UNIT Fabrications i innowacje w angielskiej szkole

Brytyjska marka meblowa UNIT Fabrications stworzyła serię ruchomych parawanów specjalnie na prośbę dyrektora szkoły podstawowej im. Charlesa Dickensa w Londynie, aby pomóc uczniom wracającym z samoizolacji wywołanej pandemią koronawirusa w zachowaniu bezpiecznej odległości między sobą podczas zajęć.

Projekt UNIT Fabrications

Toby Hadden, dyrektor UNIT Fabrications, wyjaśnił, że architekci musieli zagospodarować szkolne sale i zorganizować bezpieczną oraz przejrzystą przestrzeń, w której uczniowie bez problemu będą się poruszać. Postanowili wykorzystać do tego parawany. Każdy parawan został wykonany z wysokiej jakości  sklejki brzozowej i jest obustronnie laminowany oraz obramowany dwoma odsłoniętymi żebrami, które są zamontowane na kółkach maszyny. Niewątpliwym plusem konstrukcji jest jej zabawny wygląd, który nie tylko z pewnością spodoba się każdemu dziecku, lecz także pozytywnie wpłynie na skupienie uczniów podczas zajęć.

UNIT Fabrications i innowacje w angielskiej szkole

Dodatkowo parawany są niezwykle funkcjonalne – kolorowy laminat jest łatwy do czyszczenia. Istotna jest także wysokość parawanów,  umożliwiająca nauczycielom utrzymanie kontaktu wzrokowego z klasą, ale doskonale izolująca uczniów, dzięki czemu w znacznym stopniu ograniczają możliwość komunikowania się poszczególnych grup uczniów, co minimalizuje ryzyko zarażenia się koronawirusem.

UNIT Fabrications i innowacje w angielskiej szkole

Parawany w ciepłych, naturalnych oraz jasnych kolorach

Projektanci przykuli ogromną wagę  do wyglądu parawanów.  Zdecydowali się na ciepłe, naturalne oraz jasne kolory, kojarzące się z dziecięcymi mebelkami, by nie wzbudzać u uczniów szkoły podstawowej przykrego skojarzenia z koronawirusem. Zdaniem Haddena, sklejka miała stanowić atrakcyjną alternatywę dla plastiku, wszechobecnego w dobie koronawirusa.

UNIT Fabrications i innowacje w angielskiej szkole

Oprócz parawanów, ustawionych wewnątrz szkolnych sal, firma UNIT Fabrications zainstalowała kolorowe winylowe oznaczenia na podłogach i ścianach, serię szklanych przegród  oraz wykonała specjalną wersję parawanów, nadających się do umieszczenia  na zewnątrz. Uczniowie, którzy powrócili w tym tygodniu na zajęcia lekcyjne, zostali podzieleni na 15-osobowe grupy, przy czym każdej grupie przypisano inny kolor, by ułatwić jej poruszanie. Kolejne kolory zostaną zastosowane, gdy następne grupy wrócą do szkoły, gdyż system nie jest rozwiązaniem tymczasowym, a zaprojektowano go z myślą o wszystkich klasach w szkole.

UNIT Fabrications i innowacje w angielskiej szkole

Co więcej, projektanci przewidują, że parawany będą wykorzystywane po zakończeniu pandemii, na przykład  do przekształcania dużych sal w szkole, dlatego  zbudowane są w sposób umożliwiający przedłużenie elementów w miarę potrzeb i odległości. Parawany mogą być także  używane jako tablice, do których będzie można przybijać zdjęcia lub plakaty, ewentualnie jako panele wystawowe, które po ustawieniu mogą tworzyć przestrzeń galerii.

UNIT Fabrications i innowacje w angielskiej szkole

Pracownia UNIT Fabrications

Korzystając z ponad 30-letniego doświadczenia w projektowaniu i realizacji udanych projektów w branży meblarskiej, robotyce i budownictwie,  pracownia UNIT Fabrications jest w stanie zaoferować kompleksową obsługę, konsultacje i projektowanie od najwcześniejszych etapów projektu oraz opracować rozwiązanie od koncepcji po produkcję i montaż na miejscu. Założyciele UNIT, czyli Toby i Adam wierzą, że relacja pomiędzy klientem, projektantem i producentem jest kluczem do udanego projektu!

Zobacz również: Pierwsze nowoczesne meble ogrodowe KNOLL | Kolekcja mebli dziecięcych Swing

UNIT Fabrications i innowacje w angielskiej szkole
UNIT Fabrications i innowacje w angielskiej szkole
UNIT Fabrications i innowacje w angielskiej szkole
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter