WADI – kolekcja mebli Nobonobo projektu Tomka Rygalika

Pochodzące z języka arabskiego i hebrajskiego słowo „wadi”, które oznacza dolinę, wąwóz dało nazwę innowacyjnej kolekcji mebli modułowych, którą Tomek Rygalik zaprojektował dla marki Nobonobo.

Nowa kolekcja WADI od Nobonobo, w skład której wchodzą sofa, fotel i pufa, może przywoływać skojarzenia z designem lat 70. I faktycznie, modele luźno odwołują się do tej stylistyki. Forma mebli wywodzi się jednak z ich innowacyjnej konstrukcji. A to za sprawą niewielkich modułów, swego rodzaju „plastrów” o szerokości zaledwie dwudziestu centymetrów. Dzięki nim kolekcja Wadi to wyjątkowo uniwersalne modele. Zmieszczą się w niewielkim mieszkaniu, a także wypełnią obszerny salon domu. Wszędzie, gdzie się znajdą będą na swoim miejscu, nie przytłaczając przestrzeni, a nawet stając się jej charakterystycznym akcentem.

WADI - kolekcja mebli Nobonobo projektu Tomka Rygalika

Kolekcja WADI od Nobonobo

Powstanie prototypowego modelu Wadi wymagało niezliczonych prób i konstruktorskich eksperymentów. Dzięki połączeniu doświadczenia Studio Rygalik i znajomości meblarskiego rzemiosła Nobonobo powstała kolekcja, która łamie schematy i typowe rozwiązania.

WADI - kolekcja mebli Nobonobo projektu Tomka Rygalika

– Meble modułowe są lubiane przez użytkowników i obecne w wielu domach. Jednak Wadi wprowadza innowację do tej kategorii. Wadi zapoczątkowuje nowy sposób myślenia o modułowości, pozwalając na precyzyjne dostosowanie skali mebla do wielkości wnętrza – komentuje Tomek Rygalik, dyrektor artystyczny Nobonobo.

Cykl życia produktów

Projekt Wadi przełamuje jeszcze jedną barierę, a dotyczy ona nie tylko jakości, ale także cyklu życia produktów oraz możliwości ich ponownego przetworzenia. Współcześni konsumenci oczekują mebli przyjaznych środowisku, pozwalających na łatwe utrzymanie w czystości, a także dających możliwość naprawy lub modyfikacji. Nowości Nobonobo są odpowiedzią na te potrzeby. Meble wykonane są z najwyższej jakości materiałów, pokrowce poszczególnych modułów można samodzielnie zdjąć i wyprać, a elementy konstrukcji po demontażu są odpowiednie do ponownego wykorzystania.

WADI - kolekcja mebli Nobonobo projektu Tomka Rygalika

Innowacyjność nowej kolekcji Nobonobo, idea stojąca za jej stworzeniem oraz unikalny, charakterystyczny design szybko zostały docenione przez branżę. Niespełna miesiąc po premierze, projekt Wadi zdobył nagrodę w prestiżowym plebiscycie Must Have 2020 organizowanym przez Łódź Design Festival.

WADI - kolekcja mebli Nobonobo projektu Tomka Rygalika

Marka Nobonobo

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Żywcu. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Ich modele dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Istotny wpływ na kształt kolekcji i kierunek rozwoju Nobonobo ma współpraca z Tomkiem Rygalikiem. Uznany polski designer jest dyrektorem artystycznym marki od 2019 roku. Spod jego ręki wychodzą nie tylko zaawansowane wzorniczo i jakościowo sofy, ale również fotele, krzesła i stoły.

Zobacz również: System Creative od VOX | Systemowy regał Bamba

WADI - kolekcja mebli Nobonobo projektu Tomka Rygalika
WADI - kolekcja mebli Nobonobo projektu Tomka Rygalika
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter