Twój własny pomysł na świąteczną dekorację domu

Trzeba przyznać, że Boże Narodzenie ma swój wyjątkowy klimat, jeśli chodzi o dekoracje i ozdoby. Pewnie z czasów dzieciństwa wielu z Was pamięta te pstrokate choinki. A jak współcześnie wyglądają aranżacje świąteczne?

Pomysł na świąteczną dekorację

Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się wieńce świąteczne. Chętnie wieszamy je na drzwiach, czy też oknie albo stawiamy na stole. Ma to swój klimat. Możemy tutaj połączyć tradycję z… trendami. Te klasyczne powstają z drzewa iglastego i ozdobione są czerwonymi wstążkami, świecami, bułeczkami cynamonowymi i suszonymi plastrami pomarańczy. Jeśli zdecydujecie się na własną kompozycję – możecie stworzyć coś, co idealnie współgra z Waszym wnętrzem.

Twój własny pomysł na świąteczną dekorację domu

Jeśli nie masz dużego stołu lub po prostu nie lubisz okrągłego kształtu, postaw na prosty, ze świecami ustawionymi obok siebie. Nie trzeba nawet utrzymywać tradycyjnych kolorów – przede wszystkim połączenie jasnych kolorów jest popularne: można spryskać igły białym lub srebrnym, dodać fioletową wstążkę lub dekoracje i zapalić świece.

Światełka rozświetlające wnętrze

Kto z nas nie lubi mieniących się światełek? Lubimy, kiedy rozświetlają ogród, balkon, ale wyjątkowy klimat tworzą w pomieszczeniu. Coraz częściej można spotkać się z taką ozdobą na ramie łóżka, czy też lustra. Ogromnym plusem takich światełek jest szeroki wybór dostępnych barw od ciepłych, po zimne i kolorowe.

Blask świec

A blask świec? Światło świecy uspokaja i wprowadza przyjemną atmosferę. Staraj się umieścić co najmniej jedną świecę o delikatnym zapachu w każdym pokoju i zobacz, jak zmieni Twój nastrój, nawet jeśli jesteś zmęczony po pracy. Wybór świec jest ogromny! Warto postawić na te naturalne, bez toksycznych dodatków. Często ich zapach jest delikatniejszy, ale przez to trwalszy.

Twój własny pomysł na świąteczną dekorację domu

I to, co łasuchy lubią najbardziej! Designerskie pierniczki. Czy widzieliście te wszystkie foremki? Można wyczarować nie tylko pyszne, ale i piękne pierniczki. I ten zapach. Od razu czuć, że zbliżają się święta.

Zobacz również: Jak malować ściany – porady i inspiracje w 7 krokach | Farby Annie Sloan – zastosowanie, porady i inspiracje

Twój własny pomysł na świąteczną dekorację domu
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter