Tortello – lokal w Chicago projektu Siren Betty Design

Tortello to połączenie specjalistycznego sklepu z makaronem oraz restauracji. Lokal znajduje się w Chicago i został zaprojektowany przez Siren Betty Design. Projekt ma na celu podkreślić proces produkcji makaronu.

Tortello – połączenie sklepu i restauracji

Specjalnością Tortello jest świeżo wytwarzany makaron, który produkowany jest na miejscu w lokalu. Personel lokalu przechodził nawet specjalny kurs u włoskiego specjalisty, który przyleciał specjalnie z Apulii we Włoszech. Projektując lokal Tortello projektantka chciała, żeby zarówno przechodnie, jak i klienci mieli możliwość podziwiać misterny proces wytwarzania makaronu. Aby uzyskać ten efekt, stanowisko do robienia makaronu ustawiono w witrynie sklepu, a dodatkowo nad nim umieszczono lustro.

Tortello - sklep w Chicago projektu Siren Betty Design - zabytkowa waga na ladzie restauracji

Wnętrze inspirowane słoneczną Italią

We wnętrzach Tortello można zobaczyć wiele detali, które nawiązują do rodzinnych stron urodzonego we Włoszech właściciela lokalu Dario Monniego. Znajdziemy tu zabytkową wagę Toledo. Identyczny model miał w swoim sklepie dziadek właściciela. Niewątpliwą atrakcją lokalu jest zawieszony pod sufitem turkusowy model VBB Vespa z  1964 roku. Uzupełnieniem jest czerwona zasłona, która oddziela wejście od części restauracyjnej. Inspirowane jest tymi, które w swojej kuchni miała babcia Dario.

Tortello - sklep w Chicago projektu Siren Betty Design - lustro nad stanowiskiem do robienia makaronu

Musztardowe, pikowane krzesła ustawione przy części, gdzie produkowany jest makaron, dają możliwość podziwiać prawdziwe “pasta show”! A jest co oglądać, bo świeży makaron i ravioli jest tu tworzone przez cały dzień. W lokalu na regałach wyeksponowane są również różne włoskie specjały, które oczywiście można kupić.

Grafika autorstwa Craighton’a Bermana

Craighton Berman, ilustrator z Chicago, został poproszony o wykonanie grafiki, która przedstawia wytatuowaną rękę w tradycyjnym włoskim geście. Tatuaże nie są przypadkowe. Przedstawiają dziadków, daty ślubów i inne obrazy, mające znaczenie dla właścicieli. Dopełnieniem lokalu są użyte materiały: mosiądz, drewno oliwkowe czy lastryko, z którego zostały wykonane blaty. Zostały one wybrane ze względu na ich trwałość oraz włoski charakter.

Tortello - sklep w Chicago projektu Siren Betty Design - grafika w restauracji Tortello

Aby jeszcze bardziej podkreślić włoski klimat i użyte materiały, ściany w Tortello zostały pomalowane na biały kolor. Elementem przełamującym wystrój jest podłoga, która ma kształt klasycznej, czarno-białej szachownicy. To ukłon projektantki w stronę tradycyjnych, włosko-amerykańskich restauracji.

Tortello - sklep w Chicago projektu Siren Betty Design - witryna sklepu Tortello Tortello - sklep w Chicago projektu Siren Betty Design - proces tworzenia makaronu Tortello - sklep w Chicago projektu Siren Betty Design - front restauracji Tortello w Chicago Tortello - sklep w Chicago projektu Siren Betty Design - makaron w restauracji Tortello Tortello - sklep w Chicago projektu Siren Betty Design Tortello - sklep w Chicago projektu Siren Betty Design

 

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter