TRE Product – prostota w designie

Dobre życie polega na odrzuceniu tego, co zbędne. Przedmioty stworzone do użytku codziennego muszą być ponadczasowe. Prostota w połączeniu z najwyższą jakością to idealny przepis na sukces. Właśnie tym kieruje się marka TRE Product, sprzedająca swoje produkty do wnętrz na 29 rynkach. Najważniejsze dla nich jest zbudowanie lepszego, mądrzejszego jutra z dala od nadmiernej konsumpcji nietrwałych produktów. Dziś chcemy opowiedzieć Wam o tej niezwykłej marce.

Marka TRE Product

TRE Product jest pierwszą polską marką współpracującą z projektantami z całego świata. Jej hasłem jest prostota w designie. TRE Product wykorzystuje potencjał polskich manufaktur, aby dostarczać na międzynarodowy rynek produkty o najwyższej jakości. Jak opisują siebie sami założyciele, marka powstawała z tęsknoty za rzeczami prawdziwymi, użytecznymi, trwałymi – takimi, które stają się nam bliskie, krzepią, ku którym instynktownie się skłaniamy. Każdego dnia TRE poszukuje nowych, lepszych rozwiązań, zapewniających mistrzowskie wykonanie. Chcą, aby ich produkty towarzyszyły nam przez pokolenia. Walczą z nadkomsumpcją, poszukując i dostarczając produkty, które dzięki najwyższej jakości trafiają do serca, a nie do kosza na śmieci.

TRE Product - prostota w designie
Designerskie produkty marki TRE Product

„Idea prostoty sprawia, że TRE jako projekt jest uniwersalny i zrozumiały dla różnych kultur i rynków. Dzięki temu po ponad 5 latach działalności jesteśmy obecni na 29 rynkach, poszerzając swój zasięg z miesiąca na miesiąc” – Marcelina Plichta-Wabnik, menadżerka marki TRE Product.

TRE Produkt to połączenie 20-letniego doświadczenia zespołu w świecie design połączone z polskim rzemiosłem i długimi tradycjami produkcyjnymi. 95% produkcji ulokowana jest w Polsce zgodnie z mottem „Myśl globalnie, działaj lokalnie!”.

Tomek Rygalik – założyciel marki TRE

„Ponadczasowość i trwałość to kluczowe strategie zrównoważonego projektowania i wdrożenia produktu. Ludzkość nie może sobie pozwolić na bardziej marnotrawne produkty, które łatwo wypadają z mody lub z użycia” – Tomek Rygalik       

TRE Product powstało z inicjatywy Tomka Rygalika, projektanta o międzynarodowej sławie, który swoją filozofię postanowił przekuć w markę. Dziś projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki, studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. Jest absolwentem wydziału wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów na Royal College of Art w Londynie w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA.

Tomek Rygalik - założyciel marki TRE
Tomek Rygalik – założyciel marki TRE

Działania projektanta są niezwykle wszechstronne, a on sam wciąż wspina się coraz wyżej. W 2006 roku założył Studio Rygalik. Współpracuje z największymi, markami światowej sławy. Są to między innymi: Moroso, Noti, Comforty, Paged, Ghidini, Cappellini, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Od 2010 roku pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek.

Realizuje projekty dla instytucji, takich jak: Instytutu Adama Mickiewicza, Opery Narodowej, Muzeum POLIN, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej. O jego osiągnięciach można by napisać niejedną książkę, a wśród nich znajduje się projekt polskiej prezydencji w Radzie UE.

Co więcej, Tomek Rygalik prowadzi pracownię projektowanie na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, a jego projekty stanowią część stałej wystawy Muzeum Narodowego stolicy. Markę TRE założył w 2015 roku, a od 2016 roku współtworzy kreatywny kampus SOBOLE.

Kolekcje TRE Product

Marka TRE charakteryzuje się mądrym projektowaniem, dzięki czemu ich produkty są ponadczasowe. Najważniejsza jest dla nich prostota i długowieczność. Zapewnia im to połączenie tradycyjnych technik z nowoczesnymi technologiami. Dzięki szlachetności użytych materiałów produkty są trwałe, a kreatywność projektantów zapewnia im unikatowość i niecodzienny design. 

Obecnie kolekcja TRE Product podzielona jest na 3 kategorie: zastawa stołowa, akcesoria oraz meble. Każda kategoria powiększa się dwa razy do roku o od 1 do 3 produktów, ze szczególnym naciskiem na rozszerzenie kolekcji meblowej w nadchodzących latach. 

Zastawa stołowa od TRE Product

W skład zastawy stołowej TRE wchodzą niezwykle proste i uniwersalne naczynia do serwowania napojów oraz posiłków. Wykonane są z najwyższej jakości naturalnych materiałów, takich jak szkło borokrzemowe, porcelana czy marmur. 

Salt&Pepper Cone

Dzięki temu rozwiązaniu sól i pieprz zostały uchwycone w wyszukanej, ceramicznej formie. Wewnętrzny stożek daje pełną kontrolę nad ilością zużytej soli. Jest jednocześnie lejkiem do napełniania solniczki. To, co nadaje wyjątkowości i niezwykłej elegancji temu produktowi to matowa porcelana.

Solniczka i pieprzniczka Salt&Pepper Cone projektu TRE Product
Solniczka i pieprzniczka Salt&Pepper Cone

Vovo Glasses

Vovo Glasses to piękne i fascynujące dzieło sztuki do użytku codziennego. Projekt został zrodzony z fascynacji dwiema podstawowymi formami geometrycznymi. Kolorowe elementy szklane tworzą różnorodne odcienie i iluzję zmieniających się kształtów. Każdy stożek pasuje do każdego cylindra, co pozwala na wszechstronność zastosowania i różne kombinacje kolorów i form.

Zestaw Vovo Glasses od marki TRE Product
Zestaw Vovo Glasses

Co ciekawe, nie ma jednego prawidłowego sposobu korzystania z Vovo. Każda szklanka, niezależnie od średnicy, mieści ok. 300 ml. Zawartość kieliszków zmieści się w stożkach. Dzięki temu użytkownik może śmiało eksperymentować z produktem. Dostępne są różne kombinacje kolorystyczne.

Akcesoria do wnętrz od TRE Product

W części kolekcji, jaką są akcesoria do wnętrz, znajdziemy piękne i funkcjonalne przedmioty do użytku codziennego w domu, biurze czy restauracji. 

Woodturn Mirror

Zainspirowany monolitycznymi postaciami ze Wschodniej Wyspy, lustro Woodturn charakteryzuje się rzeźbiarską, ale zredukowaną formą. Wykonano je z litego drewna – szlachetnego i niezwykle wytrzymałego materiały. Zapewnia to jego długotrwałą jakość i majestatyczną stabilność.

Lusterko Woodturn Mirror od marki TRE Product
Lusterko Woodturn Mirror

Marka TRE umożliwia nam wygodne obracanie lustrem na blacie dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości. Nisko położony środek ciężkości i filcowa podkładka pozwala na wygodne przesuwanie po stole, nawet jedną ręką. To niezwykłe lustro Woodturn idealnie dopasuje Siudo każdej przestrzeni, a jego forma przypominająca rzeźbę, doda mu kunsztu i elegancji.

Simple Spinning Top

Simple Spinning Top to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i uniwersalnych zabawek na świecie. Prosty bączek wykonany jest ręcznie z drewna. Ten szlachetny materiał sprawia, że zabawka, rzecz jasna jest ekologiczna i niezwykle trwała. Może służyć również jako gadżet relaksacyjny. Odciąga od męczącej pracy przy komputerze, pomagając zebrać myśli.

Zabawka Simple Spinning Top projektu TRE Product
Zabawka Simple Spinning

Skupiając wzrok na innym obiekcie, szczególnie tak absorbującym swoją formą i funkcją jak Simple Spinning Top, łatwiej jest się nam zrelaksować, aby nasza praca była efektywniejsza. Ten prosty bączek jest również ciekawą rzeźbą podkreślającą każdy wystrój wnętrza. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów marki TRE. To, co nam oferują przez ten produkt to najwyższa jakość w niezwykle ciekawym przedmiocie, sprowadzając funkcję zabawki do najbardziej podstawowej formy.

Meble od TRE Product

Meble marki TRE Product to przemyślana i konsekwentna kolekcja minimalistycznych i oryginalnych mebli, których forma i zastosowanie sprawdzi się zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i publicznych.

Nasz Chair 

Nasz Chair to jeden z popularniejszych projektów marki TRE. Ręcznie robione krzesło inspirowane jest klasycznymi krzesłami kawiarnianymi. Konstrukcja oparta jest wyłącznie na trzech metalowych rurach. Charakteryzuje je niezwykle trwała i jednocześnie subtelna i lekka forma. Siatkowe siedzisko i oparcie nadają kloszowi lekki wygląd i tworzą piękną grę świateł, którą możemy zaobserwować, gdy świeci na nie słońce. Krzesło sprawdzi się w ekstremalnych warunkach pogodowych dzięki zastosowanemu materiałowi oraz procesom produkcyjnym, który zapewnia długą żywotność produktu.

Krzesło Nasz Chair projektu TRE Product
Krzesło Nasz Chair

Nasz Chair jest odporny na wodę i sól. Możemy dokupić również poduszkę na siedzenie, która zapewnia większy komfort siedzenia i również jest wodoodporna i łatwa w czyszczeniu. W ofercie TRE znajdziemy również barową wersję krzesła – Nasz Bar Chair. Wykonane ze stali malowanej proszkowo, te trwałe krzesła dopasują się do każdego wnętrza, zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Krzesło Nasz Bar Chair projektu TRE Product
Krzesło Nasz Bar Chair

Text Block Wood 

Regał Text Block Wood to kombinacja drewnianych kostek, które są bazą do tworzenia nieograniczonych i spersonalizowanych kombinacji mebli. Modulator Storage daje nam wiele możliwości aranżacji wnętrza. Przeprojektowanie modułów w przestrzeni zajmuje tylko chwilę, a montaż jest przyjemny i prosty. Przypomina trochę układanie klocków, które są następnie łączone lekkimi, stalowymi półkami i metalowymi klipsami. Projekt Pini Leibovicha jest wzbogaceniem prostej kostki o pasek w środku. Bar wewnętrzny pełni funkcję dekoracyjną.

Regał Text Block Wood od marki TRE Product
Regał Text Block Wood

Produkt jest podsumowaniem małej i osobistej debaty na temat funkcjonalności i widoczności. Jego konstrukcja i fundament ma być wyraźny i czytelny, ale jego funkcję ma przerywać zawartość, tworząc niezwykle ciekawy obiekt we wnętrzu. Oprócz Text Block Wood dostępny jest również Text Block Metal. Metalowa wersja ma nośność 300 kg na jeden rząd.

Regał Text Block Metal projektu TRE Product
Regał Text Block Metal

Oba regały reprezentują czysty design, elegancję i werbalizm. To sztuka designu, którą dzieli się z nami marka TRE Product. 

Dla marki TRE Product ważną częścią każdego produktu jest jego opakowanie i instrukcja. Opakowania TRE wyróżniają się jakością, trwałością, która pozwala transportować produkty w pełni bezpiecznie. Marka otwarta jest na różnorodność świata i funkcjonowanie na każdym rynku – instrukcje tłumaczone są na 13 języków. 

Dzięki swojej dokładności i innowacyjnemu podejściu marka TRE zadziwia jakością i pomysłowością produktów. Ich produkty z pewnością uczynią nasze wnętrze wyjątkowym.


Marka: TRE Product | treproduct.com

Zobacz również: Woodnight – o meblarskiej duszy zaklętej w drewnie | Carl Hansen & Søn – wyjątkowy skandynawski design

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter