Vinterior, czyli interaktywne prezentacje VR

Wirtualna rzeczywistość coraz śmielej wchodzi do naszej codzienności. Znajduje ona wykorzystanie w różnego rodzaju symulatorach, medycynie czy rozrywce. Stworzona przez CAD Projekt marka Vinterior udowadnia nam, że VR idealnie sprawdzi się również w architekturze i projektowaniu.

Wnętrza w VR

Technologia wirtualnej rzeczywistości wielkimi krokami wchodzi do świata designu. Wprowadza ona nową jakość do projektowania. Pozwala w jasny sposób przedstawić projekt na każdym etapie jego realizacji. Dzięki temu klient może w łatwiej zrozumieć jego koncepcję oraz dokładnie przekazać wszelkie swoje uwagi. Jedną z marek pomagających tworzyć wnętrza w wirtualnej rzeczywistości jest Vinterior, stworzona przez CAD Projekt. Mogliście już o niej przeczytać w TYM miejscu.

Stoisko marki Anwis w Stuttgarcie, stworzone w VR wirtualnej rzeczywistości przez Vinterior

Polskie marki, a wirtualna rzeczywistość

Steve Kaplan, amerykański przedsiębiorca i autor książki „Polowanie na słonia” napisał kiedyś, że najlepszym motorem napędowym dla młodych firm jest kooperacja z największymi. Od maja 2018 Vinterior zdążył nawiązać współpracę między innymi z takimi markami jak Anwis czy Cersanit.

Vinterior to marka zajmującą się przygotowaniem interaktywnych prezentacji VR wzbogaconych o ruch i dźwięk

Dla firmy Anwis została wykonana prezentacja pokazująca, jak działają wytwarzane przez nich rolety oraz żaluzje. Dotarła ona aż na targi w Stuttgarcie. Poruszanie się wewnątrz przygotowanego pomieszczenia i łatwa obsługa sprawiły, że do stoiska targowego ustawiła się spora kolejka. Osoby odwiedzające przestrzeń zaaranżowaną przez Anwis mogły zobaczyć prezentowane przez nią produkty. Dodatkową atrakcją była możliwość aktywnej zmiany kolorów rolet i żaluzji. Tym samym każdy otrzymał szansę na samodzielne aranżowanie wirtualnej przestrzeni.

Marka Cersanit postanowiła uzupełnić swoją przestrzeń wystawienniczą o… wirtualne stoisko targowe. Stoisko było idealnym odwzorowaniem rzeczywistości. Jedyną różnicą był fakt, że każda powierzchnia pokryta ceramiką w VR mogła być modyfikowana. Wirtualne stoisko zostało umieszczone na szczycie góry, więc widok z okna był o wiele ciekawszy niż w rzeczywistości. Tym sposobem odwiedzający targi Warsaw Home mieli okazję poznać ofertę producenta poprzez zupełnie nowy kanał komunikacji.

Przedstawiciel marki Vinterior odbiera nagrodę w konkursie Dobry Design 2019

Vinterior zdobywa nagrody

Działania prowadzone przez markę sprawiły, że została ona dostrzeżona przez przedstawicieli prasy wnętrzarskiej. W konkursie Dobry Design 2019, organizowanym przez magazyn Dobrze Mieszkaj, zwyciężyła w kategorii software i hardware dla architekta. Wyróżnienie zostało przyznane przez 150 osobowe jury, składające się z architektów i projektantów wnętrz, co w przypadku tak młodej marki jest dodatkowo nobilitujące. Gratulujemy.

Statuetka będąca nagrodą w nagrodzie Dobry Design 2019 zdobyta przez Vinterior by CAD Projekt Zestaw czarne gogle marki HTC do VR wirtualnej rzeczywistości

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter