TRŁ FRESH – polski design znów w Warszawie

TRŁ FRESH! to największe wrześniowe targi designu w Polsce. Ta specjalna edycja Targów Rzeczy Ładnych otwiera nowy targowy sezon i jest przeglądem najnowszego polskiego designu. Po roku pandemicznej przerwy Centrum Praskie Koneser ponownie wypełnią niezależne polskie marki i projektanci.

TRŁ FRESH w Warszawie

Wydarzenie jest częścią weekendu Targów Rzeczy Ładnych, podczas którego pokaże się w sumie aż 230 wystawców. Po dwóch dniach targi przeniosą się do internetu, gdzie na portalu www.targirzeczyladnych.pl będzie można kupić wszystkie prezentowane produkty aż do 29 września.

BORI - stoliki kawowe
BORI – stoliki kawowe

– Po raz pierwszy TRŁ FRESH! odbywa się w aż trzech przestrzeniach na terenie Centrum Praskiego Koneser i nabiera wyjątkowego, niemal festiwalowego charakteru. Jak co roku pokażemy najnowsze designerskie trendy, debiutanckie marki i premiery nowych kolekcji i produktów – mówią organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych: Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski. – Wyjątkową atrakcją tej edycji będzie premiera ceramicznego projektu i wystawy „GLITCH. Fuck The Porcelain”, która zapowiada się przeciekawe – dodają.

Najpopularniejsze marki i unikalne debiuty

TRŁ FRESH! to z jednej strony najpopularniejsze marki znane z Targów Rzeczy Ładnych, a z drugiej unikalna selekcja debiutów, premier i nowych kolekcji, których nie można jeszcze znaleźć w normalnych sklepach. To przegląd autorskich MEBLI, wspaniały wybór CERAMIKI I SZKŁA od najlepszych niezależnych manufaktur, bogaty wybór ROŚLIN I KWIATÓW i wszystkiego co z nimi związane. To także naturalne kosmetyki i akcesoria w strefie WELLNESS I EKO, oryginalne LAMPY, TEKSTYLIA do sypialni i jadalni, a także świetne książki i zabawki dla DZIECI oraz meble VINTAGE.

CERAMICS36 - kolekcja miodowa
CERAMICS36 – kolekcja miodowa

Ozdobą tej edycji będą premiery nowych kolekcji i produktów od ikonicznych marek, takich jak FOONKA (tekstylia), Tartaruga (kilimy), czy Hadaki (ceramika). Z wyjątkową niecierpliwością czekamy na targowe premiery, takie jak Gaf Studio (autorskie szkło), Desiva Furniture (kolekcje stalowych mebli), THŁO (oryginalne lampy ścienne), OTOOTO (akcesoria z terazzo), czy Manufaktura w Łasku (kolorowe umywalki). Nie zabraknie bogatego wyboru mebli z drewna w różnej stylistyce (m.in. Wood&Paper, Robimy Stoły, BORI, czy 3DESKI).

Desiva Ferniture
Desiva Ferniture

Ogromnym zainteresowaniem będzie cieszyła się zapewne strefa CERAMIKA, w której zaprezentują się m.in. Revolte, Swawole, debiutancka BIEL i również debiutanckie Klo). Fani roślin i kwiatów znajdą ogromny wybór na stoiskach CocaFlora, Mała Szklarnia oraz na tętniącym kolorami stoisku Kwiaciary. Jedną z targowych przestrzeni wypełnią produkty WELLNESS i EKO, a wśród nich marki takie jak Biotika, Hagi, La-Le Kosmetyki Naturalne, Mydlarnia 4 Szpaki, Mo61 Perfume Lab, czy Bracia Mydlarze.

Nie zabraknie też jak zawsze produktów i książek dla dzieci, a wśród nich m.in. wydawnictw Wytwórnia, Dwie Siostry, Tu się czyta, Tashka i Widnokrąg.

Eterne Circola - Rosa Portogallo
Eterne Circola – Rosa Portogallo

GLITCH. Fuck The Porcelain

Wydarzeniem specjalnym targów będzie premiera niezwykłej wystawy i projektu “GLITCH. Fuck The Porcelain”. To opowieść o zjawisku „III gatunku” porcelany i o tym, jak wiele zdatnych do użycia produktów traktowanych jest jako odpad. Projektowi będzie towarzyszyła limitowana artystyczna kolekcja porcelany, którą będzie można kupić tylko na Targach Rzeczy Ładnych. Za projektem stoi kolektyw Glitch Lab, w skład którego wchodzą Arkadiusz Szwed, Marta Łempicka i Joanna Rymaszewska. Kuratorką wystawy jest Dorota Stępniak.

Dobra informacja dla wszystkich, którzy nie będą mogli dotrzeć 11-12 września do Warszawy: już od potargowego poniedziałku aż do 29 września targi TRŁ FRESH! przeniosą się po raz pierwszy do internetu.

TRŁ PRINT

Wydarzeniu TRŁ FRESH! będą towarzyszyły targi TRŁ PRINT, podczas których plakaty i ilustracje zaprezentują najlepsi polscy twórcy. Będzie to pierwsza okazja spotkania prawie 70 znakomitych ilustratorek i ilustratorów po rocznej pandemicznej przerwie. W sumie w weekend 11-12 września w Centrum Praskim Koneser zaprezentuje się prawie 230 wystawców w czterech przestrzeniach. Na oba wydarzenia  – TRŁ FRESH! I TRŁ PRINT! – obowiązuje jeden bilet wstępu.

TRŁ FRESH - polski design znów w Warszawie
TRŁ FRESH – polski design znów w Warszawie

Targi Rzeczy Ładnych

Targi Rzeczy Ładnych to największe targi niezależnego designu w Polsce. Od 8 lat impreza promuje i przyciąga najlepsze marki, projektantów i ilustratorów, a każdą edycję odwiedza ok. 10 tysięcy osób. Targi Rzeczy Ładnych to wyjątkowa selekcja polskich marek i przegląd najnowszych trendów. Podczas wydarzeń odbywają się liczne wystawy, spotkania i projekty specjalne, a udział w TRŁ stał się ważnym znakiem jakości.

TRŁ FRESH!
11-12 września, godz. 11-19

Centrum Praskie Koneser, Warszawa,
Bilety 10 zł (obowiązuje wspólny bilet na TRŁ FRESH! I TRŁ PRINT!)

TRŁ FRESH - polski design znów w Warszawie - Mimi Vases - Cutie
Mimi Vases – Cutie
TRŁ FRESH - polski design znów w Warszawie - PAITITI podstawka concha
PAITITI podstawka concha
TRŁ FRESH - polski design znów w Warszawie - Szmat Skład - Grey Meadow
Szmat Skład – Grey Meadow
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter