Urok światła z północy – inspiracje od marki Ardant

Na początku XX wieku z krajów skandynawskich: Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii i Islandii wyłonił się nowy ruch projektowy, charakteryzujący się czystymi liniami, miękkimi krawędziami, minimalistyczną formą i intuicyjną funkcjonalnością. Dzieła czołowych duńskich projektantów, w tym Arne Jacobsena, Hans J Wegnera i Vernera Pantona wciąż budzą emocje, a tradycje wzornictwa z północy kontynuują popularne w Europie nordyckie marki oświetleniowe, takie jak Nordlux czy Design For The People. Łatwo rozpoznawalne dzięki oryginalnym kształtom, są wyjątkowo pożądanym dodatkiem w każdej współczesnej kuchni, jadalni, salonie lub przedpokoju.

Eksperci od światła

W surowym klimacie północy oświetlenie od zawsze pełniło niezwykle ważną rolę. Jeśli istnieją nacje, które mogą o nim powiedzieć wszystko, z całą pewnością będą to właśnie Skandynawowie. Nasi sąsiedzi dysponują niewielkim dostępem do naturalnego światła dziennego podczas długich zimowych miesięcy, w przeciwieństwie do lata, kiedy tamtejsze słońce ledwo zachodzi.

Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - M Balance

Te trudne warunki wymagają więc sprytnego operowania światłem – w czym Skandynawowie są wyjątkowo dobrzy. Tutejsze brandy oświetleniowe doskonalą wiedzą, jak za pomocą przemyślanego oświetlenia uzyskać pożądany efekt we wnętrzu, bo ich domy pozbawione słońca przez większość roku potrzebują m.in. funkcjonalnych i ciekawych wzorniczo źródeł światła.

Pochwała prostoty

Od początku działalności firmy, założonej w 1977 roku, Nordlux przykładał dużą wagę do tego, by ich lampy podążały zarówno za trendami wnętrzarskimi, jak i nowoczesnymi technologiami. Dziś znana na całym świecie duńska marka, dzięki zwiększonej koncentracji na projektowaniu, jest w stanie oferować oświetlenie na wielu różnych poziomach cenowych. Inżynierowie stale dbają o to, by lampy były jak najbardziej funkcjonalne, a projektanci czuwają nad ich koncepcją wizualną.

Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - M Clyde

W ofercie sklepu Ardant, będącego dystrybutorem Nordlux i Design For The People w Polsce, nie brakuje lamp z wbudowanymi źródłami LED, wersji solarnych, modeli z praktyczną funkcją ściemniania czy regulacją barwy światła. Znajdziemy tu propozycje lamp nie tylko do salonu, ale także funkcyjnego oświetlenia łazienkowego, kuchennego, na taras, czy do ogrodu. Charakteryzujące się stonowanymi kolorami propozycje są zdecydowanie minimalistyczne, dzięki czemu idealnie pasują do współczesnych wnętrz.

W porównaniu z bardziej ozdobnymi lampami, uosabiają klarowną, czystą estetykę północy, dodającą nuty wyrafinowania każdej przestrzeni.

Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - M Contina

Inteligentne systemy

Sklep Ardant dba o to, by lampy w ich asortymencie były wyjątkowe i niepowtarzalne, a także o to, by każdy mógł znaleźć oświetlenie idealne do swojego wnętrza. Na uwagę zasługuje tu seria oświetlenia smart, w której lampami oraz żarówkami sterować można za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie. Oświetlenie w łatwy sposób skonfigurujemy z systemami Google Home czy Amazon Alexa. Wszystko po to, by światło było jak najbardziej funkcjonalne i wygodne dla użytkowników.

Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - M Grant 35

Jakość i wyważona cena

Marka Nordlux stale poszerza swój asortyment, a do współpracy zaprasza wybitnych projektantów, takich jak Jacob Jensen Design, którzy projektując nie zapominają o motto marki, według którego lampy Nordlux mają po prostu rozświetlać nasze życie. Osoby lubiące bliskość natury znajdą w ofercie lampy w odcieniach beżów i szarości.

Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - M Grant

Nie brakuje tu też lamp wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak marmur czy bambus, w całej palecie różnych rozmiarów i styli. Warto przy okazji wspomnieć, że wiele modeli lamp Nordlux co roku zdobywa najwyższe nagrody za wzornictwo i wyróżnia się użytecznymi cechami konstrukcyjnymi, takimi jak odchylenie w pionie, czy obrót o 360 stopni. Czerpiąc inspirację z tego co najlepsze w nordyckim designie, Ardant oferuje nam wiele ekscytujących możliwości dla nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych, ciesząc oko połączeniem duńskiej klasyki z nowoczesnością.

Proste, oszczędne w formie i bardzo estetyczne oświetlenie docenili już nasi rodzimi architekci, coraz częściej wybierając je do swoich projektów.

Zobacz również: Lampy podłogowe „Brazilian Punk” od LOFT Kolasiński

Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - M Lilt Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - M Notti Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - M Piso Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - M Tilo Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - M Time Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - M Trinidad Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - M Verona Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - Stołowa Contina Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - Sufitowa Grant Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - Kinkiet Balance Urok światła z północy - inspiracje od marki Ardant - Nordlux - M Alton

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter