Tom Dixon i kolekcja DELAKTIG w IKEA

Gotowi na zabawę konwencjami z serią DELAKTIG? Już po raz drugi Tom Dixon przeprowadzi rewolucję w naszych domach! Tym razem IKEA wraz z brytyjskim projektantem postanowiła wnieść życie do naszych sypialni, projektując mebel, który można nawet uznać za jedyny niezbędny w codziennym życiu… Ciekawi, o czym mowa? Tegoroczna odsłona DELAKTIG to rama łóżka, będąca kontynuacją serii mebli wypoczynkowych otwartych na personalizację i transformację. 

Seria DELAKTIG

Serię DELAKTIG, której nazwa po szwedzku oznacza „biorący udział”, stworzono z myślą o dostarczeniu lepiej dostosowanych do współczesnego świata rozwiązań. Jej ubiegłoroczną odsłoną była sofa – otwarta „platforma do życia”, zachęcająca do tego, aby każdy dopasował ją do swojej unikalnej codzienności. Tym razem seria DELAKTIG skupia się na sypialni, w której niezależnie od aranżacji najważniejszym meblem jest łóżko. Wraz z Tomem Dixonem, ikoną wzornictwa przemysłowego, IKEA zaprojektowała ramę łóżka, dostępną w dużym rozmiarze typu „queen size”. Każdy może dostosować ją do indywidualnych potrzeb, dodając, usuwając i zmieniając akcesoria. Tak, aby lepiej dopasować mebel do rozrywek i czynności, jakim lubimy oddawać się za drzwiami sypialni.

Łóżko jako mebel bardzo mnie fascynuje – to rzecz podstawowa, potrzebna każdemu. Jest naprawdę niezbędne, gdyż zdecydowanie najwięcej czasu w ciągu dnia spędzamy w kontakcie z naszymi łóżkami – znacznie więcej niż z jakimkolwiek innym meblem. To zainspirowało mnie do tego, by stało się ono czymś więcej niż tylko miejscem do spania – mówi Tom Dixon.

Multifunkcjonalność sypialni

Granice domu nieustannie się zmieniają. Jak wynika z Raportu IKEA Życie w domu, na przykład aż co czwarty z nas regularnie pracuje z zacisza swoich czterech kątów. Dlatego coraz bardziej ceniona jest możliwość dostosowania mebli do indywidualnych potrzeb. Zwłaszcza w słynącej ze swojej multifunkcjonalności sypialni. To tutaj spędzamy najwięcej czasu w porównaniu do innych pomieszczeń. W niej nie tylko śpimy, ale i jemy, pracujemy, oglądamy telewizję, kochamy się. A także przeprowadzamy ważne rozmowy, relaksujemy się, czytamy książki, rozwiązujemy krzyżówki. Choć nie zawsze się do nich przyznajemy, często to te przyzwyczajenia pozwalają nam złapać oddech po ciężkim dniu.

Dlatego tak ważne jest, aby dom, a w szczególności sypialnia, dopasowały się do naszego sposobu bycia. Tak, aby żyć lepiej na co dzień. I tak, komfortowy zagłówek skradnie serca tym, którzy lubią się po prostu wygodnie oprzeć. Na przykład podczas oglądania w łóżku ulubionego serialu. Występuje on w kolorze czarnym – dla wielbicieli mebli graficznych i nowoczesnych. Jest też  wersja z rattanu, pozwalająca stworzyć wnętrze bliskie naturze o ciepłej atmosferze. Dla zapalonych czytelników, którzy nie mogą nocami oderwać się od ulubionych autorów, nieodzowna będzie lampa podłogowa LED. Można ją ustawić lub przymocować w dowolnym miejscu. Kłótni w sypialni unikniemy, gdy każdy z partnerów będzie dysponować własnym stolikiem, zamontowanym po obu stronach platformy. Nareszcie będzie przestrzeń na drobiazgi, czasopisma lub książkę i na odłożenie kubka z herbatą.

Recykling górą

Rama łóżka DELAKTIG wykonana została w 50% z pochodzącego z recyklingu tłoczonego aluminium. Dzięki temu sprawia, że jest wyjątkowo lekka, a jednocześnie wytrzymała. Funkcjonalność, trwałość i lekkość nie są jednak jedynymi zaletami aluminium – warto wspomnieć, iż jest to tworzywo idealnie wpasowujące się w nurt nowoczesnego zrównoważonego projektowania i produkcji. Aluminium nie tylko w 100% nadaje się do recyklingu, ale może być przetwarzane nieskończoną ilość razy bez utraty jakości. Wraz z nową ramą łóżka i zagłówkami DELAKTIG, w sprzedaży pojawią się również nowe pokrycia do już istniejącej platformy – w odcieniu brudnego różu, delikatnego beżu i kamiennej szarości. Druga odsłona serii wyróżniać się będzie także wyższą odpornością na ścieranie i blaknięcie kolorów.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter