Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design

Ten warszawski apartament powstał w efekcie połączenia dwóch sąsiadujących ze sobą mieszkań. Zadanie pracowni HOLA Design polegało na wygodnym zaaranżowaniu całości i ocaleniu choć części wcześniejszego wyposażenia zgodnie z filozofią „less waste”. W efekcie współpracy projektantów i klientów powstało wnętrze funkcjonalne a przy tym dystyngowane.

Apartament projektu pracowni HOLA Design

Projekt pracowni HOLA Design to przykład przestrzeni zaprojektowanej dla osób doskonale znających swoje potrzeby. Apartament zlokalizowany w Warszawie ma ok. 250 m2 powierzchni. Wyzwanie przy aranżacji tego wnętrza polegało na wspólnym zagospodarowaniu dwóch osobnych wcześniej lokali mieszkaniowych. Co więcej, część elementów wyposażenia miała pozostać w nowym wnętrzu do dalszego użytku zgodnie z filozofią „less waste”.

Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - salon ze stołem i krzesłami

Właścicielom tego apartamentu – aktywnej zawodowo młodej parze – bliska jest bowiem troska o środowisko naturalne. W tym duchu chcieli spełnić swoje marzenie o nowym, komfortowym miejscu do życia. Pragnęli, by było ono nowoczesne i eleganckie, pasujące do ich statusu i stylu życia. Wiedzieli, że nie podobają im się ani wnętrza przeładowane dekoracjami, ani zbyt sterylne. Zdecydowali się na projekt dystyngowany, a jednocześnie dość powściągliwy. Jego stworzenie, a następnie realizację w opcji „pod klucz” powierzyli pracowni HOLA Design.

Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - obraz wiszący na ścianie

Rozkład warszawskiego apartamentu

Rozkład apartamentu finalnie obejmuje dużą strefę dzienną z kuchnią, jadalnią, salonem i biblioteką, toaletę, strefę prywatną z sypialnią, garderobą i łazienką, a także gabinet, pokój gościnny, łazienkę gościnną i pralnią. Wśród potrzeb funkcjonalnych inwestorów, które musieli zaadresować projektanci, była zwłaszcza praktyczna garderoba z wejściem wprost z sypialni oraz pojemne szafy biblioteczne, które znalazły się w salonie i w gabinecie.

Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - dwa szare fotele stojące w salonie

Meble do tych pomieszczeń, podobnie jak zdecydowana większość wszystkich, które znalazły się w tym wnętrzu, została zaprojektowana specjalnie na jego potrzeby i wykonana na wymiar. Według projektu pracowni HOLA Design powstały m.in.  konsole w holu z blatem z konglomeratu, komoda w salonie, portal kominkowy i szafki nocne w sypialni czy biurko ze szklanym blatem do gabinetu.

Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - duży salon ze stołem i krzesłami

Klasyczny sznyt apartament zawdzięcza m.in. konsekwentnie zastosowanym elementom w ciemnym odcieniu drewna oraz materiałom wykończeniowym nawiązującym swoim wyglądem do marmuru. Widzimy je zwłaszcza w kuchni i łazienkach. W częściach przeznaczonych wyłącznie do relaksu królują miękkie tkaniny. Dającymi efekt przytulności welurami tapicerowane są rozłożysta sofa i wygodne fotele w salonie oraz królewskie łóżko w sypialni. Prawdziwie domowy klimat tworzą też dodatki w postaci pamiątek z podróży oraz barwnych dekoracji ściennych, kwiatów i tekstyliów.

Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - jasna łazienka z marmurami

Pracownia HOLA Design

Pracownia Hola Design – działająca na rynku krajowym i zagranicznym, będąca członkiem i partnerem międzynarodowych stowarzyszeń branżowych – jest wielokrotnym laureatem prestiżowych konkursów, m.in. Red Dot Design Awards, International Design Awards, European Property Awards, ICONIC AWARDS, A’Design Award and Competition, a także Dobry Wzór organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Zdjęcia: Yassen Hristov

Stylizacja: Patrycja Rabińska

Zobacz również: Apartament w centrum Łodzi projektu Hanna Pietras Architects | Nastrojowy penthouse projektu KANDO ARCHITECTS

Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design
Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - sypialnia z łóżkiem małżeńskim
Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - sypialnia z dużym łóżkiem
Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - obraz wiszący na ścianie w holu
Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - ciemne meble w jasnej kuchni
Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - wyspa kuchenna
Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - dwie umywalki w łazience połączonej z toaletą
Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - umywalka w łazience
Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - obraz wiszący na ścianie
Warszawski apartament projektu pracowni HOLA Design - jasne płytki w łazience
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter