Warsaw Design Week 2019 – tydzień designu w Warszawie

Największe targi designu na całym świecie odbywają się nie tylko w halach wystawienniczych – towarzyszą im liczne wydarzenia w galeriach, showroomach, muzeach, czyli w mieście. Wzorując się na tych najlepszych, z wieloletnim dorobkiem i doświadczeniem, organizatorzy targów Warsaw Home zapraszają na Warsaw Design Week. Warszawa też jest gotowa na własny tydzień designu!

Targi Warsaw Home

Targi wyposażenia wnętrz Warsaw Home na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń związanych z designem. Już niebawem, w dniach 3-6 października, odbędzie się czwarta edycja tych największych i spektakularnie rozwijających się targów designu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Warsaw Design Week 2019 - tydzień designu w Warszawie - plakat wydarzenia

Warsaw Design Week Guide

Z inicjatywy Kasi Ptak, pomysłodawczyni i założycielki Warsaw Home, w tym roku po raz pierwszy targom towarzyszyć będzie tydzień designu – Warsaw Design Week, zorganizowany we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy. Z tej okazji powstał Warsaw Design Week Guide – bezpłatny przewodnik (w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej) zawierający spis wyselekcjonowanych wydarzeń i miejsc, które trzeba zobaczyć w Warszawie w dn. 1-6 października 2019.

Warsaw Design Week 2019 - tydzień designu w Warszawie - Kasia Ptak

Przewodnik współtworzyli specjaliści z różnych dziedzin: architekt Jakub Szczęsny poleca w nim najciekawsze architektonicznie miejsca stolicy – muzea, zabytki, budynki użyteczności publicznej, ikony Warszawy, nowe inwestycje; fotograf Marcin Tyszka rekomenduje hotele, restauracje, kawiarnie, kluby; Kasia Ptak podpowiada, które wystawy i galerie warto odwiedzić. Za projekt graficzny Warsaw Design Week Guide (jak i całą identyfikację wizualną tegorocznej edycji Warsaw Home) odpowiada Tomasz Kuczma. Wsparcia merytorycznego i promocyjnego udzielił Michał Mrożewski.

Warsaw Design Week 2019 - tydzień designu w Warszawie - Marcin Tyszka

Przewodnik będzie dostępny w wersji online na stronie wydarzenia, w wydaniu papierowym w ponad 200 punktach w Warszawie (muzea, galerie, restauracje, kawiarnie, hotele itp.) oraz w punkcie informacyjnym w Pasażu Wiecha, w sąsiedztwie warszawskiego pawilonu architektury ZODIAK, gdzie odbywać się będzie jedno z najważniejszych polecanych wydarzeń – 11. edycja festiwalu Warszawa w Budowie.

Warsaw Design Week 2019 - tydzień designu w Warszawie

Co znajdziemy w Warsaw Design Guide Week

W guidzie zostały zebrane informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń, miejsc, godzin otwarcia, kontakty do organizatorów. Znajdziemy w nim m.in. wydarzenia specjalne, jak spacery po Warszawiance, Dworcu Warszawa Ochota, zwiedzanie Domu Kereta, warsztaty mozaikowe dla najmłodszych w Pasażu Wiecha, informacje o wystawie kolejnej edycji nagrody architektonicznej prezydenta m. st. Warszawy na Targach Warsaw Home, a także program Design Forum, czyli czterodniowej konferencji z udziałem ekspertów i gwiazd z Polski i zagranicy.

Warsaw Design Week 2019 - tydzień designu w Warszawie - Tomasz Kuczma
Warsaw Design Week 2019 - tydzień designu w Warszawie - Michał Mrożewski
Warsaw Design Week 2019 - tydzień designu w Warszawie - Jakub Szczęsny
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter