THE SUNNY projektu BARYCZA i SARAMOWICZA

THE SUNNY to kolejny już budynek projektu BIURA ARCHITEKTONICZNEGO BARYCZ I SARAMOWICZ, który jest zlokalizowany w uzdrowiskowym centrum Konstancina. Myśl architektoniczna, zgodnie z którą został stworzony, nawiązuje do poprzednich, równie nietuzinkowych realizacji, takich jak LEŚNA WILLA czy NOWOCZESNY DWÓR POLSKI. Oblicze THE SUNNY to połączenie ręcznie formowanej cegły elewacyjnej, doskonale korespondującej z otaczającą budynek naturą oraz licznych przeszkleń, które sprawiają, że budynek jest lekki, a jednocześnie wyjątkowo nasłoneczniony.

Spójność projektowa BIURA ARCHITEKTONICZNEGO BARYCZ I SARAMOWICZ

„By piękno było kształtem celowości” – właśnie taka idea przyświecała duetowi BARYCZ I SARAMOWICZ. Można ją znaleźć w wielu projektach, nie tylko w THE SUNNY, ale także znajdującej się niedaleko LEŚNEJ WILLI, która zaprasza nietuzinkowym kompromisem materiałów, a więc gontem dębowym oraz koszami gabionowymi. We wszystkich projektach RAFAŁA BARYCZA i PAWŁA SARAMOWICZA można podziwiać przede wszystkim niezwykłą spójność z naturą.

THE SUNNY projektu BARYCZA i SARAMOWICZA

Motywem przewodnim THE SUNNY jest unikatowa, ręcznie formowana cegła elewacyjna w formacie liniowym w jasnym odcieniu, która ma długość dwóch zwykłych cegieł i wysokość zaledwie 38 milimetrów. Ten wyjątkowy materiał został stworzony przez rodzinną manufakturę skandynawską. Jednolitość z artystyczną fakturą świetnie współgra ze starodrzewem sosnowym, który dominuje na tych terenach. Można więc powiedzieć, że THE SUNNY jest architektonicznym lustrem, w którym odbija się kwintesencja natury.

THE SUNNY projektu BARYCZA i SARAMOWICZA

Śladami historii sąsiedztwa

Koncepcja architektoniczna THE SUNNY była podyktowana przede wszystkim otoczeniem. Za jej ostateczny kształt odpowiada zmodernizowana forma klasyczna według projektu Zdzisława Mączeńskiego, której odzwierciedleniem jest zabytkowa willa Dworek w Lesie, znajdująca się naprzeciwko terenu działki inwestycyjnej. Połączenie stylu dworkowego z surowością modernizmu, a także kolorystyka stonowanego beżu oraz wyrazista bryła – wszystko to było inspiracją do stworzenia budynku, który będzie współgrał ze swoim architektonicznym sąsiadem.

THE SUNNY projektu BARYCZA i SARAMOWICZA

Cechą projektów BIURA ARCHITEKTONICZNEGO BARYCZ I SARAMOWICZ jest w dużym stopniu hołd naturze. Nie bez powodu więc krajobraz zurbanizowany przeplata się tutaj z harmonią przyrody, co widać nie tylko w materiałach, ale również w przeszkleniach budynku. To właśnie dzięki nim THE SUNNY zaprasza słońcem i światłem, ale także pięknym widokiem na ogród. Okna o różnych kształtach nadają willi lekkiego, nieoczywistego charakteru, który doskonale wpisuje się w leśne otoczenie.

THE SUNNY projektu BARYCZA i SARAMOWICZA

THE SUNNY to kolejne spektakularne dzieło, stworzone przez BIURO ARCHITEKTONICZNE BARYCZ I SARAMOWICZ. Jego niezwykle naturalna, a jednocześnie słoneczna i spójna z otoczeniem koncepcja jest doskonałym dowodem na to, że nowoczesność może iść w parze z klasyką podyktowaną przez samą przyrodę.


Projekt: BARYCZ I SARAMOWICZ | https://www.barycz-saramowicz.pl

Zobacz również: Projekt THE CONCRETE | WILLA Z GONTU I BETONU

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter