Ultraluksusowa, ultranowoczesna przestrzeń butiku CHAOS

Marka CHAOS by Marta Boliglova powstała z myślą o wyjątkowych kobietach, ceniących indywidualność. Wyróżniają ją najwyższej jakości tkaniny, precyzja szycia oraz starannie dobrane materiały. Olga Nijaki, która odpowiedzialna jest za projekt butiku, stworzyła wyjątkową przestrzeń. Charakteryzuje się ona przede wszystkim nowoczesnością i najlepszymi materiałami wykończeniowymi.

CHAOS by Marta Boliglova

CHAOS to wyjątkowa marka, która słynie z nietuzinkowych projektów, unikatowych wzorów i luksusowych tkanin. Wnętrze butiku musiało być zgodne z filozofią marki. Założeniem i wizją architekt Olgi Nijaki było stworzenie niepowtarzalnej przestrzeni. Takiej, która w subtelny sposób stanie się ekskluzywnym, a jednocześnie niedominującym tłem dla charakterystycznych kolekcji Marty Boliglovy.

Finezyjny butik CHAOS by Marta Boliglova

Butik znajduje się w wyjątkowym budynku Teatru Wielkiego, przy ul. Moliera 1 w Warszawie. Powierzchnia 100 m² podzielona została na dwie strefy. Pierwsza strefa ekspozycyjna obejmuje dwa pomieszczenia na parterze, salę główną oraz dwie obszerne, komfortowe przymierzalnie. Antresola stanowi odrębną przestrzeń, w której udało się wydzielić przestronne biuro projektantki, miejsce spotkań indywidualnych, magazyn oraz pomieszczenie socjalne wraz z łazienką. Dzięki spektakularnej, szklanej ścianie wnętrze nabrało finezyjnego i luksusowego wyglądu.

Olga NIjaki i butik CHAOS by Marta Boliglova

Marta Boliglova miała konkretnie sprecyzowane wymagania, które potraktowałam jak wyzwanie. Szybko udało nam się obrać właściwy kierunek, gdyż obie uwielbiamy piękne wnętrza, ogromne znaczenie ma dla nas detal, a także przywiązujemy wagę do jakości wybieranych materiałów. Zależało nam na stworzeniu wyjątkowego miejsca na modowej mapie Warszawy, które oprócz sprzedażowego charakteru, pozwoli klientom na obcowanie z projektantem, co na pewno wyróżnia markę CHAOS na tle innych marek mówi architektka Olga Nijaki.

Złoto we wnętrzu

Inwestorce bardzo zależało, aby wejście przykuwało uwagę. Dlatego witrynę postanowiono pokryć lustrem, które w efektowny sposób mieni się w świetle, nadaje witrynie lekkości i wytwornego oblicza. Dzięki temu nie da się przejść obojętnie obok butiku.

Butik CHAOS by Marta Boliglova projektu Olga Nijaki

„Rozpoczynając prace nad projektem, otrzymałam od inwestorki krótkie, bardzo sprecyzowane wytyczne, mianowicie – klasyka, elegancja, biel, szkło oraz marmur. Dodałam również drewno w wyjątkowym klasycznym, wersalskim wzorze. Dzięki sprecyzowanej charakterystyce wnętrza, udało mi się stworzyć projekt skrojony na miarę. Biel stała się tłem dla przepięknych kolekcji, sztukaterie w klasycznej wersji dodały wnętrzu elegancji, a moja autorska aranżacja lustrzanych schodów, którą nazwałam „diamentową ścianą” stanowi wisienkę na torcie w butiku i prowadzi do równie wspaniałego biura projektantki, które z kolei poprzedza miejsce indywidualnych spotkań” mówi architekt Olga Nijaki. „W momencie doboru elementów wykończeniowych byłyśmy zgodne co do wyboru zarówno koloru podłogi drewnianej, jak i wzoru marmuru. Inwestorce zależało na połączeniu tych dwóch materiałów, co doskonale wpisało się w moją wizję wnętrza” – dodaje architektka.

Od początku inwestorka zaznaczyła, że złoto musi pojawić się w dodatkach. Dla architektki była to dobra wiadomość, ponieważ bardzo często w swoich realizacjach wykorzystuje ten właśnie kolor. Nie da się ukryć, że zawsze kojarzy się z czymś luksusowym. Ponadto od razu wybrane zostały lampy i meble ekskluzywnej marki Eichholtz, gdzie w obecnym sezonie złoto króluje w detalach.

Butik CHAOS by Marta Boliglova w budynku Teatru Wielkiego w Warszawie

Lustra i marmur

Lustra i tafle białego marmuru, uzupełniają szlachetne, dębowe kasetony, które miały dodać paryskiego szyku. Architektce zależało, aby nie był to powszechnie stosowany wzór jodły klasycznej czy jodły francuskiej, dlatego postanowiła wyszukać wyjątkowy wzór – kasetonu wersalskiego. Taki znalazła w ofercie marki LARECO. Gotowe kasetony dębowe – VERSAILLES “Wesalski” w kolorze Breeze z kolekcji Lareco Nature&Design, okazały się idealne do tej realizacji. Zarówno pod względem wzoru, jak i koloru powierzchni drewna, które, wprowadza do wnętrza poczucie ciepła, wyróżnia się wysoką jakością wykonania i odpornością na uszkodzenia. Marmur, szkło, sztukateria, wszechobecna biel oraz drewno tworzą wyjątkowo szlachetną i spójną całość.

Wyjątkowy butik CHAOS by Marta Boliglova

CHAOS jest uznawany za markę premium, dlatego też wnętrze powstało w imię tej idei. Projekt stworzony został wedle oczekiwań inwestorki, udało się po drobnej korekcie przemienić wizualizacje 3d w rzeczywistość. Nie tylko wnętrze miało być wyjątkowe, ale także atmosfera. Czyli pełen luksus z odrobiną intymności, dlatego mamy wrażenie, jakbyśmy znalazły się we własnej wymarzonej garderobie. Przestronnej, uporządkowanej, pełnej przepięknych ubrań i inspiracji.

Projekt: NIJAKI INTERIOR DESIGN

Zobacz również: Niciarniana Park, czyli pierwsza galeria wnętrz w Łodzi | Filharmonia Opolska „od kuchni”

Nietuzinkowy butik CHAOS by Marta Boliglova
Butik CHAOS by Marta Boliglova biel i drewno
Butik CHAOS by Marta Boliglova szkło i marmur
Butik CHAOS by Marta Boliglova marmur i podłoga Lareco
Butik CHAOS by Marta Boliglova dla kobiet ceniących indywidualność
Luksusowy butik CHAOS by Marta Boliglova projektu Olga Nijaki
Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter