentek i odkryć nowe talenty. Natomiast dla młodych twórców będzie to świetna okazja do zaprezentowania branżowej publiczności swojego potencjału, sposobu myślenia i kreatywności.

Targi Architektury Wnętrz KIAF - premierowa edycja już we wrześniu w Krakowie

Nowy Styl partnerem merytorycznym Targów KIAF

Na uczestników i uczestniczki Targów KIAF czeka jeszcze jedna niespodzianka. Partnerem merytorycznym pierwszej edycji Targów jest Nowy Styl — niekwestionowany lider wśród producentów mebli biurowych. Swoją renomę marka zawdzięcza dążeniu do innowacyjności zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i designu.

Podczas Targów Nowy Styl zaprezentuje najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni biurowych, a także podzieli się z uczestnikami swoim wieloletnim doświadczeniem. Wszystko po to, aby zainspirować zarówno osoby projektujące wnętrza, jak i inwestorów, do wyznaczania nowoczesnych standardów przy tworzeniu miejsc pracy.

Miejsce dla poszukujących rozwoju i inspiracji

Targi Architektury Wnętrz KIAF to nowość wśród wydarzeń skupionych wokół branży wnętrzarskiej. W potencjał eventu uwierzyło wielu specjalistów, specjalistek, rzemieślników i marek, którzy zagoszczą na Targach jako wystawcy lub osoby prowadzące warsztaty i prelekcje. Premierowa edycja zapowiada się niezwykle intensywnie. Ponad 70 wystawców, bogaty program edukacyjny oraz współpraca z partnerami takimi jak Nowy Styl czy Akademia Sztuk Pięknych, sprawiają, że uczestnicy z pewnością wrócą z Krakowa z mnóstwem inspiracji.

Targi Architektury Wnętrz KIAF - premierowa edycja już we wrześniu w Krakowie

20 i 21 września architekci i architektki wnętrz będą mogli nie tylko poznać najnowsze rozwiązania i oryginalne produkty, ale także wziąć udział w panelu, szkoleniach, warsztatach i prelekcjach, stworzonych z myślą o ich potrzebach. Dzięki temu Targi w Krakowie będą doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy i nawiązania inspirujących znajomości z producentami, artystami, ekspertami oraz młodymi twórcami i twórczyniami. Tego wydarzenia nie można przegapić.


Wydarzenie: Targi Architektury Wnętrz KIAF | KIAF

Zobacz również: Wystawa fotografii Ansela Adamsa w Zaułku Hartwigów | DVRZ Design Days – celebracja współczesnego ukraińskiego designu

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter