TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! – Design, plakaty, wystawy w EXPO XXI Warszawa

Największe wrześniowe targi designu w Polsce wracają! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty – to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która 3 i 4 września wypełni halę EXPO XXI! Wydarzeniem specjalnym będzie spektakularna wystawa “SZPUNAR.”, prezentująca zjawiskowe obrazy jednego z najbardziej znanych polskich projektantów Nikodema Szpunara, oraz wystawy “HACK THE PROCESS” i “PAGED SKLEJKA” – pierwszy wspólny projekt Targów Rzeczy Ładnych i prestiżowej uczelni School of Form Uniwersytetu SWPS.

Wrześniowy weekend z TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!

Wrześniowy weekend z TRŁ zapowiada się NIE-SA-MO-WICIE. Lista wystawców wygląda imponująco i przyciąga nazwami świetnych marek i nazwiskami wspaniałych ilustratorek i ilustratorów!

TRŁ Wiosna
TRŁ Wiosna

W tym roku święto nowego designu i plakatu będzie wyjątkowe – w czasach ekonomicznej niepewności jeszcze bardziej potrzebujemy lokalnych produktów świetnej jakości i wsparcia dla autorskich marek. I właśnie takie będą Targi Rzeczy Ładnych – lokalne i jakościowe, ale też jak zawsze inspirujące i tętniące nowymi pomysłami! Rozgrzejemy designerską Warszawę do czerwoności! – zapowiadają organizatorzy Targów Rzeczy Ładnych, Ajka Mroczkowska, Ania Pruszyńska i Paweł Stremski.

TRŁ PRINT! – słynny “Rosyjski Niedźwiedź” na żywo!

Podwójna edycja TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! to unikalne połączenie najnowszego polskiego designu, pełne premier i nowości, z najlepszą selekcją współczesnego polskiego plakatu od najważniejszych ilustratorek i ilustratorów. Co roku to otwarcie targowego sezonu w Polsce przyciąga prawie 10 tys. gości szukających inspiracji, lokalnych projektów, nowych marek i wyjątkowych plakatów sygnowanych autorskimi podpisami. Już wiemy, że w EXPO XXI swoje stoiska zaprezentują m.in. Paweł Jońca, twórca najsłynniejszego plakatu komentującego wojnę na Ukrainie “Russian Bear” z czerwonym niedźwiedziem nadeptującym na klocek Lego w żółto-niebieskich barwach oraz Bartosz Kosowski, prawdopodobnie najbardziej nagradzany polski ilustrator nowego pokolenia na świecie. W sumie zobaczymy kilkadziesiąt topowych twórczyń i twórców i setki unikalnych plakatów i ilustracji.

Bartosz Kosowski - ilustrator, którego docenił świat - Jestem Mordercą
Bartosz Kosowski – twórczość polskiego ilustratora

TRŁ FRESH! – nowa polska ceramika zachwyca!

Ozdobą TRŁ FRESH! będzie bijąca rekordy popularności współczesna polska ceramika i porcelana. To jedyna okazja w Polsce, żeby w jednym miejscu zobaczyć i kupić fantastyczne projekty od najciekawszych pracowni, ceramiczek i ceramików. Oprócz uwielbianych przez publiczność TRŁ marek, takich jak Hadaki, Wesky Studio, Révolte, Czynie Ceramics, Spiek Ceramiczny, czy Zakwas Studio, na targach pokażą się liczni debiutanci: np: Human Nature Studio, TOSKAcermica, czy Sylwia Szyrszeń-Jakierska. TRŁ FRESH! to także dziesiątki stoisk z MEBLAMI, TEKSTYLIAMI, ROŚLINAMI, KSIĄŻKAMI DLA DZIECI, AKCESORIAMI, BIŻUTERIĄ i niezwykle różnorodna strefa WELLNESS, która – jesteśmy pewni – zaspokoi najbardziej wyrafinowane gusta wszystkich szukających oryginalnych i naturalnych produktów.

Hadaki - Creatures Gang All
Ceramika od Hadaki

WYSTAWY: “SZPUNAR.” i eksperymenty ze School of Form

Ozdobą wrześniowego weekendu z TRŁ będą trzy unikatowe, premierowe wystawy! Po pierwsze – “SZPUNAR.” – jeden z najbardziej znanych i rozchwytywanych projektantów mebli w Polsce specjalnie na Targi Rzeczy Ładnych przygotował spektakularną prezentację swoich malarskich projektów. Obrazy Nikodema Szpunara to fenomen ostatnich miesięcy – wyraziste, niezwykle plastyczne i ekspresyjne, malowane jednym pociągnięciem kształty, zachwycają formami i przebojowością. Podczas TRŁ wszystkie pokazane dzieła będzie można kupić – także unikalne, 8-metrowe(!) szarfy malowane ręcznie specjalnie na to wydarzenie.

Nikodem Szpunar - foto Celestyna Król
Nikodem Szpunar – foto Celestyna Król

Tegoroczna edycja Targów Rzeczy Ładnych to pierwsza odsłona współpracy TRŁ ze School of Form Uniwersytetu SWPS. W hali EXPO XXI będzie miała premierę wystawa szykowana na Vienna Design Week. To „HACK THE PROCESS” – efekt eksperymentów studentów School of Form, którzy za zadanie dostali stworzenie porcelanowych misek w sposób kwestionujący niezmienny od 200 lat sposób ich wytwarzania. Efekt? Miski cieńsze od najcieńszej chińskiej porcelany, porowate i zatrzymujące wodę, strukturalne i przypominające makaron, wreszcie stopione jak pozostałości po wybuchu wulkanu. Efekty tego fascynującego pojedynku człowieka (i robota!) z materią będzie można zobaczyć tylko na TRŁ FRESH! x PRINT! Druga wystawą przygotowaną przez School of Form Uniwersytetu SWPS jest “PAGED. SKLEJKA”. Zobaczycie na niej przedmioty, które studenci SWPS stworzyli z przemysłowych odpadów produkcji sklejki. Czy udało im się wykorzystać niechciane materiały i stworzyć z nich nowe, praktyczne meble? Efekty do zobaczenia już 2-4 września!

TRŁ Wiosna
TRŁ Wiosna

Wszystkie informacje o wydarzeniu TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! ukazują się na bieżąco na stronie internetowej targów www.targirzeczyladnych.pl i w kanałach TRŁ w mediach społecznościowych.


Wydarzenie: TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!
Kiedy: 3-4 września, godz. 11-19
Gdzie: EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 14/16, Warszawa
Bilety: 10 zł (obowiązuje wspólny bilet na TRŁ FRESH! I TRŁ PRINT!)

Zobacz również: „Design to ubieranie przedmiotów w myśli” – rozmowa z organizatorami Targów Rzeczy Ładnych

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter