Tylko albo aż – aplikacja i meble

Tylko albo aż – aplikacja i meble

Tylko reprezentuje nowe podejście do designu i kupowa­nia mebli. Rewolucyjna i łatwa w użytkowaniu aplikacja zmieni sposób w jaki ludzie myślą o urządzaniu domu. Tylko oferuje dobrze zaprojektowane, przystępne cenowo meble dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Tylko zadebiutowało 24 września na designjuction – głównej wystawie tegorocznego London Design Festival – gdzie zaprezentowane zostały trzy nowe projekty w pełni skoordynowane z mobilną aplikacją. Zaprojektowany przez zespół Tylko regał Ivy shelf, Totem Mill młynek do soli i pieprzu autorstwa utalentowanego polskiego twórcy Krystiana Kowalskiego oraz stół Hub Table, który stworzył jeden z najbardziej cenionych projektantów na świecie – Yves Behar.

Regał Ivy to pierwszy produkt stworzony przez projektantów Tylko. Aplikacja pozwala dostosować go do indywidualnych potrzeb nawet w najdrobniejszym detalu. Klient ma wpływ na szerokość, wysokość, kolor, tworzywo oraz proporcje rozmieszczenia półek wewnątrz regału. Projektując swoją półkę klient może wybrać spośród czterech proponowanych układów przestrzennych: Slant, Gradient, Mosaic, Grid i dostosować ich ostateczny wygląd za pomocą aplikacji. Aplikacja Tylko pozawala zachować idealne proporcje elementów jednocześnie maksymalizując funkcjonalność i estetyczną harmonię regału. Mebel jest wykonany z najwyższej jakości sklejki importowanej z Finlandii lub drewna jaworowego. Poszczególne elementy regału mają wbudowane niewidzialne złączki, dzięki którym klient nie musi sięgać po śrubokręt, młotek czy wiertar­kę. Ivy shelf to idealne połączenie klasycznego designu i nowoczesnych metod produkcji.

 

 

 

 

 

Światowej sławy projektant Yves Behar i założyciele Tylko rozpoczęli współpracę w 2014 roku, kiedy po raz pierwszy spotkali w San Francisco na festiwalu LAUNCH. Owocem ich wspólnej pracy jest stół Hub Table prezen­towany po raz pierwszy podczas London Design Festiwal 2015. Przy pomocy aplikacji Tylko klienci mogą zaprojek­tować swój stół wraz z Yves’em Behar’em. Tworzą mebel perfekcyjnie dostosowany do indywidualnych wymagań zarówno przestrzennych jak i estetycznych. Dzięki szerokiemu spektrum możliwości zawartych w aplikacji – Hub Table może służyć jako stół konferencyjny, stół do jadalni, biurko, stół kuchenny albo stolik kawowy. Klient ma możliwość wyboru kształtu oraz kąta nachylenia nóg stołu, kąt typowy dla użytku domowego lub specjalnie dostosowany do celów biurowych. Hub Table może być wykończony bardzo wytrzymałym, matowym laminatem o dużej gęstości lub naturalnym dębowym fornirem. Korzystając z aplikacji klient może dopasować krawędzie i nogi stołu do blatu utrzymując swój projekt w harmonii z założeniami twórcy – Yves’a Behar’a.

 

 

 

 

 

Utalentowany projektant Krystian Kowalski stworzył Totem Mill – młynek do pieprzu i soli – niewygórowany cenowo produkt wykorzystujący wszystkie możliwości aplikacji Tylko. Totem Mill to świetnie zaprojektowane urządzenie użytku domowego, jest wykonany z wysokiej jakości drewna bukowego i oparty na wytrzymałym ceramicznym mechanizmie mielenia. Złożony w swojej funkcjonalności i formie, może zmielić sól, pieprz jaki i inne przyprawy, które znajdziemy w kuchennej szafce. Wykorzystywane przez Tylko modułowe projektowa nie pozwala klientowi wyrazić swój indywidualny styl i idealnie dopasować nowy produkt do wystroju domu. Każdy moduł może być sześciokątny, owalny, wysoki lub niski, wykończony bezbarwnym lub kolorowym lakierem. Dzięki temu klient może stworzyć swój wyjątkowy Totem Mill, zmieniać jego kształty i kolory – dostosować go do swoich preferencji estetycznych.

 

 

 

 

 

Po wybraniu idealnej wielkości, formy, koloru klient może zwizualizować Ivy Shelf, Totem Mill oraz Hub Table w dowolnej przestrzeni za pomocą opcji „Context View” (rozszerzonej rzeczywistości), którą oferuje mobilna aplikacja Tylko. Meble i akcesoria są umieszczane w swojej rzeczywistej wielkości w pomieszczeniu, co daje klientowi możliwość oszacowania odpowiedniej wysokości i szerokości zaprojektowanego produktu. Aplikacja pozwala poczuć jak zamówione meble będą wyglądały w przestrzeni domu lub biura, zanim się tam pojawią. „Jako projektanci mamy świadomość jak ważna jest przestrzeń w której przebywamy na co dzień. W trakcje urządzania mieszkania, domu czy biura spędzamy mnóstwo czasu szukając dobrze zaprojekto­wanych, starannie wykonanych mebli, na które możemy sobie pozwolić. Zdaliśmy sobie sprawę, że w przemyśle meblowym brakuje czegoś pomiędzy bardzo luksusowym designem, a masową produkcją – Tylko jest odpowiedzią na tę potrzebę.”

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter