Warszawski Dom Fryzjerów projektu pracowni Sobkowiak Architektura

Czy projekt wnętrza salonu fryzjerskiego musi być nudny i nieciekawy? Oczywiście, że nie. Idealnym przykładem niebanalnej realizacji jest projekt pracowni Sobkowiak Architektura, która stworzyła wyjątkowy Warszawski Dom Fryzjerów przy ulicy Nowogrodzkiej.

Wyjątkowy Warszawski Dom Fryzjerów

Warszawski Dom Fryzjerów ma powierzchnię 105 m2 i znajduje się w samym sercu Śródmieścia, przy ulicy Nowogrodzkiej. Został założony przez dwójkę przyjaciół, których połączyła wspólna pasja. Marzeniem właścicieli było stworzenie eleganckiego miejsca z niepowtarzalną, domową atmosferą.

Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style

Projektanci z pracowni Sobkowiak Architektura stanęli przed zadaniem zaprojektowania funkcjonalnego wnętrza z uwzględnieniem odpowiedniej liczby stanowisk fryzjerskich, które stylem będą nawiązywały do charakteru budynku, w którym znajduje się salon.

Projekt obejmował zaprojektowanie m.in. poczekalni z ladą recepcyjną i sofami, sali głównej z trzema stanowiskami fryzjerskimi i myjkami, gabinetu koloryzacji z dwoma stanowiskami i aneksu do przygotowywania pigmentów, holu z zapleczem socjalnym oraz korytarza, toalety, gabinetu kosmetycznego i gabinetu manikiurzystki.

Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style

Główną inspiracją projektantów były przede wszystkim rozmowy z inwestorami i poznawanie ich wizji miejsca. Dodatkowym czynnikiem była lokalizacja salonu, czyli odrestaurowana kamienica w centrum Warszawy.

„Na koncepcję miały wpływ rozmyślania o tym, jak kiedyś wyglądało miasto, czy możemy przywrócić w tym miejscu klimat sprzed wojny, czyli styl eleganckich Warszawskich mieszkań i salonów” – zdradza właścicielka pracowni Sobkowiak Architektura.

Wnętrza w duchu przedwojennej Warszawy

Wnętrza Warszawskiego Domu Fryzjerów zostały zaprojektowane zgodnie z duchem przedwojennej Warszawy. Projektanci zachowali oryginalne posadzki i piękny piec kaflowy oraz odrestaurowali sztukaterie na sufitach. Połączenie odnowionych mebli oraz nowych elementów nadało wnętrzu niepowtarzalny, eklektyczny charakter.

Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style

„Klimatyczny i luksusowy charakter wnętrza postanowiłam zbudować kolorystyką w odcieniach zieleni z dodatkiem złota. Dzięki dębowym parkietom i ciężkim kotarom odbijającym światło, wnętrza są jasne i przytulne. Całość została uzupełniona starymi, stylowymi meblami, które zyskały nowe życie oraz pięknymi lustrami w ozdobnych ramach” – mówi projektantka Agata Sobkowiak.

Złote dodatki we wnętrzu

Idealnym dopełnieniem projektu są drobiazgowo dobrane dodatki. Ozdobne poduszki, złote lustra, stoliki, rośliny czy inne drobne bibeloty sprawiły, że we wnętrzu zapanował iście domowy nastrój.

„Złote dodatki miały dopełnić to luksusowe wnętrze oraz ocieplić chłodniejsze odcienie zieleni i szarości, które dominują w detalach tapet i kolorach ścian” – mówi właścicielka pracowni.

Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style

Największym wyzwaniem w projekcie Warszawskiego Domu Fryzjerów było stworzenie estetycznego wnętrza, które nie naruszy zabytkowych detali takich jak oryginalne sztukaterie i drewniane posadzki.

„Aby zainstalować stanowisko z myjkami fryzjerskimi, zbudowaliśmy podest, pod którym ukryta została instalacji wodna i hydrauliczna” – zdradza Agata Sobkowiak.

Warszawski Dom Fryzjerów to projekt, który pokazuje, że przy odrobinie chęci można stworzyć piękne miejsce, do którego dziś chętnie przychodzą klienci nie tylko w ramach usług, ale również miło spędzić czas, napić się pysznej kawy czy porozmawiać z inspirującymi ludźmi.

Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style Sobkowiak Architektura i wnętrze MR. & MRS. Style

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter