VNdesign i wnętrza 340-metrowego domu pod Kielcami

Wygodnie i komfortowo, a jednocześnie oryginalnie i stylowo. Z taką myślą Wioletta Niedziela-Bogusz z pracowni VNdesign zaprojektowała przestrzeń 340-metrowego domu pod Kielcami.

Dobra organizacja to podstawa

340-metrowa powierzchnia domu pod Kielcami została podzielona na dwie strefy: parter służy jako strefa dzienna, z kolei piętro stanowi część prywatną z sypialniami. Obszerny parter mieści salon z aneksem kuchennym i jadalnię. Stamtąd, na piętro prowadzą niepodparte schody wykonane z jasnego drewna, których poręcz stanowią szklane tafle.

Przestronny salon we wnętrzach 340-metrowego domu pod Kielcami
Salon projektu pracowni VNdesign

Całe wnętrze jest dobrze zaprojektowane i zagospodarowane – nie brakuje tu sprytnie ukrytych szaf i schowków w zabudowie meblowej, które pozwalają na przechowywanie wszelkich potrzebnych przedmiotów. Sercem kuchni jest biała wyspa, idealna do sprawnego przygotowywania posiłków lub wieczornego celebrowania, ale niewątpliwie tym, co przyciąga uwagę jest lampa w salonie, która wprowadza wrażenie lekkości i nowoczesności.

Granatowy narożnik we wnętrzach 340-metrowego domu
Przestronny salon w projekcie VNdesign

W tę wizualną lekkość idealnie wpisują się krzesła o smukłych nogach i łagodnych kształtach, zarówno przy wyspie, jak i stole w jadalni. Otwarta przestrzeń parteru z licznymi przeszkleniami pozwala na efektywne doświetlenie wnętrz, poczucie optycznej przestronności, a także sprzyja stałemu obcowaniu domowników z otaczającą budynek naturą – imponujący widok rozpościera się na ogród, idealny do beztroskiej zabawy dzieci. 

Kolorystyczne detale i artystyczne akcenty od VNdesign 

W domu pod Kielcami dominują stonowane, szlachetne barwy. Na parterze przeważającą część ścian, wyspę kuchenną oraz stół jadalniany pokrywa kojąca biel, idealnie komponując się z naturalnym odcieniem drewna na zabudowie meblowej kuchni i schodami. Jedynym wyjątkiem jest granatowa sofa wypoczynkowa, wybrana przez projektantkę z VNdesign jako dominanta kolorystyczna reprezentacyjnej części domu.

Przestronna kuchnia w drewnie z białą wyspą kuchenną
Przestronna kuchnia z wyspą

Strefa na piętrze utrzymana jest w podobnym stylu, co parter, tworząc idealne połączenie tego, co dla inwestorów jest najważniejsze- niewymuszonej elegancji i funkcjonalności. W łazience przy sypialni także gości drewno, które pięknie koresponduje z naturalnym kamieniem i szkłem na drzwiach garderoby. Zarówno druga łazienka, jak i pokój dziecięcy utrzymane są w ponadczasowym stylu, by mogły „rosnąć” razem z dziećmi. We wnętrzu łazienki króluje czysta biel, która została urozmaicona motywem nawiązującym do klocków LEGO na płytkach pod prysznicem.

Płytki ceramiczne w projekcie pracowni VNdesign
Białe płytki ceramiczne w łazience

Z kolei w pokoju dzieci nie brakuje wesołej, jasnej kolorystyki, zestawionej z drewnianymi elementami. Oryginalne wnętrze domu od VNdesign urozmaicają artystyczne smaczki. W salonie wyeksponowano  obraz autorstwa Tomasza Pilitowskiego, wazon- rzeźbę studia Mosco Ceramics oraz rzeźbę Beaty Boguckiej, która zdobi konsolę pod obrazem. 

Projekt Wioletty Niedzieli-Bogusz to oryginalna koncepcja, łącząca w sobie ponadczasowy styl z funkcjonalnością, a pieczołowicie dobrane, artystyczne dodatki nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.


Projekt: VNdesign | vndesign.pl
Stylizacja sesji: Anna Salak | instagram.com/anna_salak_
Zdjęcia: Yassen Hristov | yassenhristov.com

Zobacz również: 150-metrowy dom projektantki | 220-metrowy dom w Magdalence

Dekoracje w projekcie pracowni VNdesign
Dekoracje w projekcie Wioletty Niedzieli-Bogusz
Granatowa sofa w projekcie pracowni VNdesign
Granatowy narożnik w salonie w projekcie pracowni VNdesign
Biała wyspa kuchenna w projekcie pracowni VNdesign
Czarna lampa nad wyspą w kuchni
Białe zasłony we wnętrzach projektu pracowni VNdesign
Biała stojąca umywalka
Czarna ściana w sypialni
Czarna ściana we wnętrzach projektu VNdesign
Jasna łazienka projektu Wioletty Niedzieli-Bogusz
Wnętrza pokoju dziecięcego z czarną ścianą
Biała łazienka w projekcie VNdesign
VNdesign i wnętrza 340-metrowego domu pod Kielcami - foto Yassen Hristov
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter