Urządzamy kolorowe wnętrza z VOX

Kolor to jeden z najważniejszych elementów budujących atmosferę domu. Ma przecież ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Wieczorem mieszkanie powinno przynosić ukojenie, z kolei rankiem napełniać energią na kolejny dzień. Dlatego nie warto się ograniczać do bezpiecznych beżów i szarości w naszych wnętrzach. Warto postawić na kolorowe wnętrza!

Dzięki kolorom nasze mieszkanie będzie się prezentowało świeżo i inspirująco. Należy jednak zachować umiar, ponieważ nadmiar barw, wzorów i dekorów z czasem może zacząć męczyć. Na co warto zwrócić uwagę, projektując kolorowe wnętrza?

Urządzamy kolorowe wnętrza z VOX - Drzwi przesuwne Fresto

Wybierz, to co lubisz

Najważniejsza rada to ta, by pamiętać o własnych upodobaniach. Warto też przed dokonaniem istotnych wyborów upewnić się, że określona paleta barw nie będzie nas rozpraszała ani przytłaczała. W tym celu można wybrać się w miejsce, które odpowiada nam kolorystycznie, spędzić w nim nieco czasu i przekonać się, czy jego atmosfera rzeczywiście nam sprzyja. Wnętrza własnego domu urządzamy przecież przede wszystkim dla siebie.

Urządzamy kolorowe wnętrza z VOX - Kerradeco

Jeśli kuszą nas mocne akcenty, możemy zacząć od pomalowania jednej ściany wyrazistym kolorem lub pokrycia jej okładziną ścienną. Na takim tle świetnie zaprezentuje się galeria obrazów czy zdjęć albo jasny mebel, który rozświetli pomieszczenie. W przypadku ścian w pewnym sensie obserwujemy zmianę ról – dotychczasowe tło coraz częściej staje się pierwszoplanowym bohaterem przestrzeni. Świetnie pokazuje to bogata paleta wzorów ścian dekoracyjnych Kerradeco, które dają wiele możliwości aranżacji. Na ich tle doskonale prezentuje się zarówno prosta, drewniana szafka, wygodny fotel lub bryła oryginalnego mebla.

Urządzamy kolorowe wnętrza z VOX - Kerradeco

Oryginalne tekstury Kerradeco cieszą zmysł dotyku. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w różnych domowych pomieszczeniach, także w przedpokoju. Ściany są bardzo wytrzymałe i odporne na zabrudzenia, mamy więc gwarancję, że ich kolor i wzór pozostaną trwałe przez lata.

Kolorowe wnętrza krok po kroku

Intensywny kolor możemy wprowadzić również dzięki tkaninom dekoracyjnym i obiciowym. Eksperymentujmy, próbujmy, sprawdzajmy – wprowadzając zmiany krok po kroku unikniemy sytuacji, w której wnętrze kolorystycznie nas przytłoczy.

Urządzamy kolorowe wnętrza z VOX - Listwa przypodłogowa Espumo

Czasami wystarcza drobna zmiana albo modyfikacja, by nasze wnętrze nabrało wyjątkowego charakteru. Na przykład delikatne zróżnicowanie kolorystyczne ścian to doskonały patent na optyczne wyróżnienie części przestrzeni w domu bez wprowadzania nienaturalnych podziałów albo zbędnych drzwi. Dzięki takim rozwiązaniom jak np. listwa przypodłogowa Espumo nie musimy też martwić się o dobór pasujących kolorystycznie detali. Listwa jest biała, ale można ją łatwo przemalować, tak by perfekcyjnie pasowała do koloru na ścianach.

Jeśli chcemy, by kolor zamieszkał w naszym wnętrzu, ale boimy się radyklanych zmian, warto postawić na metodę małych kroków. Szarość, beże i biele lubią się z zielenią – tą naturalną. Kwiaty i roślinność to naturalne źródło kolorów i energii w domowych czterech kątach. Czasem okazuje się też, że barwy kryją się tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Na przykład na obrzeżu drzwi!

Urządzamy kolorowe wnętrza z VOX - Drzwi Rimo

Gdy są zamknięte, będą prostym, klasycznym, białym skrzydłem. Po otwarciu nagle ujawniają swoją zakamuflowaną dekoracyjność – tak jak drzwi Rimo marki VOX. Projektant Olgierd Jaskulski zaproponował osiem kolorów dla obrzeży, które dodają wnętrzom ciepła i wprowadzają pozytywny klimat. Dzięki temu można podkreślić charakter wybranych pomieszczeń np. sypialni lub pokojów dziecięcych.

Marka VOX

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów. W VOX wierzą, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego ich produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie. Ich celem jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych.

Lubicie meble marki VOX? Zobaczcie jak urządzić nimi pokój dla rodzeństwa!

Zobacz również: Wybieramy oświetlenie do ogrodu i na balkon | Akcesoria do szaf 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter