Warszawa, Złota 44 i apartament Reflection

Poranna kawa z widokiem na miasto, lunch w centrum Warszawy, wieczór w blasku miejskich świateł… Luksusowy apartament Reflection z niesamowitym widokiem na panoramę stolicy to miejsce idealne do prowadzenia wielkomiejskiego życia.

Apartament Reflection na Złotej 44

Położony na 50. piętrze najwyższego w Unii Europejskiej budynku mieszkalnego apartament Reflection usytuowany jest w samym centrum Warszawy przy ulicy Złotej 44. Z jego okien rozciąga się panorama stolicy, która o każdej porze dnia prezentuje inne oblicze. Nic więc dziwnego, że żyje on rytmem miasta, wpisuje się w jego krajobraz. Tę symbiozę zawdzięcza nie tylko doskonałej lokalizacji i projektowi apartamentu wykonanemu przez renomowaną, londyńską pracownię Woods Bagot, ale też wystrojowi wnętrz, za który odpowiedzialna jest architektka Anna Koszela.

Warszawa, Złota 44 i apartament Reflection - pracownia Anna Koszela-Krawczyk - salon

To ona, we współpracy z Galerią Heban – salonem ekskluzywnych mebli – stworzyła wyjątkowe miejsce, gdzie wielkomiejska atmosfera spotyka się z najlepszym designem. I choć w miejscu tym można zakochać się od pierwszego wejrzenia, widok zza okien zachęca, by oddać się miejskim rozrywkom. Zakupy w najlepszych butikach, galerie sztuki czy też obiad w renomowanej restauracji usytuowanej tuż obok, są tu na wyciągnięcie ręki.

Warszawa, Złota 44 i apartament Reflection - pracownia Anna Koszela-Krawczyk - widok na panoramę Warszawy

Apartament z nowoczesną kuchnią

Na liczący 140 metrów kwadratowych apartament składają się: przestronna strefa dzienna z otwartą nowoczesną kuchnią, salonem i jadalnią oraz dwie prywatne sypialnie i łazienka. Do wszystkich wnętrz prowadzi przestronny hol, który jest wizytówką domu. W jego wystroju odnajdujemy bowiem zapowiedź tego, co nas jeszcze czeka. Do zgłębiania tajemnic pozostałych wnętrz zachęca zaprojektowane przez samego Philippe Starcka lustro Caadre marki Fiam Italia. Dobrze z nim koresponduje prosta w formie konsola Glory  marki Aketipo. Całość podkreślają zdobne detale, wśród nich designerskie wazony Nikiti marki Casalto.

Warszawa, Złota 44 i apartament Reflection - pracownia Anna Koszela-Krawczyk - kuchnia połączona z jadalnią

Designerskie przedmioty we wnętrzu apartamentu Reflection

To jednak dopiero preludium. Wnętrze naszpikowane jest designerskimi przedmiotami, które kreują atmosferę luksusu. Najlepszym tego przykładem może być niezwykła lampa Atlantis zaprojektowana przez Barlas Baylar dla marki Terzani. Przypomina ona majestatyczny naszyjnik i jest prawdziwą biżuterią dla wnętrza. Zawieszona tuż nad okrągłym stołem (model Neolitico marki Reflex Angelo) roztacza swój subtelny blask na całą strefę jadalnianą.

Warszawa, Złota 44 i apartament Reflection - pracownia Anna Koszela-Krawczyk

Szklany blat stołu odbija świetlne refleksy, eksponuje dekoracyjną podstawę mebla i  zaraz potem kieruje naszą uwagę na obite miękką, welwetową tkaniną krzesła z oferty włoskiej marki Edra. Widać, że wnętrze zaprojektowane zostało przez kobietę z dużą dozą fantazji. Dzięki wprowadzonym do aranżacji subtelnym, kobiecym akcentom jadalnia staje się miejscem, gdzie można nie tylko zjeść posiłek, ale też miło pogawędzić przy ulubionej kawie czy lampce wina.

Warszawa, Złota 44 i apartament Reflection - pracownia Anna Koszela-Krawczyk - narożnik w salonie

Salon stworzony został głównie z myślą o relaksie. Świadczy o tym duża narożna kanapa z głębokimi siedziskami (model Atlas marki Arketipo), z której rozpościera się panoramiczny widok na miasto. Jej prosta, minimalistyczna forma świadomie kontrastuje z obłym kształtem szezlongu Manta, który przypomina nowoczesną rzeźbę.

Warszawa, Złota 44 i apartament Reflection - pracownia Anna Koszela-Krawczyk - okrąły stół w pokoju i cztery krzesła

Dywan Mumbai marki Cattelan Italia w ciemnej stonowanej kolorystyce ociepla wizerunek apartamentu. Całość doskonale prezentuje się na tle stonowanej kuchni, urządzonej w klasycznych barwach, przy użyciu najwyższej jakości materiałów wykończeniowych. W przeciwieństwie do strefy dziennej obie sypialnie urządzone są nieco bardziej stylowo, nie pozbawione jednak aranżacyjnego pazura. Świadczą o tym klasyczne pikowania tapicerowanego łoża Arketipo Windsor Dream oraz nieco loftowa forma łoża Arketipo Auto – Reverse Dream.

Warszawa, Złota 44 i apartament Reflection - pracownia Anna Koszela-Krawczyk

Wnętrze z pracami wybitnych polskich artystów

Na całej powierzchni apartamentu podłoga z naturalnego drewna orzecha amerykańskiego została ułożona w klasyczną jodełkę. Wyznacznikiem klasy wnętrza są zawsze dzieła sztuki. Kolekcję prac wybitnych polskich artystów do apartamentu Reflection skomponowała Lena Szwed-Strużyńska, marszandka i właścicielka Leonarda Art Galery.

Ściany zdobią ekspresyjne, okrągłe obrazy Kacpra Dudka, geometryczne kompozycje Magdaleny Mosakowskiej, bazujące na optycznych iluzjach zdjęcia Jarka Madejskiego i misternie wykonane rysunki Piotra Czajkowskiego inspirowane paryskim metrem. Wszystkie prace doskonale współgrają z miejską, nowoczesną architekturą i stanowią jej idealne dopełnienie. Towarzyszą im liczne akcesoria i dekoracje z oferty luksusowych marek dostępnych w Galerii Heban.

Zobacz również: Wnętrzarskie yin i yang | Apartament w stylu glamour

Warszawa, Złota 44 i apartament Reflection - pracownia Anna Koszela-Krawczyk - okrąły stół w pokoju i cztery krzesła
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter