Wabi-sabi, street art i duch orientu – trendy w aranżacji ścian

Nie od dziś wiadomo, że Włosi to prawdziwi trendsetterzy, od lat trzymający rękę na designerskim pulsie – co doskonale widać w modzie, sztuce i architekturze czy kolekcjach włoskiej marki tapet Tecnografica. Baśniowe motywy i oniryczne wizje. Botanika oraz przenikający duch orientu. Dzika fauna w otoczeniu wyciszającej, uspakajającej flory czy naturalne materiały w kolorach ziemi – to tylko niektóre z trendów w aranżacji ścian, wyznaczone przez nieskrępowaną, włoską kreatywność i współpracę z uzdolnionymi artystami.

Trendy w aranżacji ścian – Flower Power!

Sezon na kwiaty trwa cały rok – wystarczy wprowadzić je do wnętrz za pomocą dodatków czy elementów dekoracyjnych, jak wykładziny lub tapety. Motywy kwiatowe królują w aranżacjach od wielu lat – i dominować będą także w 2020 roku. Nic dziwnego, bo otaczanie się naturą – nawet tą odwzorowaną – nie tylko ożywia wnętrze, ale i poprawia nastrój użytkowników przestrzeni, relaksuje i uspokaja.

Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Armonia

Nasycone barwami kwiaty w rozmiarze XXL to pokaźna dawka dobrej energii we wnętrzu. Białe róże, nadające klasy, czerwone maki, ożywiające wnętrze czy kwitnące tulipany to propozycje, które dzięki swojej uniwersalności doskonale sprawdzą się nie tylko w hotelowych pokojach, ale i salach konferencyjnych, butikach, biurach czy wnętrzach domów.

Trendy w aranżacji ścian – azjatyckie ogrody

Ryba Koi, symbolizująca siły witalne, japoński żuraw Tsuru – symbol długowieczności, chiński czerwony smok czy drzewo kwitnącej wiśni to tylko niektóre fragmenty kultury azjatyckiej, które przeniesione na tapety, tworzą wnętrze wypełnione kulturą dalekiego wschodu, pełną harmonii, symboli oraz filozofii zen. Propozycje te idealnie dopełnią minimalistyczne wnętrze, będąc głównym akcentem aranżacji.

Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Arcadia

Wabi-sabi – vintage po japońsku

Szczególnie ciekawym i efektownym trendem jest wabi-sabi, czyli podejście do życia i przedmiotów,  polegające na akceptacji naturalnego procesu starzenia się, dojrzewania i odnajdywania piękna w niedoskonałości. Naturalne materiały, jak drewno z widocznymi słojami lub nadgryzione zębem czasu przetarte czy przydymione nadruki nadają wnętrzu tajemniczości, wprowadzając ducha historii i nieco oniryczny klimat. Styl wabi-sabi doskonale sprawdza się we wnętrzach w stylu vintage, a w zestawieniu ze starymi meblami czy prostymi formami stworzy nieoczywiste wnętrze z duszą.

Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Nabucco

Trendy w aranżacji ścian – fauna i flora!

Przeskalowane kolorowe papugi w gąszczu dżungli, klucze flamingów przelatujące nad tropikalnym lasem, motyle unoszące się nad łąką, różnorodna głębia oceanu czy jelenie za mgłą – to trend przybliżający bogaty w detale świat fauny i flory. Wysycone kolorem tapety odzwierciedlają fascynujący świat przyrody, sprawiając, że czujemy się jej obserwatorami, którzy znaleźli się w samym środku tętniącego życiem ekosystemu.

Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Tropical Foliage

Graffiti, czyli street art

Uliczne murale wkraczają do wnętrz! Ta atrakcyjna forma street artu jest nieszablonowym pomysłem na aranżację ścian we wnętrzach – prywatnych i komercyjnych. Przeskalowane twarze, odwzorowany plan miasta, przeniesiony na ścianę fragment muru, czy słup reklamowy z wycinkami prasowymi to doskonałe tematy do zinterpretowania za pomocą tapet. Dzięki najnowszej technologii nadruku, możliwości odwzorowywania detalu oraz nadawania struktury tapetom, ściany mogą nabrać nowoczesnego, nieoczywistego wyrazu i do złudzenia przypominać ulice wypełnione sztuką.

Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Ri Tratto

Naturalne – naturalnie!

Trendem, który często dominuje w różnych przestrzeniach – i nieustannie poszerza grono swoich zwolenników, jest powrót do natury oraz znajdujących się w niej materiałów, jak np. piach, skała, kamień, marmur czy drewno. Spokojne kolory – brązy, beże, czy szarości przywołują na myśl barwy ziemi, które podkreślają naturalny – surowy wręcz – charakter wnętrza.

Zobacz również: Panele winylowe – dlaczego warto postawić na podłogi LVT? | Jak tanio urządzić balkon? Pomysły i inspiracje

Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Visayan Leopard
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Swan
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Scirna
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Rapsodia in Blu
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór One Way
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Nami
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Manus
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór LIZ
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Liberty
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór La Danse
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór KI
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Jungle Club
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Donatello
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Isabel
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Devon Arcade
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Blaze
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Baci Segreti
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór Anna May
Trendy w aranżacji ścian - Tapety Tecnografica - wzór 80s
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter