VANK już na rynku. Wyrafinowane wzornictwo, doskonałe rzemiosło i podejście eco

VANK już na rynku. Wyrafinowane wzornictwo, doskonałe rzemiosło i podejście eco

Tylko wyrafinowane wzornictwo i doskonałe rzemiosło zaklęte w meblach pozwalają architektom tworzyć z nich piękne i ergonomiczne wnętrza. Taka idea przyświeca wprowadzeniu na rynek nowej marki mebli VANK – najmłodszego dziecka w ofercie SITAG Formy Siedzenia.  To nie wszystko – aluminium,  z którego powstają pochodzi z recyklingu i jest gotowe do ponownego odzysku, a takie podejście do ekologii w wyposażeniu wnętrz  jest dziś na wagę złota.

SITAG to od 20 lat marka znana w Polsce przede wszystkim z pięknych i trwałych foteli biurowych klasy Premium. Duża część polskiej oferty SITAG jest przy tym dziełem rodzimych projektantów. Stopniowa polonizacji asortymentu, której patronem jest dyrektor kreatywna SITAG Formy Siedzenia, Anna Vonhausen, weszła teraz na nowy etap.

Przyszedł czas na wprowadzenie na rynek nowej marki VANK symbolizującej niebanalny związek pomiędzy wyrafinowanym wzornictwem a rodzimym rzemiosłem. Dziś w przedmiotach, którymi się otaczamy zaczynamy poszukiwać autentyczności. W meblach VANK jest ona zaszyta w lokalnie odlewanym ciśnieniowo aluminium.

– Dla nas meble VANK to coś więcej niż tylko obiekty użytkowe. To rzeźby, które decydują o charakterze przestrzeni. Nasz cel jako architektów to wyrafinowana przestrzeń realizowana doprowadzonym do doskonałości rzemiosłem. – mówi Anna Vonhausen.

Stworzone przez architektów produkty marki VANK odznaczają się połączeniem najwyższej jakości i użyteczności z niebanalnym wzornictwem. W ofercie nowej marki znajdziemy piękne i funkcjonalne stoły z regulacją wysokości „VANK_move” czy parawany na kółkach „VANK_wall”.

„VANK_move” to stół z elektryczną regulację wysokości, który wychodzi naprzeciw potrzebom naszych czasów. W odpowiedzi na trend i zapotrzebowanie na miejsca pracy typy „sit/stand” biurka w ofercie VANK przybrały dodatkowo nieporównywalnie piękne formy. Zawdzięczają je stopkom i tragarzom z odlewanego ciśnieniowo aluminium. Wysoką funkcjonalnością zawdzięczają synchronicznie pracującym bardzo cicho kolumnom elektrycznym oraz pozostałym elementom wyposażenia tj. media- i energy-port. Wszystkie te elementy, łącznie z regulacją wysokości, zostały pięknie wpasowane w nietypowy blat z cienkiej, wysokoodpornej płyty hdf.

„VANK_wall” to z kolei ścianka, parawan na kółkach, służąca do odgradzania miejsc pracy. Dzięki swoim właściwościom akustycznym oraz wielu wariantom (ścianki występują w wersjach pojedynczych, podwójnych, nabiurkowych i zabudowach typu box) idealnie sprawdzi się zarówno w przestronnych przestrzeniach typu open space, salach konferencyjnych czy  gabinetach. Podobnie jak wszystkie produkty marki VANK, ścianka jest dostępna w wielu kolorach.

– Przedmioty, które nas otaczają najwięcej mówią o nas samych. Wierzymy, że inteligentnie zaprojektowane przedmioty precyzyjnie wykonane w nowoczesnych technologiach, to recepta na wyzwolenie z bylejakości i tymczasowości. VANK to również znak w przestrzeni – sygnujący nasze podejście do ekologii – komentuje Anna Vonhausen.

Przy współpracy z Workplace – marka VANK urządziła w ostatnim czasie biuro redakcji FUTU. Jaki jest efekt? Sami bardzo chcielibyśmy mieć tak urządzoną redakcję i mamy nadzieję, że już niedługo to nastąpi!

Obserwujcie poczynania VANK bo zdecydowanie warto.

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter