TRŁ WROCŁAW! – Targi Rzeczy Ładnych po raz pierwszy we Wrocławiu

Targi Rzeczy Ładnych po raz pierwszy we Wrocławiu! Największe wydarzenie z polskim designem już 4-5 września w Hali Stulecia! Znamy wystawców TRŁ WROCŁAW!

Wydarzenie TRŁ WROCŁAW!

TRŁ WROCŁAW! to pierwsza w historii edycja Targów Rzeczy Ładnych na Dolnym Śląsku. Targi Rzeczy Ładnych od 8 lat podbijają gusta fanów polskiego designu, plakatów, mebli i wszystkiego, czym otaczamy się w domach. Każda edycja tego wydarzenia przyciąga tysiące klientów, a także projektantów wnętrz i architektów.

Na targach pokaże się ponad 130 wyselekcjonowanych wystawców z całej Polski, których produktów często nie można znaleźć w zwykłych sklepach. Na liście są prawdziwe gwiazdy polskiego designu jak i znakomici debiutanci. Wrocławska edycja TRŁ będzie wyjątkowa – towarzyszy jej specjalna edycja targów Mamaville – najlepszych w Polsce targów dla mam. Oba wydarzenia odbędą się jednocześnie w Hali Stulecia.

TRŁ WROCŁAW! – Targi Rzeczy Ładnych po raz pierwszy we Wrocławiu

– Kochamy polski design i wierzymy, że można się nim otaczać niezależnie od grubości portfela. Polscy projektanci i ilustratorzy są fantastyczni, coraz częściej uwielbiani i nagradzani za granicą i dlatego pokazujemy ich masowej publiczności. To marki i ludzie, których trzeba znać! – mówią organizatorzy Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski. – Od kilku lat marzyliśmy o pierwszej edycji we Wrocławiu, mieście ze wspaniałą energią. Specjalnie na nasz debiut zaprosiliśmy do Wrocławia ekipę wspaniałych targów Mamaville. Dwa wydarzenia, jeden weekend i jedno miejsca. Nie możemy się doczekać! –  dodają.

Targi designu we Wrocławiu

Wydarzenie TRŁ WROCŁAW! otworzy jesienny sezon targowy w Polsce – odbędzie się 4-5 września w godz. 11-19 w ikonicznej Hali Stulecia, gdzie na prawie 5 tys. m2 pokażą się wystawcy w kilku tematycznych strefach. Będą znakomite autorskie MEBLE, wspaniały wybór CERAMIKI I SZKŁA od najlepszych niezależnych manufaktur, PLAKATY I ILUSTRACJE od czołowych polskich twórców.

TRŁ WROCŁAW! - wystawca - miwoodo - Seria interaktywnych kartek, plakatów i magnesów ze zwierzętami
miwoodo – Seria interaktywnych kartek, plakatów i magnesów ze zwierzętami

Będą ROŚLINY I KWIATY i wszystko co z nimi związane, będą oczywiście naturalne kosmetyki i akcesoria w strefie WELLNESS I EKO, będą oryginalne LAMPY, TEKSTYLIA do sypialni i jadalni, będą świetne książki i zabawki dla DZIECI oraz meble VINTAGE, a także różnorodne AKCESORIA.

Na targach pokażą się projektanci i marki związani z Wrocławiem, ale także najciekawsze marki z całej Polski, które jak zawsze przygotują specjalne promocje i okazje tylko na targowy weekend.

Wśród wystawców TRŁ WROCŁAW pojawią się m.in. wybitni polscy ilustratorzy, tacy jak Bartosz Kosowski, Aleksandra Morawiak, Malwina Hajduk czy Jakub Zasada. Będą świetni twórcy mebli, ikoniczne marki TRŁ takie jak Wood&Paper, Tartaruga, Szyszka i Melyo.

TRŁ WROCŁAW - wystawca - Bartosz Kosowski - Lolita
TRŁ WROCŁAW – wystawca – Bartosz Kosowski – Lolita

Wspaniale zapowiada się strefa z ceramiką, gdzie udział potwierdziły marki takie jak Hadaki, Balena, Zakwas Studio, czy Elemthebrand. Nie zabraknie także świetnych debiutów – warto będzie zobaczyć nowe marki takie jak Pasieka, Gaf Studio, Concrete Souls, czy szaromi. Ogromną popularnością będą się zapewne cieszyły marki ze strefy eko, takie jak kosmetyczne Hagi, Biotika, Mo61 Perfume Lab i Swoye.

Polski design na żywo

TRŁ WROCŁAW! to nie tylko zakupy i inspiracje, ale przede wszystkim niesamowity klimat, dla którego Targi Rzeczy ładnych odwiedza publiczność z całej Polski. To znakomita szansa zobaczyć na żywo to, co najciekawsze i najnowsze w polskim designie, a jednocześnie spędzić świetny weekend z całą rodziną. Podczas wydarzenia pojawią się atrakcje dla miłośników dobrej kawy, napojów i dobrego jedzenia.

TRŁ WROCŁAW! - wystawca - Jakub Zasada - Cyk Myk
TRŁ WROCŁAW! – wystawca – Jakub Zasada – Cyk Myk

Strefa targów Mamaville

Specjalną atrakcją w TRŁ WROCŁAW w Hali Stulecia będzie strefa targów Mamaville – najlepszych w Polsce targów skierowanych do mam. Na stoiskach ponad 80 wystawców znajdzie się wszystko, co potrzebne do rodzicom i dzieciom w pierwszych latach ich rozwoju. Organizatorzy zaproszą do specjalnej strefy zabawy i na tematyczne warsztaty. Wszystkie informacje o wydarzeniu TRŁ WROCŁAW ukazują się na bieżąco na stronie internetowej targów i w kanałach TRŁ w mediach społecznościowych.

5 wybranych wystawców TRŁ WROCŁAW

We Wrocławiu podczas Targów Rzeczy Ładnych będziesz zobaczyć najciekawszy polski design na żywo! Wybraliśmy dla Ciebie 5 wystawców – będąc na wydarzeniu koniecznie, odwiedź ich stoiska!

Zakwas Studio

Zakwas Studio tworzą projektanci, dla których ważne jest jakościowe rzemiosło oraz dbałości o zasoby i środowisko. Ich marzeniem było stworzenie miejsca otwartego dla wszystkich, pojemnego na działania społeczne i realizację własnych pomysłów.

TRŁ WROCŁAW - wystawca - Zakwas Studio - kubek Niebko - foto Jerzy Wypych
TRŁ WROCŁAW – wystawca – Zakwas Studio – kubek Niebko – foto Jerzy Wypych

Tym jest Zakwas – organiczną mieszanką, która daje początek ideom, a następnie wciela je w życie. Projektanci pracują głównie z ceramiką oraz tekstyliami łącząc tradycyjne rzemiosło ze współczesną technologią. Są również spółdzielnią socjalną realizującą projekty z zakresu edukacji i reintegracji społecznej. Od niedawna dysponują przestrzenią coworkingową, w której niezależni ceramicy mogą wspólnie pracować nad własnymi projektami.

Toczona

Studio ceramiczne Toczona to wrocławska pracownia ceramiczna ukierunkowana na tradycyjną technikę koła garncarskiego wykorzystywaną w nowoczesny sposób. W skład Toczonej wchodzą dwie artystki: Dominika Khavro i Weronika Fudała. Eksplorują one zagadnienie deformacji, prowadzą eksperymenty nad autorskimi szkliwami, a ich prace noszą wyraźne ślady toczenia.

TRŁ WROCŁAW - wystawca - Toczona - Miski na ramen
TRŁ WROCŁAW – wystawca – Toczona – Miski na ramen

Tworzą tak, aby każdy produkt był użytkowy i niepowtarzalny. Dominika specjalizuje się w toczeniu naczyń wielkowymiarowych. Weronika natomiast zajmuje się wykończeniem prac, a także promocją marki. Na jesień zaplanowane jest uruchomienie nowej przestrzeni stacjonarnej Toczonej, do której zaproszony będzie każdy, kto chciałby zgłębić tajniki ceramiki.

si si bee

si si bee to założona w 2017 roku marka kosmetyczna, w której na małą skalę produkuje się technologicznie zaawansowane kosmetyki naturalne dla wymagającej skóry.  Do produktów marki wybiera się doskonałe roślinne składniki aktywne, których działanie udowodnione jest rzetelnymi badaniami niezależnych laboratoriów. DNA marki to przede wszystkim surowce o skutecznym działaniu, brak syntetycznych zapachów i kolorów, kompletna transparentność procesu produkcyjnego, wskazań i przeciwskazań oraz bardzo otwarty i przyjazny kontakt z klientami.

TRŁ WROCŁAW! - wystawca - sisibee - balsam do ciała
TRŁ WROCŁAW! – wystawca – sisibee – balsam do ciała

Pasieka

Pasieka to miejsce mocno zdefiniowane przez swoją funkcję oraz wygląd. Ten wyodrębniony obszar pola odznacza się oryginalną, spójną dla znajdujących się tam obiektów formą i kolorystyką. Warstwa dekoracyjna nie jest wartością nadrzędną Pasieki. Jest (tylko i aż) wyrazem estetycznych upodobań jej właściciela-twórcy.

TRŁ WROCŁAW - wystawca - Pasieka - stół FI
TRŁ WROCŁAW – wystawca – Pasieka – stół FI

Pasieka to proste meble i przedmioty, które powstały w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Ich forma jest wynikiem poszukiwania indywidualnych rozwiązań projektowych, nie mających swoich odpowiedników na rynku.

Ovium

Po przeczytaniu książki o zero waste, właścicielka marki postanowiła wprowadzić w swoje życie drobną zmianę – uszyć swój pierwszy, wielorazowy płatek do demakijażu. Do tego celu wykorzystała zużyte ubranie swojego synka. Z rękawka wycięła dwa kółeczka i zszyła je ze sobą.

TRŁ WROCŁAW! - wystawca - Ovium - wielorazowy płatek do demakijażu - Magdalena Kreft
TRŁ WROCŁAW! – wystawca – Ovium – wielorazowy płatek do demakijażu – Magdalena Kreft

Płatek nie do końca jej odpowiadał – był mniej przyjemny niż te jednorazowe. Dała im jednak jeszcze jedną szansę – wybrała się do sklepu z odzieżą używaną i kupiła mały ręcznik o drobnych pętelkach i ponownie uszyła płatek wielorazowy. Niestety ten okazał się jeszcze gorszy. Myśl przyszła w nocy, po kilku dniach: „Stworzę płatek wielorazowy idealny!” I tak w skrócie zaczęła się historia marki Ovium.

Targi Rzeczy Ładnych

Targi Rzeczy Ładnych to największe targi niezależnego designu w Polsce. Od 8 lat impreza promuje i przyciąga najlepsze marki, projektantów i ilustratorów, a każdą edycję odwiedza ok. 10 tysięcy osób. Targi Rzeczy Ładnych to wyjątkowa selekcja polskim marek i przegląd najnowszych trendów. Podczas wydarzeń odbywają się liczne wystawy, spotkania i projekty specjalne, a udział w TRŁ stał się ważnym znakiem jakości. TRŁ to także edycje tematyczne, poświęcone m.in. plakatowi i ilustracji (TRŁ PRINT!) oraz ceramice (TRŁ CERAMIKA!).

TRŁ WROCŁAW! - wystawca - HUGBAG - tacka skórzana
TRŁ WROCŁAW! – wystawca – HUGBAG – tacka skórzana

TRŁ WROCŁAW!
Kiedy:
4-5 września, Hala Stulecia, Wrocław,
Cena biletów: 10 zł
Wstęp obejmuje wejście na TRŁ WROCŁAW! i Targi Mamaville.

Zobacz również: Forest Loops – produkty zdrowe z natury | Krzesło Antropo – mebel z recyklingu od Wojciecha Mierzwy

Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter