TROSKA – limitowana edycja talerzy od polskiej marki ÅOOMI

Ta kolekcja powstała z miłości do rzemiosła i twórczości lokalnych artystów. Przed Tobą limitowana edycja talerzy od marki ÅOOMI o wdzięcznej nazwie TROSKA!

TROSKA – limitowana edycja talerzy

Kolekcja TROSKA to limitowana linia talerzy od marki ÅOOMI z ilustracjami polskich artystów. Przemek Sokołowski, Hania Kmieć, Natalia Oskiera oraz Karolina Lubaszko dokonali wizualnego zinterpretowania hasła “troska” i nanieśli je na talerze SMALL PLATE. Artyści indywidualnie podeszli do tematu, prezentując swój oryginalny styl na wybranym przez siebie szkliwie talerzy. Płótnem ich ilustracji stały się talerze z kolekcji DUST, IRIS, SALT i KOBE. Każdy z nich został wypalony z daną ilustracją w limitowanej edycji 50 sztuk i jest pierwszym tego typu produktem w kolekcji ÅOOMI.

TROSKA - limitowana edycja talerzy od ÅOOMI - Przemek Sokołowski
Projekt – Przemek Sokołowski

Troska ma wiele wymiarów – to dbałość o czyjeś dobro, ochrona, ofiarowanie uwagi i opieki. Można nią obdarzyć bliskich, planetę lub samego siebie. Troska jest delikatna, czuła i bezinteresowna.

– Wierzymy, że talerze z ilustracjami interpretującymi to hasło wywołają uśmiech na twarzy każdej osoby, która je zobaczy. Takie talerze są również wspaniałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby – tłumaczy Monika Mróz z marki ÅOOMI.

TROSKA - limitowana edycja talerzy od ÅOOMI - Natalia Oskiera
Projekt – Natalia Oskiera

Ze względu na dobrze znane szkliwo ÅOOMI, produkty będą również doskonałym uzupełnieniem regularnej kolekcji i mogą pełnić funkcję ozdoby w domu lub spełniać typowo użytkową funkcję.

Ilustratorzy tworzący kolekcję TROSKA

Natalia Oskiera

Natalia Oskiera to artystka, ilustratorka, pani od plastyki. Ukończyła kierunek „Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Inspiruje ją sztuka dzieci, zabawa kolorami i kształtem. Jej ilustracje wyróżniają się kolorem i odrobiną humoru. 

TROSKA - limitowana edycja talerzy od ÅOOMI - Natalia Oskiera
Natalia Oskiera

“Troska to dla mnie dbać o kogoś, okazywać mu zrozumienie i bliskość. Emocje te kojarzą mi się ze światem natury, stąd w mojej ilustracji pojawił się motyw roślinny. Motyw ten często pojawia się w moich pracach” – podkreśla artystka.

Hania Kmieć

Hania Kmieć to ilustratorka książkowa i prasowa, projektantka graficzna. Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych w Bydgoszczy oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Często pracuje z trójmiejskimi instytucjami kultury. Jej ilustracje pojawiały się w publikacjach: Kopalnia. Sztuka futbolu, Zwykłe Życie, Fabularie, a także w internetowym kwartalniku Wizje. Lubi żartować, ale ilustracją zajmuje się nie na żarty!

TROSKA - limitowana edycja talerzy od ÅOOMI - Hania Kmieć
Hania Kmieć

“Talerz nawiązuje do estetyki vintage produktów dla dzieci. Zależało mi, aby projekt wywoływał miłą nostalgię i powodował ciepłe uczucia na sercu” – tłumaczy ilustratorka.

Karolina Lubaszko

Karolina Lubaszko to ilustratorka i graficzka. Ukończyła Wydział Grafiki w warszawskim ASP. Projektuje plakaty, grafikę wydawniczą, identyfikacje i ilustracje. Przy dużej części prac z korzysta z techniki sitodruku. Uczestniczka projektów i wystaw w Polsce i za granicą. Pełni funkcję redaktorki graficznej w magazynie Wizje. Należy do pracowni sitodruku w Pracowni Wschodniej. Jej prace można zobaczyć między innymi w Peaches Gastrogirls, Magazynie Pismo, Wydawnictwie „Czarne”.

TROSKA - limitowana edycja talerzy od ÅOOMI - Karolina Lubaszko
Karolina Lubaszko

“Dla mnie troska to drobne, często niezauważalne gesty. To dbanie o rzeczy ważne dla nas, dla innych być może błahe. Mój projekt przedstawia dość abstrakcyjny obrazek troski przejawiającej się w rzeczach, które są kruche, delikatne” – podkreśla Karolina Lubaszko.

Przemek Sokołowski

Przemek Sokołowski to projektant graficzny i ilustrator freelancer z Białegostoku (rocznik 1989). Tworzy głównie plakaty i ilustracje, ale wykonuje również zlecenia związane brandingiem, takie jak projektowanie opakowań czy etykiet. W swoich pracach inspiruje się głównie scenami z życia codziennego, jednak lubi nadać im nieco surrealistyczny i abstrakcyjny charakter. Kocha litery, kino, podróże i dobre książki.

TROSKA - limitowana edycja talerzy od ÅOOMI - Przemek Sokołowski
Przemek Sokołowski

“Kiedy zacząłem pracować nad ilustracją, spojrzałem na Mię, mojego psa i to ona dała początek temu projektowi. Okrągły kształt talerza był dla mnie również wyznacznikiem, ponieważ kojarzy mi się z kręgiem bliskich osób i tym, że wszyscy mamy na siebie nawzajem wpływ” – wspomina Przemek Sokołowski.

Informacje praktyczne o talerzach:

Kolekcja TROSKA od ÅOOMI
Cena:
150 zł
Wysokość: 15 mm
Średnica: 200 mm
Dbałość: Talerze mogą być myte w zmywarce. Ze względu na delikatną naturę nadruku ilustracji, odradzane jest używanie na talerzach ostrych sztućców. W przeciwieństwie do innych produktów marki ÅOOMI, talerzy z ilustracjami nie należy używać w piekarniku.


Marka: ÅOOMI | aoomistudio.com

Zobacz również: Post Digital Vase – ceramika drukowana w 3D | Hadaki – ceramika inspirowana naturą

TROSKA - limitowana edycja talerzy od ÅOOMI - Karolina Lubaszko
Projekt – Karolina Lubaszko
TROSKA - limitowana edycja talerzy od ÅOOMI - Hania Kmieć
Projekt – Hania Kmieć
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter