Urządzamy pokój dla rodzeństwa meblami VOX

Dzielenie pokoju z rodzeństwem zacieśnia więzi, uczy współpracy i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Jednak braterska i siostrzana miłość wystawiana jest obecnie na próbę, ponieważ dzieci spędzają ze sobą znaczną część dnia. Razem bawią się, uczą i odpoczywają. Jak więc pogodzić ze sobą ich potrzeby w tym nietypowym czasie? Pomoże w tym odpowiednio zaaranżowany pokój.

Wspólny pokój dla rodzeństwa

Wspólny pokój dla rodzeństwa da dzieciom najwięcej radości, jeśli już na początkowym etapie będą mogły zaangażować się w jego tworzenie. Jeśli dopiero przystępujemy do planowania domu, a nasze pociechy są na tyle duże, by wyrazić swoje potrzeby, warto włączyć je w cały proces. To będzie dla najmłodszych świetna nauka kompromisów i ćwiczenie wyobraźni oraz empatii. Owszem, momentami może być trudno, ale efekt wart jest tego wysiłku.

Urządzamy pokój dla rodzeństwa meblami VOX

Urządzamy pokój dla rodzeństwa – praktyczne meble modułowe

Wspólny pokój najłatwiej zaaranżować dzięki meblom modułowym, które można swobodnie konfigurować i ze sobą zestawiać. Takimi meblowymi „klockami” są np. elementy kolekcji Young Users, dzięki którym można poukładać wraz z dziećmi ich wspólny świat. Meble mają wymienne nakładki na fronty, które pozwalają łatwo zmieniać wygląd wnętrza. Pełnią one też praktyczne funkcje – sprawdzą się jako tablica (np. do gry w “kółko i krzyżyk” albo do notatek), tarcza do gry w rzutki albo po prostu radosna dekoracja.

Urządzamy pokój dla rodzeństwa meblami VOX

Dzięki zróżnicowanym wielkościom, moduły z kolekcji Young Users można wykorzystać do efektywnego zagospodarowania nawet mniej ustawnych przestrzeni, na przykład takich jak pokój na poddaszu.

Urządzamy pokój dla rodzeństwa – miejsce do nauki

Przygotowanie miejsca do nauki ma duże znaczenie, zwłaszcza teraz, gdy lekcje odbywają się zdalnie. Strefa nauki powinna być tak przygotowana, by nic nie rozpraszało uwagi dzieci.  W pokoju rodzeństwa dobrze sprawdzi się więc dwustronne biurko Spot. Na jego przestronnym blacie bez trudu zmieszczą się książki i zeszyty, a w ukrytych pośrodku zamykanych schowkach znajdzie się miejsce na przybory do pisania.

Urządzamy pokój dla rodzeństwa meblami VOX

Do potrzeb rodzeństwa łatwo przystosujemy również biurko Transformers projektu Marty Krupińskiej. Wystarczy, że zsuniemy do środka jego kontenerki, a stworzymy stanowiska do pracy po obu stronach blatu. Duże znaczenie ma również odpowiednio dobrane krzesło – takie, które będzie wspierać kręgosłup dziecka podczas godzin spędzonych przy komputerze, a następnie podczas odrabiania lekcji.

Urządzamy pokój dla rodzeństwa – czas na odpoczynek

By zapewnić dzieciom trochę prywatności, warto ustawić ich łóżka po przeciwnych stronach pokoju. Jeśli jednak nie jest to możliwe, z pomocą przyjdzie łóżko z drabinkami z kolekcji Stige. Drabinki stworzą naturalną granicę w pokoju rodzeństwa, mogą również posłużyć do zawieszania organizerów, tablic oraz skrzynek, w których dziecko może przechowywać swoje skarby.

Urządzamy pokój dla rodzeństwa meblami VOX

Wspólny pokój musi też być przygotowany na dziecięce konflikty i niesnaski. Każde rodzeństwo prowadzi ze sobą od czasu do czasu małe spory albo chce popracować lub pobawić się osobno. Wszystkie te problemy rodzice powinni pomóc rozwiązać, ale bądźmy gotowi na to, że kuchenny stół czy przestrzeń salonu na jakiś czas może stać się również azylem dla dzieci – podpowiada Natalia Całus, ekspertka marki VOX.

Urządzamy pokój dla rodzeństwa meblami VOX

Dlatego aranżując pozostałe części domu pamiętajmy, że na chwilę mogą zostać przejęte przez dzieci. Warto więc postawić np. na stół 4 You z szufladami, który może być zarówno miejscem wspólnych posiłków, jak i przestrzenią do pracy i zabawy, gdy dziecko nie będzie miało ochoty przebywać w swoim pokoju.

Pomoce domowe

Jeśli nasze pociechy mają dużo zabawek, warto znaleźć dla nich miejsce. Regał na zabawki z kolekcji Tuli będzie świetnym domkiem dla pluszaków, a każde z rodzeństwa może mieć swój schowek. Jeśli na dodatkowy mebel brakuje nam miejsca, to wystarczą materiałowe koszyki. Niech każde z dzieci ma swój własny, za którego zawartość będzie odpowiedzialny.

Urządzamy pokój dla rodzeństwa meblami VOX

Z kolei w utrzymaniu porządku na biurku pomoże modułowy przybornik Orden. To zestaw sześciu niewielkich, bambusowych pojemników na długopisy i ołówki, spinacze, karteczki, pinezki i inne artykuły biurowe i piśmiennicze. Poszczególne elementy przybornika możemy dowolnie układać na blacie, swobodnie dopasowując je do własnych potrzeb.

Marka VOX

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów. W VOX wierzą, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego ich produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie. Ich celem jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych.

Zobacz również: Projekt niezwykłego stołu The Kadamba Gate | Wielofunkcyjne sofy z funkcją spania

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter