W zimowej aurze można zobaczyć trzy nowe realizacje Traffic Design, a dla tych, którzy śnieżne, wietrzne i mroźne dni spędzają raczej w domowym zaciszu TD przygotował opowiadanie Salci Hałas w interpretacji Piernikowskiego.
Neony i opowiadanie w interpretacji Piernikowskiego
Pod koniec ubiegłego roku w przestrzeni publicznej pojawiły się 3 nowe realizacje artystyczne: dwa neony oraz ilustracyjny szyld przedszkola. Neon zaprojektowany przez studio Full Metal Jacket jest jedną z instalacji artystycznych, które zostały przygotowane na Biennale Dizajnu i Sztuki Miejskiej 2020. Wkrótce dołączą do nich jeszcze dwie rzeźby i seria artystycznych obiektów uniemożliwiających parkowanie na terenach zielonych.
Neon rozświetla przejście pod budynkami bibliotek przy ul. Biskupa Dominika na Wzgórzu Świętego Maksymiliana. O historiach i legendach dotyczących ludzi i zwierząt zamieszkujących tę dzielnicę można przeczytać w opowiadaniu Salci Hałas „Mgła”. Opowiadanie jest też dostępne do słuchania za darmo na platformie YouTube oraz w serwisie Audioteka. Tekst zinterpretował raper i wokalista Piernikowski.
– Punktem wyjścia do pracy artystów podczas Biennale było opowiadanie Salci Hałas „Mgła”. Jego wersja audio stała się jednocześnie jedną z realizacji artystycznych – mówi Monika Domańska.
Dwie realizacje w Śródmieściu
Dwie realizacje w Śródmieściu to neon w bramie przy ulicy Armii Krajowej oraz nowy szyld ilustracyjny wykonany w technice metaloplastyki na fasadzie Przedszkola nr 16. Obydwa projekty powstały w ramach długoterminowego projektu tworzenia dizajnu w przestrzeni publicznej realizowanego wraz z Miastem Gdynia. Traffic Design zachęca także do oglądania gdyńskich murali i sztuki w przestrzeni publicznej w zimowej aurze, dzięki której prace mogą wybrzmieć w zupełnie nowy sposób.
Stowarzyszenie Traffic Design
Zespół Traffic Design prowadzi działania projektowe i edukacyjne skoncentrowane wokół estetyki i sztuki w przestrzeni publicznej. Ich flagowym projektem jest Festiwal, który od 2011 roku odbywa się w Gdyni (od tego roku w formule Biennale) oraz re:design realizowany od czterech lat.
Na swoim koncie mają kompleksowe realizacje estetyzacyjne w Trójmieście, Warszawie oraz w innych miastach. Murale, szyldy, projekty artystyczne realizują całościowo, nadzorując fazę projektową i wykonawczą. Działają w wielu technologiach takich jak: metaloplastyka, neon, malarstwo.
Zobaczcie ich poradnik dobrych praktyk projektowych dla targowiska w Orłowie oraz szyldy i witryny sklepów w Elblągu.