Tkaniny i motywy, które odzwierciedlają ponadczasowe trendy

Kto nie pamięta zielonej sukni Scarlett O’Hary, bohaterki “Przeminęło z wiatrem”, którą możemy oglądać w słynnej scenie w areszcie? Suknia prezentuje się ekstrawagancko i bogato na tyle, by stworzyć złudzenie, że jej posiadaczka prowadzi luksusowe i pełne wygód życie. To wyjątkowa i jednocześnie najsłynniejsza kreacja “kryzysowa”, jaką kiedykolwiek mogliśmy podziwiać na wielkim ekranie. Główna bohaterka znajduje się przecież w poważnych, finansowych tarapatach, a suknia została uszyta z aksamitnej zasłony, jedynego w jej splądrowanym domu, materiału pozbawionego dziur.

Niezapomniana kreacja Scarlett O’Hary dowodzi jednak przede wszystkim dwóch rzeczy. Po pierwsze, materiały pluszowe, takie jak aksamit, czy welwet od wieków są kojarzone z bogactwem i luksusem. Po drugie, są one najlepszym przykładem wzajemnego przenikania się branży odzieżowej z… wnętrzarską. W końcu od wieków wykorzystuje się je przy dekoracji mebli, jak i szyciu ubrań.

W wyniku obserwacji tego typu niuansów, trendów oraz całej branży tkaninowej i wnętrzarskiej powstała nowa marka Select by Lech, której idea oparta jest na przekonaniu, że nic tak nie ubiera wnętrza, jak dobrze dobrane meble i tkaniny.

Istnieją pewne materiały, fasony i wzory, które opierają się  krótkotrwałym, przemijającym modom. Wykorzystując 40-letnie doświadczenie w branży, tworząc markę Select, eksperci Firmy Lech, z pasją wyselekcjonowali różnorodne tkaniny i motywy, które łączy jedno – odzwierciedlają ponadczasowe trendy i nigdy nie wyjdą z mody. Dlatego też idealnie wpisują się w rozmaite style wnętrz. Stanowią uniwersalną bazą do tworzenia i inspirowania się wszystkim tym, co piękne i zawsze modne. Wszystko po to, by ułatwić pracę przy tworzeniu wysmakowanych i funkcjonalnych mebli, a na końcu – całych wnętrz.

Oficjalna premiera i uroczysta prezentacja marki odbyła się podczas Targów Warsaw Home. W trakcie czterech inspirujących dni, w ramach Warsaw Home, Firma Lech przygotowała szereg atrakcji dodatkowych takich jak prelekcje i spotkania ekspertów z pogranicza świata designu, architektury, projektowania wnętrz czy tkanin właśnie.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter