The Design Group z nagrodą w konkursie International Property Awards 2021-2022

Tytuł polskiego laureata „Award Winner” w konkursie International Property Awards znów w rękach pracowni architektonicznej The Design Group. W tegorocznej edycji jury wybrało  ich „podwodny” projekt wnętrz biura dla firmy z branży naftowej, TechnipFMC. Przypomnijmy, że to już druga nagroda w konkursie IPA zdobyta przez The Design Group. W 2020 roku temu otrzymali oni nagrodę za realizację łódzkiego oddziału biura Clariant w Monopolis. Co więcej, nagrodzony w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu projekt biura TechnipFMC został niedawno okrzyknięty najlepszym biurem w Krakowie w konkursie OfficeSuperstar 2021 organizowanym przez CBRE.

The Design Group wśród najlepszych

Celem konkursu International Property Award jest wyłonienie najciekawszych projektów architektury i wnętrz na świecie. Już 2 grudnia poznamy zwycięzców z Europy podczas transmitowanej online wirtualnej gali European Property Awards 2021-2022, które jest częścią IPA. To wtedy też The Design Group odbierze nagrodę za projekt wnętrz biura TechnipFMC.

The Design Group z nagrodą w konkursie International Property Awards 2021-2022

Realizacja ta będzie następnie konkurowała z najlepszymi pracowniami z branży z całej Europy o uznanie w kategorii „Office Interior” w skali europejskiej, a następnie światowej. Wyboru najlepszych inwestycji na świecie dokonuje jury składające się z ponad 80 czołowych postaci ze wszystkich dziedzin branży nieruchomości, pod przewodnictwem 3 brytyjskich Lordów (Lord Caithness, Lord Waverley, Lord Best).

„Podwodne” biuro na czterech piętrach

TechnipFMC to koncern o ogólnoświatowym zasięgu – działa zarówno w zakresie projektów podmorskich, jak i tych odbywających się na powierzchni. Główną ideę projektową nowej siedziby architekci z The Design Group ściśle powiązali z działalnością firmy, dlatego wewnątrz biura zaaranżowali wiele detali nawiązujących do maszyn, narzędzi i materiałów Klienta: przemysłowe lampy, kratownice, kontenery, żółte barierki techniczne czy drzwi kontenerowe z odzysku.

The Design Group z nagrodą w konkursie International Property Awards 2021-2022

Klientowi bardzo zależało, aby wygląd nowego biura z jednej strony nawiązywał do architektury innych siedzib koncernu, a z drugiej – wyróżniał się na tle pozostałych. Mając na uwadze tę potrzebę klienta zdecydowaliśmy, by biuro konstrukcyjnie nawiązywało do tego, czym zajmuje się TechnipFMC, czyli wsparciem dla wydobycia surowców z dna morskiego. Wyznaczyliśmy zatem cztery poziomy: piętro pierwsze to przestrzeń podwodna, drugie stanowi lustro wody, trzecie i czwarte to pokłady jednostki pływającej używanej podczas morskich operacji – tłumaczy architekt Konrad Krusiewicz, założyciel The Design Group.

Design biura jest spersonalizowany pod kątem kolorów i kształtów, które odnoszą się do identyfikacji i logo TechnipFMC. Wrażenie robi tzw. void, czyli wolna przestrzeń integrująca piętra 2, 3 i 4 oraz połączona przeszkleniem z piętrem 1, co umożliwia patrzenie z pierwszej kondygnacji na pozostałe poziomy biura, tak, jak możemy obserwować świat będąc pod wodą.

Strefa void to także symboliczna integracja wszystkich zespołów pracujących na każdym z pięter, na których rozmieścilismy open space’y, collaby i salki. W poprzedniej lokalizacji to połączenie było niemożliwe, dlatego klientowi bardzo zależało, by w nowym biurze wszyscy pracownicy mieli poczucie konsolidacji. – mówi Marta Konarska, architektka odpowiedzialna za koncepcję biura.

The Design Group z nagrodą w konkursie International Property Awards 2021-2022

Strefę void zdobi instalacja z 1 000 drobnych szklanych kulek, przedstawiająca  tzw. Subsea Tree, flagowy produkt firmy. Miejsce to wiele mówi o samej firmie, ale sprzyja też ścisłym umysłom pracujących tu inżynierów – jest tu technicznie i surowo.

Szansa na kolejne nagrody

International Property Award to światowej klasy znak doskonałości. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych i największych corocznych konkursów architektonicznych na świecie przyznawanych profesjonalistom związanych z branżą wnętrzarską oraz nieruchomościami, który trwa nieprzerwanie już od 27 lat. Kandydaci z różnych krajów mogą zgłosić swoje projekty w kilkudziesięciu kategoriach. Zgłoszenia oceniane są przez jury składające się z grupy ponad 80 ekspertów branżowych. Sędziowie koncentrują się na designie, jakości, usługach, innowacyjności, oryginalności i zaangażowaniu w zrównoważony rozwój.

The Design Group z nagrodą w konkursie International Property Awards 2021-2022

Te projekty, które dostaną najwyższe noty w kraju, mają szansę na zwycięstwo na poziomie regionalnym. Najwyżej ocenione zwycięskie projekty z każdego regionu automatycznie przechodzą do etapu finałowego – International Property Awards, w którym wybierane są najlepsze projekty na świecie. Tym samym, w ogólnym rozrachunku, The Design Group może zdobyć aż 3 nagrody za projekt wnętrz biura TechnipFMC.

Pracownia The Design Group

The Design Group to pracownia architektoniczna, założona przez architekta Konrada Krusiewicza w 2015 roku. Zespół tworzą projektanci i architekci z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu wnętrz biurowych oraz doradztwie architektonicznym przy realizacjach i inwestycji komercyjnych – w szczególności budynków biurowych.

Zobacz również: Warszawskie biuro Stada | Biuro Santander Bank Polska

Biuro TechnipFMC projektu The Design Group walczy o międzynarodową nagrodę - zdęcia Fotomohito
Biuro TechnipFMC projektu The Design Group walczy o międzynarodową nagrodę - zdęcia Fotomohito
Biuro TechnipFMC projektu The Design Group walczy o międzynarodową nagrodę - zdęcia Fotomohito
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter