VOXBOX – projektowanie domu nigdy nie było tak proste

Nowoczesne technologie sprawiają, że droga do wymarzonego wnętrza jest coraz krótsza i przyjemniejsza. Możemy ją przejść sami albo z pomocą ekspertów – także bez wychodzenia z domu. Marka VOX przygotowała innowacyjne rozwiązanie, które ułatwia samodzielne projektowanie i aranżowanie wnętrz oraz kompletowanie domowego wyposażenia. Program VOXBOX zmienia sposób, w jaki się urządzamy.

Nowe czasy potrzebują wyjątkowych rozwiązań. Marka VOX od lat pracowała nad rozwojem narzędzi do komunikacji i pracy zdalnej, dlatego była dobrze przygotowana do kontaktu z klientami w nowej rzeczywistości. Za nazwą VOXBOX kryje się innowacyjne narzędzie, dzięki któremu każdy z nas może zaaranżować dom. Zarówno samemu jak i ze wsparciem specjalistów.

VOXBOX - projektowanie domu nigdy nie było tak proste - foto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

– W ostatnich tygodniach mieliśmy ograniczony dostęp do salonów wnętrzarskich i sklepów budowlanych, jednak potrzeba urządzania i remontowania nie znikła. Wielu naszych klientów, korzystając z Wirtualnego Salonu VOX, odkryło, że wybieranie drzwi, podłóg, mebli czy dodatków może być równie wygodne przez internet, jak podczas wizyty w salonie. Szczególnie pomocnym narzędziem okazał się intuicyjny program do projektowania wnętrz VOXBOX, z którego można korzystać samodzielnie, nie wychodząc z domu, lub konsultując się z naszymi doradcami – mówi Julita Mańczak, PR manager w VOX.

VOXBOX – przyjemność urządzania

Pomysł na VOXBOX jest rozwijany w firmie od lat. Doradcy w salonach VOX korzystają z niego już prawie dekadę, ale z początkiem tego roku to innowacyjne narzędzie zyskało zupełnie nowe funkcjonalności. I co najważniejsze: korzystać może z niego każdy, kto szuka pomysłu na swoje wnętrze.

VOXBOX - projektowanie domu nigdy nie było tak proste - Interfejs aplikacji

– Jednym z największych problemów przy urządzaniu wnętrz jest stres wynikający z niepewności. Nie wiemy czy wybrany mebel będzie pasował do naszego wnętrza, czy jest w nim wystarczająco dużo miejsca na wszystko, co byśmy chcieli kupić albo czy pakiet wybranych rozwiązań mieści się w naszym budżecie. W VOX postanowiliśmy więc sprawić, że urządzanie się będzie przyjemne. Tak powstał program VOXBOX, czyli narzędzie w którym możemy stworzyć dokładnie takie wnętrze jakie chcemy, w budżecie jaki mamy do dyspozycji – mówi Maciej Syroczyński, e-marketing & e-commerce manager w VOX.

Korzystanie z narzędzia VOXBOX jest intuicyjne i proste. Wystarczy wejść na stronę VOXBOX gdzie uruchamiamy prostą aplikację. Nie trzeba niczego instalować – wystarczy przeglądarka, z której korzystamy na co dzień. Wszystko dzieje się w jej oknie – VOXBOX pozwala odtworzyć co do centymetra układ pomieszczenia, rozmieszczenie okien i drzwi, a potem całość zapełnić konkretnymi meblami, dodatkami i ozdobami. Możemy także wybrać podłogi, drzwi oraz ściany. Aplikacja automatycznie przelicza, ile metrów kwadratowych materiału potrzebujemy. Dzięki temu nie ma obawy, że kupimy np. za dużo paczek z panelami podłogowymi.

VOXBOX - projektowanie domu nigdy nie było tak proste - Interfejs aplikacji

Salon meblowy ma ograniczoną powierzchnię – i nie wszystkie warianty produktów możemy tam zobaczyć. W VOXBOX nie ogranicza nas nic poza wyobraźnią – w aplikacji możemy korzystać z pełnego katalogu produktów marki VOX i dowolnie je wykorzystywać. W oknie mamy też dostępne podsumowanie cenowe, więc w każdej chwili możemy sprawdzić czy jeszcze mieścimy się w budżecie.

Wizualizacja wnętrz z programu VOXBOX

Zaproś specjalistę do współpracy

VOXBOX to również narzędzie do rozpoczęcia współpracy z profesjonalistami. Jeśli nie czujemy się pewnie w projektowaniu własnej przestrzeni, możemy skorzystać z pomocy doradców VOX. Przygotowaną przez siebie wizualizację wystarczy zapisać w aplikacji i link wysłać do doradcy VOX w salonie (albo otworzyć ją ze swojego konta podczas wizyty w sklepie). Specjalista doradzi, jakie zmiany można wprowadzić, aby nasze wnętrze wyglądało jeszcze lepiej albo na tej podstawie przygotuje nową propozycję.

VOXBOX - projektowanie domu nigdy nie było tak proste - foto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

W ostatnich tygodniach dzięki VOXBOX wykonaliśmy dziesiątki projektów, które potem e-mailem wysyłaliśmy klientom. Dzięki temu, klienci mogli na nowo odkryć swoje wnętrza i przekonać się, jak wielki potencjał się w nich kryje. Wiele z projektów, które przygotowaliśmy, jest już w trakcie realizacji – mówi Anna Matysiak, kierownik salonu VOX z ofertą mebli i artykułów dekoracyjnych w CWW Domoteka w Warszawie.

VOXBOX - projektowanie domu nigdy nie było tak proste - Sypialnia

Dla użytkownika aplikacji znaczącym udogodnieniem jest nie tylko możliwość obejrzenia wizualizacji, ale też… spaceru po nich. Z poziomu przeglądarki możemy wirtualnie wejść w projekt i swobodnie poruszać się po pomieszczeniu. Dzięki temu nie musimy podejmować żadnej decyzji w ciemno – każdy aspekt naszej aranżacji możemy „przestrzennie” przetestować. Ale najlepsze zaczyna się, gdy postanowimy odwiedzić salon VOX!

VOXBOX - projektowanie domu nigdy nie było tak proste - pokój nastolatka

VOXBOX – w okularach przez salon

W każdy projekt stworzony w VOXBOX (czy to samodzielnie, czy przez doradcę w salonie) możemy dosłownie „wejść” jeszcze zanim zdecydujemy się na zakup produktów. Po umówieniu wizyty w salonie, który posiada strefę VOXBOX, możemy przespacerować się po samodzielnie zaprojektowanym pomieszczeniu. To co dotąd oglądaliśmy na ekranie komputera, teraz może nas otoczyć. Dzięki okularom VR dostępnym w salonach VOX wchodzimy w przestrzeń wykreowaną w projekcie. Możemy sprawdzić wysokość mebli, ocenić realną odległość między łóżkiem a szafą albo dopasowanie sofy do układu salonu.

Wizualizacja wnętrz z programu VOXBOX

– Technologia VR daje dziś niesamowite możliwości zanurzenia się w cyfrowej przestrzeni. Możemy ją niemal dowolnie modelować. Gdy zdecydujemy się za pomocą okularów VR wejść w projekt, to bez ich zdejmowania możemy go zmieniać. Wystarczy poprosić doradcę, aby zastąpił np. stół innym meblem, a za chwilę obok nas pojawi się nowy model. Dzięki temu, możemy szybko zdecydować, który bardziej nam odpowiada. Wirtualna rzeczywistość pozwala na podejmowanie w pełni świadomych decyzji zakupowych, gdyż każdy produkt możemy obejrzeć z bliska – mówi Maciej Syroczyński.

Cyfrowy świat, realne wnętrza

Nowe technologie pokazują, że nawet gdy musimy zachować między sobą dystans oraz ograniczyć wizyty w sklepach, to wcale nie musimy rezygnować z planów remontowych. A wiosna i lato to tradycyjnie czas urządzania wnętrz i prac budowalnych. VOXBOX to fragment rozbudowanej platformy jaką jest Wirtualny Salon – marka VOX uruchomiła go z początkiem kwietnia na vox.pl. Dzięki temu każdy, kto chce się urządzać z zachowaniem dystansu (albo po prostu nie ma chęci chodzić po sklepach), może to zrobić bez wychodzenia z domu.

Wirtualny Salon VOX oferuje pakiet narzędzi, które pozwalają przespacerować się po salonie, obejrzeć i dokładnie poznać konkretne produkty, porozmawiać z doradcą za pomocą wideoczatu, samodzielnie zaprojektować wnętrze albo zaczerpnąć porad i inspiracji, czy w końcu złożyć zamówienie – wszystko w ramach jednej witryny internetowej. Oto nowy wymiar urządzania.

Wizualizacja wnętrz z programu VOXBOX

Marka VOX

VOX to marka wnętrzarska o unikatowym i uzupełniającym się portfolio produktów oraz usług związanych z urządzaniem mieszkań i domów. W VOX wierzą, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego ich produkty powstają w odpowiedzi na realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie. Ich celem jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych.

Zobacz również: Wyjątkowy Light Book od AQForm | 5 sposobów na porządek w łazience

VOXBOX - projektowanie domu nigdy nie było tak proste - foto Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Wizualizacja wnętrz z programu VOXBOX
Wizualizacja wnętrz z programu VOXBOX
VOXBOX - projektowanie domu nigdy nie było tak proste - Drzwi Modus

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter