Targi Wzory na Wiosnę 2019!

Przed nami kolejna, wiosenna edycja Targów Designu WZORY – wydarzenia promującego najciekawsze i najnowsze polskie wzornictwo. Tegoroczne Wzory odbędą się w ostatni weekend kwietnia, tj. 27-28.04. w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy.

Targi Wzory na wiosnę 2019

Podczas targów będzie można przyjrzeć się najnowszym produktom, poznać aktualne trendy, znaleźć coś wyjątkowego dla domu i ogrodu. Kwiecień to idealny moment na to, by wpuścić wiosnę wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe.  Wiosna to zmiana, a osobiste zmiany warto zacząć od otoczenia, które ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

Plakat Targi Wzory na wiosnę 2019

W zabytkowej przestrzeni targowej zagości ponad 130 wystawców. Dla odwiedzających będzie to szansa zdobycia niepowtarzalnych produktów sztuki użytkowej – mebli, ceramiki, grafiki, lamp, tekstyliów, dekoracji. Nie zabraknie też stoisk z perłami vintage i królestwa zieleni – miłośnicy flory jak zwykle znajdą tu coś dla siebie: rośliny na balkon, do mini ogródków i leśne kompozycje w szkle.

Targi designu

Targi tradycyjnie łączą część handlową z edukacyjną i społeczną, oferując liczne wydarzenia towarzyszące – warsztaty, koncerty i panele dyskusyjne. Tym razem dwa główne motywy przewodnie Targów to kobiecość i zieleń. Wśród wielu propozycji warsztatów na uwagę zasługują m.in. te organizowane przez Annie Sloan Polska. Twórczyni kultowych farb kredowych grała w kapeli uwielbianej przez Davida Bowie i Micka Jaggera, a dziś – jako światowej sławy autorytet w dziedzinie koloru i technik dekoracyjnych – inspiruje jak żyć z pasją i pięknie. Podczas warsztatów pod okiem ambasadorek Annie będzie można stworzyć artystyczny T-shirt z własnoręcznie wykonanym wzorem.

Naczynia marki Zbiór

Sobotnie „Wzory są kobietą” obejmą cykl warsztatów i spotkań poświęconych zdrowiu, urodzie, poszukiwaniu ścieżek zawodowych i osobistej pełni, prowadzonych przez wyjątkowe kobiety
i przeznaczone głównie dla kobiet.  Na warsztatach dowiemy się m.in. jak skomponować naturalne perfumy, jak ćwiczyć jogę twarzy i jak zadbać o siebie, nie tylko zewnętrznie.

Roślinna wymiana

Niedzielna „Roślinna wymiana” zaś to spotkania kochających zieleń w strefie warsztatowej na I piętrze. Będzie można przynieść rośliny, które chcemy lub musimy oddać w dobre ręce, a także znaleźć i przygarnąć swoją wymarzoną roślinę oraz zasięgnąć fachowych porad dla ogrodników amatorów u dziewczyn ze Schroniska dla Roślin.

W niedzielę przewidziano atrakcje dla dzieci: koncert zespołu Dalbergia Duo i warsztaty muzyczne Papierowe Sny, rozwijające wyobraźnię, wrażliwość na sztukę i zapoznające z niezwykłym instrumentem, jakim jest marimba.

Wstęp na Targi i wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Ceramika od Vaczor design

SOBOTA, 27.04 WZORY SĄ KOBIETĄ

WARSZTATY na Targach Wzory na wiosnę

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy rozpoczną się 8 kwietnia (poniedziałek)
o godz. 8:00. Formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na stronie wydarzenia na FB

12:00 Holistyczne dbanie o siebie

Warsztat holistycznego dbania o zdrowie. Ela Świętek, redaktorka naczelna platformy sprzedażowo-ogłoszeniowej naturalnabogini.pl, głos redakcji w podkaście „Dbaj o siebie” i autorka wellness planera „Plan na dobrostan” wskaże, jak zadbać o naturalny dobrostan i urodę. Każda uczestniczka zastanowi się, które obszary w jej codziennym życiu wymagają większej uwagi.

14:00 Qigong Fusion

Warsztat inspirowany różnymi metodami pracy z ciałem, głównie technikami oddychania i gimnastyką relaksacyjną Qigong, jogą, bioenergoterapeutyką, elementami metody Czechowa, EFT (emotional freedom therapy) i Energy Medicine (Dona Eden). Natalia Ziętara (Mycohood), z wykształcenia i uzależnienia socjolożka, która eksploruje różne metody oddychania i qigong, zapozna uczestniczki z metodami odzyskiwania witalności i sposobami przepracowywania emocji na poziomie ciała.

15:00 i 15:30 Joga twarzy

Joga twarzy to naturalny sposób na spowolnienie zachodzących z wiekiem zmian na twarzy i szyi. Daje efekt liftingu bez chirurga, poprawia owal twarzy, wygładza skórę, likwiduje podwójny podbródek, a także – do pewnego stopnia – pozwala przemodelować twarz, poprzez np. uwydatnienie kości policzkowych czy ust. Podczas warsztatów Marta Kucińska, która uczy kobiety, jak długo zachować młody wygląd, urodę, cofnąć oznaki zmęczenia i odzyskać naturalny uśmiech oraz poprawić samoocenę, zaprezentuje ćwiczenia wpływające na poprawę owalu twarzy oraz omówi zasady ich wykonywania.

15:00 – 16:00  Warsztaty powered by Annie Sloan

Kobiece warsztaty z ambasadorkami Annie Sloan Polska, na których będzie można stworzyć artystyczny T-shirt z własnoręcznie wykonanym wzorem.

Każda uczestniczka będzie proszona o zabranie koszulki lub kawałka tkaniny do pomalowania. Na zakończenie rozlosujemy wśród kobiet wyjątkowe upominki. Warsztaty są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy.

16:00 Jak stworzyć naturalne perfumy

Warsztat wprowadzi w tajniki aromaterapii i pozwoli zapoznać się z najwyższej jakości olejkami eterycznymi. Kasia Stryczniewicz, instruktorka jogi, która stworzyła centrum jogi pod Krakowem
i markę olejków eterycznych Kasia Raw, autorka książki „Podstawy Aromaterapii w Pracy z Ciałem i Emocjami” poinstruuje, jak stworzyć w pełni naturalne, wegańskie i bezpieczne dla skóry oraz środowiska perfumy na bazie olejków eterycznych, ekstraktów z roślin oraz olejów roślinnych. Dowiemy się też, jak dobierać nuty zapachowe, by odzwierciedlały nasz unikalny gust.

Świeczki od marki STEFAN

WYKŁADY na Targach Wzory na wiosnę

13:00 Jak starzeje się twarz i jak naturalnie spowolnić ten proces.

Wykład poświęcony procesowi starzenia się twarzy, podczas którego Marta Kucińska opowie, dlaczego twarz starzeje się szybciej niż reszta ciała, co powoduje zmiany w wyglądzie twarzy związane z wiekiem, a także, co można zrobić, by spowolnić ten proces i wyglądać jak najdłużej młodo.

14:00 Jak przejąć kontrolę nad swoim życiem o metodach pracy z ciałem i umysłem

Podczas warsztatów poznamy bliżej terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach oraz terapię czaszkowo-krzyżową, które stanowią doskonale uzupełniające się metody pracy z ciałem
i umysłem. Iga Krół-Łęgowska wierzy, że w każdym z nas drzemie ogromny potencjał, tylko czasem nie umiemy go w sobie dostrzec. Przez lata zajmowała się szeroko rozumianym rozwojem pracowników. Lubi pomagać i wkłada w to całe serce. Klara Francuz-Matwiejczyk, z zawodu i pasji zajmuje się ludzkim ciałem: jest fizjoterapeutką i logopedką. Interesuje się wpływem stresu na ciało, a poprzez używanie delikatnych technik obserwuje, jak podczas terapii pacjenci uwalniają się od napięć i bólu.

15:00 Luna i las. Czy księżyc jest kobietą i co ma do tego las?

Uczestniczki warsztatu zbadają związki łączące księżyc i cykl miesięczny kobiety. Pod okiem Julii Gmosińskiej, architektki, która tworzy otulające zielenią przedmioty: tkaniny, pościele, ilustracje
i księżycowe kalendarze, sprawdzimy, jak wejść w kontakt z własną cykliczną naturą, zbadamy, czym jest lunarna mandala cyklu i poszukamy sposobu, jak nauczyć się surfować na falach własnej cykliczności. A także – jak natura, las i zioła mogą nas w tym wspierać.

16: 00 Moc kobiecego głosu

Podczas warsztatu dowiemy się, do czego (oprócz mówienia) służy nam głos. Jak dzięki niemu zadbać o siebie, swoje samopoczucie i energię. Jak otworzyć się na słuchanie samej siebie i wyrażanie z odwagą tego, co czujemy. Basia Ciemięga poprzez pracę z głosem pomaga kobietom odzyskać poczucie własnej wartości, mocy sprawczej i wzajemnego wsparcia. Prowadzi autorskie warsztaty Głos Kobiety.

Krzesła od marki SKOS

PANEL DYSKUSYJNY na Targach Wzory na wiosnę

17:00 Kobiecość w XXI wieku

Podczas spotkania omówimy obowiązujące modele i wzorce kobiecości, także pokutujący wciąż paradygmat, który nakazując łączyć satysfakcjonującej życie prywatne i zawodowe, skazuje nas na morderczą pracę i naraża na ostry i przewlekły stres. Zastanowimy się, jaką cenę płacą silne kobiety za przezwyciężanie trudów dnia codziennego. Zastanowimy się, jak mimo presji i licznych wymagań zadbać o siebie i swoją kobiecość.

Panelistki: Kamila Raczyńska-Chomyn, Basia Ciemięga, Julia Gmosińska, Ela Świętek.

Biało - różowy kilim od Ręcznie Robione

NIEDZIELA, 28.04 ROŚLINNA WYMIANA

11:00 17:00 – przyjmujemy rośliny na wymianę.

Od godz. 15:30 – Schronisko Dla Roślin udziela porad dla ogrodników amatorów: czego roślina potrzebuje do życia; kiedy podlewać, kiedy suszyć; jakie wybrać stanowisko; w jaki sposób roślina daje nam do zrozumienia, że jej coś nie pasuje; pierwsza pomoc w nagłych wypadkach (schnięcie, żółknięcie liści, czarne plamy itp.); typowe choroby (grzyby, insekty); salon urody (cięcie, formowanie i przesadzanie); 10 najłatwiejszych roślin dla początkujących (omówienie gatunków oraz porady dotyczące ich uprawy).

Produkt od marki Obrys

Targi Wzory DLA DZIECI

12.15-12.35 koncert Dalbergia Duo

Jedyny polski żeński duet perkusyjny (marimbowy). Tworzą go Anna Rutkowska i Julianna Siedler-Smuga. Duet założony w 2017 r. ma na koncie sukcesy o skali międzynarodowej – koncerty festiwalowe i nagrody na międzynarodowych konkursach, w tym w kategorii kameralistyka na VI International Master Competition for Music Teachers i w kategorii kameralistyka na North International Music Competition oraz rekomendację Fundacji Muzyki Polskiej za wyróżniającą się interpretację polskich utworów. Dalbergia Duo współpracuje z polskimi i zagranicznymi kompozytorami przy prawykonywaniu oraz współtworzeniu nowych utworów. W ich repertuarze znajdują się kompozycje twórców polskich i zagranicznych, stanowiące klasykę literatury perkusyjnej oraz aranżacje repertuaru muzyki klasycznej i filmowej. Artystki działają jako pedagożki w szkołach muzycznych I i II stopnia, a także propagują wiedzę o muzyce, organizując warsztaty dla osób nie związanych ze światem muzycznym. dalbergiaduo.com

12.40-13.10 warsztaty dla dzieci Papierowe sny

Zabawy rytmiczne z małymi instrumentami perkusyjnymi, które przybliżą dzieciom i młodzieży świat muzyczny, ukazując potrzebę obcowania z muzyką i sztuką. Wykonywane utwory będą stanowić muzyczny opis prezentowanych wizualizacji, których motywem przewodnim jest natura.

13.10-13.25 przerwa

13.30-14.00 – koncert Dalbergia Duo

14.10-14.40 warsztaty „Papierowe sny”

14.40-14.55 przerwa

15.00-15.30 koncert Dalbergia Duo

Podstawka od Nudo na Targi Wzory na wiosnę

SOBOTA I NIEDZIELA na Targach Wzory

12:00-14:00 Warsztat Misza i Grisza

Wydawnictwo Tashka z najpiękniejszymi książkami dla dzieci! Na stoisku Wydawnictwa w bohaterowie popularnej książki – Misza i Grisza – tym razem będą gotować. W kreatywnych warsztatach skomponują z dziećmi pizzę a la Misza i kulinarne kukiełki, obsadzając Gęś w roli kucharza. Warsztaty są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy.

Targi WZORY na wiosnę 2019

27-28 kwietnia

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Bracka 25, Warszawa

godziny wydarzenia 11-19

wstęp wolny

Stół od Nudo na Targi Wzory
Notatnik od marki Notes
Plakat od Muucho na Targi Wzory na wiosnę 2019
Produkt od Muro
Produkt od Moja Butelka
Opakowanie Ministerstwo
Ceramika Miler Designs
Maunfaktura Zapachów na Targi Wzory 2019
Ceramika od Lamabo design na Targi Wzory 2019
Ptaszek od Kuźnia Skały na Targi Wzory na wiosnę 2019
Komoda od HS Studio na Targi Wzory 2019
Ceramika od Fusku Ceramika na Targi Wzory na wiosnę
Betoniczki na kwiaty na Targach Wzory na wiosnę 2019
Marka Bamayo na Targi Wzory 2019
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter