Tubądzin na targach Cersaie w Bolonii

Na jednej z najważniejszych imprez branżowych na świecie, czyli targach Cersaie w Bolonii, Ceramika Tubądzin zaprezentowała nowatorskie połączenie płytki z meblami, 40 nowych wzorów oraz pokazała że doskonale wpisuje się w trendy w branży.

W tym roku na International Exhibition of Ceramic Tile and Bathroom Furnishings (Międzynarodowych Targach Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek) króluje rozmaitość kształtów, kolorów i formatów. Od płyt wielkoformatowych po małe płytki w kształtach cegiełek, heksagonów itp. Wyraźnie jednak widać kilka wyróżniających się trendów w designie, w które doskonale wpisała się propozycja Ceramiki Tubądzin.

Tubądzin na targach Cersaie w Bolonii - stoisko Tubądzin Cersaie

Przede wszystkim nadal obowiązują kierunki bliskie naturalnym surowcom – wyrazistym kamieniom, bursztynom wyjętym z wody, szorstkim, nadmorskim skałom. Nie mija także moda na lastryko oraz ponadczasowa elegancja czarnych kamieni szlachetnych.

Stoisko Tubądzin na targach w Bolonii

Absolutnym hitem na 200 m2 stoiska Grupy Tubądzin okazały się efekty współpracy Ceramiki Tubądzin z firmą ernestrust – „Tubądzin Ceramic Kitchen by ernestrust” – kuchnia z kolekcji Q7, której meble zostały obłożone wielkoformatowymi płytami gresowymi z kolekcji płytek ceramicznych Black Pulpis, kreacji Macieja Zienia oraz sypialniana szafa wyłożona płytką Duke Stone, również z kolekcji stworzonej przez tego projektanta. W ekspozycji zwiedzający podziwiają również różową płytkę Polvere z kolekcji Cielo e Terra, kreacji Doroty Koziara, która pokrywa kuchenną wyspę. Klimat całości dopełniają akcenty różowego złota w postaci uchwytów wyspy oraz ażurowego regału, którego plecy wypełnia miedziane lustro. Goście targów mogą zobaczyć więc płytki kreacji cenionych projektantów w zupełnie innej niż dotąd odsłonie.

Tubądzin na targach Cersaie w Bolonii - stoisko Tubądzin Cersaie

Targi okazały się, patrząc po frekwencji, ogromnym sukcesem. Aczkolwiek stwierdzamy, że nasze stoisko – choć duże, nie było w stanie obsłużyć tak wielkiej ilości gości. W przyszłym roku będziemy się starać o jeszcze obszerniejszą przestrzeń, by pokazać więcej i przyjąć większą ilość gości. Na pierwsze efekty i dokładne podsumowanie przyjdzie nam chwilę poczekać. Nasi przedstawiciele na bieżąco zbierali opinie klientów, dzięki czemu wiemy, że nasza oferta w tym roku nie tylko wpisuje się w najnowsze trendy, ale także pokazuje na jakim poziomie zaawansowania technicznego jest nasz produkt. Z kolei dzięki prezentacji naszych płyt jako okładzin meblowych zdobyliśmy zainteresowanie nowego segmentu klientów, wielu nowych partnerów i podwoiliśmy zainteresowanie zagranicznych kontrahentów – mówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes Grupy Tubądzin.

Tubądzin na targach Cersaie w Bolonii - stoisko Tubądzin Cersaie

Najnowsze trendy na targach Cersaie

Wśród najnowszych trendów na targach Cersaie wyraźnie zauważyć można zwrot w kierunku manufaktury, artystycznych płytek jakby ręcznie malowanych, odzwierciedlających znaki natury – kwiaty, ptaki, barwne plamy kolorowych pól. Ceramika Tubądzin pokazała ten trend w kilku kolekcjach, m.in. w Pastel Flowers. Można także bardzo dobrze zobaczyć trend „natury w powiększeniu” – przeskalowanych wzorów na kamieniach, wyraźnych żył w  marmurze, patrzenia na przyrodę przez lupę.

Tubądzin na targach Cersaie w Bolonii - Pastel Flowers MAT

Tubądzin na targach Cersaie

Na targach Cersaie w Bolonii Grupa Tubądzin zaprezentowała 4 premierowe kolekcje Macieja Zienia dla przestrzeni łazienkowej, w tym płytki Scoria, imitujące naturalny kamień, z bardzo  efektowną, trójwymiarową dekoracyjną płytką. Wszystkie nowe kolekcje projektanta pokazane na targach mają modny obecnie wymiar 33×90 cm. Wielki format gości już bowiem na dobre na salonach, a indywidualni klienci korzystają z niego coraz odważniej – nie tylko na posadzkach, w postaci płyt gresowych, ale też na ścianach. Dlatego wśród 40 propozycji nowych wzorów Grupy Tubądzin znajdzie się ponad 20 propozycji dla płytek wielkoformatowych. Znajdziemy wśród nich kolekcje inspirowane naturalnym bursztynem w dwóch wersjach kolorystycznych (White oraz Orange Amber), a także płytki imitujące opal –najbardziej fascynujący i jeden z najdroższych kamieni szlachetnych na świecie, mieniący się wieloma kolorami i często uważany za amulet szczęścia.

Tubądzin na targach Cersaie w Bolonii - White Amber

Grupa Tubądzin

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych.

Tubądzin na targach Cersaie w Bolonii - stoisko Tubądzin Cersaie

Targi Cersaie w Bolonii

Targi Cersaie to najważniejsza międzynarodowa impreza prezentująca rozwiązania wykorzystujące płytki ceramiczne w różnych przestrzeniach oraz przybliżająca najnowsze trendy w wyposażeniu łazienek. Co roku spotykają się na niej projektanci, architekci, inwestorzy, kupcy, wszyscy zainteresowani rozwojem branży łazienkowej O znaczeniu tego wydarzenia świadczy obecność ponad 112.000 uczestników, z których połowa to goście zagraniczni oraz 840 wystawców, z czego 314 spoza Włoch. Najbardziej znani światowi producenci prezentują swoje kolekcje płytek ceramicznych każdej wielkości, a także tapet, powierzchni drewnianych, mebli łazienkowych, pryszniców, saun, wanien, kranów i armatury łazienkowej.

Marka ernestrust

Firma ernestrust jest ekspertem w dziedzinie tworzenia wnętrz kuchennych w segmencie premium z 50-letnim doświadczeniem. Projektanci firmy wierzą, że kuchnia to coś więcej niż pomieszczenie – to serce domu wypełnione codziennością, ciepłem i emocjami jego mieszkańców. Wizją firmy ernestrust jest tworzenie wnętrz kuchennych dla ludzi wymagających, ceniących sobie profesjonalizm.

Tubądzin na targach Cersaie w Bolonii - stoisko Tubądzin Cersaie Tubądzin na targach Cersaie w Bolonii - Shine-Opal-plndesign

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter