Unikatowe talerze dekoracyjne

Look At Me Plates to kolekcja talerzy dekoracyjnych na ścianę, stół lub inne miejsce w domu. Talerzy można używać pojedynczo lub dowolnie je łączyć, tworząc swoje własne zestawy. Na poszczególnych elementach kolekcji pojawiają się te same symbole i kolorystyka, które sprawiają, że ilustracje tworzą wspólną historię.

Wzory zaprojektowane zostały przez ilustratorkę i projektantkę Magdę Pilaczyńską, która wcześniej projektowała ilustracje na ceramikę dla marki Kristoff Porcelain. Talerze to porcelana vintage, wyszukane na targach staroci unikatowe egzemplarze. Wzory są własnoręcznie nanoszone przez autorkę. Wypalane w profesjonalnych piecach są trwałe i nadają się również do podawania jedzenia.

Inspiracja to symbole – serce, oko, łza, usta, księżyc oraz postacie fantastyczne – pegaz, syrena, kapelusznik biegnący wśród wulkanów, a także karciane elementy. Każdy może ułożyć z nich swoją historię, dowolnie żonglując talerzami.

Wzory wypalane są w temperaturze 830 stopni Celsjusza, w profesjonalnych piecach, co sprawia, że są trwałe oraz nadają się również do podawania jedzenia. Dzięki ręcznej metodzie nanoszenia ilustracji oraz talerzom, które nie pochodzą z masowej produkcji, każde naczynie jest unikatowe.

Projekt powstał z myślą o przywróceniu tradycji ozdabiania ścian talerzami, jednak wiele osób używa ich do podawania jedzenia. Dlatego rozpoczęłam również produkcję wzorów na nowej porcelanie pochodzącej z polskich manufaktur, ponieważ wiele osób zainteresowanych jest większymi kompletami.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter